Skocz do zawartości

E46 320d 2002 167 tys ODMA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam mam pytanie odnośnie odmy po jakim czasie należy wymienic odme w e46 320d 150 kM? Z tego co się orientuje to wymieniana była gdy miał jakieś 60 k przebiegu. Jakie są koszty
Opublikowano
Odpowietrznik z filtrem czy z plastikowym separatorem??
Opublikowano

Wymiana odmy co 3-cią wymianę oleju czyli już czas.

Koszt kompletnej odmy około 200zł, wymiana samodzielna bo to banalne.

Opublikowano
Ewentualnie jeśli masz separator wsadzony to zawsze można go i obudowę ostrożnie rozebrać, jeszcze dokładniej wyczyścić, miejsce montażowe w pokrywie zaworów również :wink: .
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A jeśli nie masz separatora, to kup i wstaw w miejsce filtra, będzie pasować.
Opublikowano
Witam. Dzisiaj kupiłem cały separator w ASO BMW. Koszt 223,12zł, wymiana podobno prosta, jutro się przekonam. Gościu z serwisu powiedział, że powinno się go wymieniać co drugi serwis olejowy, czyli wg. wskazań komputera auta co niecałe 50tkm. Pozdrawiam.
Opublikowano
A jeśli nie masz separatora, to kup i wstaw w miejsce filtra, będzie pasować.

No właśnie ja mam w m47 filterek i rozumiem że można go zmienić na separator... ale... co wtedy z obudową w której jest odpowietrznik??

Ją podobno też trzeba zmieniać...??

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A jeśli nie masz separatora, to kup i wstaw w miejsce filtra, będzie pasować.

No właśnie ja mam w m47 filterek i rozumiem że można go zmienić na separator... ale... co wtedy z obudową w której jest odpowietrznik??

Ją podobno też trzeba zmieniać...??

 

Z tego co wiem to do M47 nie pasuje plastikowy separator.

Opublikowano
a ja do mojego e61 535d zalozylem filterek zamiast separatora i jestem bardzo zadowolony :D nie wiem w jaki sposob ten plastik oddziela olej od powietrza...

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Opublikowano
A jeśli nie masz separatora, to kup i wstaw w miejsce filtra, będzie pasować.

No właśnie ja mam w m47 filterek i rozumiem że można go zmienić na separator... ale... co wtedy z obudową w której jest odpowietrznik??

Ją podobno też trzeba zmieniać...??

 

Z tego co wiem to do M47 nie pasuje plastikowy separator.

 

 

A to chyba że tak :wink:

To więc jak często wymieniać kompletną odme? Jeśli sam filterek co 50-60tys...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

 

A to chyba że tak :wink:

To więc jak często wymieniać kompletną odme? Jeśli sam filterek co 50-60tys...

 

Całą odmę co ok. 60 tys. km. a filterek co ok. 30 tys.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.