Skocz do zawartości

(e46) jaki rozmiar opon wrzucic


nugat18

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradzcie czy jak mam z przodu 205/55/16 czy koge na tyl dac 225/55/16 gdyz boie sie ze mi ripa bedzie uciekac na sniegu itp. A ostatjio mialem przykre wrazenia z jazdy, czy nie koliduje taki rozmiar opony na tyle ? Prosze o pomoc gdyz muzze szybko zamowic opony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie bardzo bo wtedy tył będzie wyższy o 2,2 cm od przodu. Chyba że przód taki jak pisałeś a tył 225/50 to wtedy średnica kół będzie prawie równa.

 

Ps. A felgi jaką szerokość mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapewne 7 cali, jak zmieniasz wszystkie i chcesz szersze to weź komplet 215/55, 225 na 7 cali to za dużo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Standardowa felga bmw 16cali, no to lipa.z tymi gumami to rozumiem 215/55/16 brac. Tylko to przypasuje. Bo.z.przodu 205 przodu zostanie.a tyl 215. I oba na profilu 55/16

 

Wg. tej tabeli możesz założyć 205 na felgę 7 cali http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html , ale muszą być o podobnej średnicy, czyli albo wszystkie 4 takie same albo przód 205/55 a tył 225/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz tu rozmiarówkę opon do felgi:

http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html

Tak jak kolega pisał, żeby średnica całego koła była taka sama (czyli, żeby dsc nie szalało) teoretycznie powinieneś wziąć 215/50/16 na tył, bo profil to jakiś tam stosunek szerokości do średnicy, poszukaj na necie są kalkulatory, które przeliczą dokładnie (wg mnie przy 215/55 nic nie będzie się działo, ale warto sprawdzić).

 

Kolega był szybszy :wink: przelicz tak jak pisałem, ale wg mnie 225 na 7 cali to za dużo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no nikt tak nie robil ? Nie wiem jak z dsc, ja mam asc guzik a w disie mam dsc mk 60 czujniii predkosci na 4kolach mam, ale sadze ze to i tak nic nie zmienia, jezeli szerszy kapec na tyle bedzie. Niech sie ktos wypowie kto ma o tym przekonany tak gdybac mozna dlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szerokość nie ma znaczenia, chodzi o średnicę całego koła (felga+opona), jak chcesz szerzej to jak bym kupił 215/50, ale tak jak pisałem poszukaj na necie i przelicz średnicę koła.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra.ro 205/55/16 dam na przod.i.tyl 215/55/16 i bedzie.dobrze ? Szerokosc fepgi bedzie ok.7cali

Przy tym rozmiarze tylne koła będą miały większą średnicę o ponad 1 cm. tak że wydaje mi się że to dalej sporo. Tu masz kalkulator do obliczania średnicy: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

 

Ps. BMW zaleca do felg R16 7 cali opony o rozmiarze 225/50, czyli średnica powinna być 631,4 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie wychodzi, że powinno być 225/50 jeśli chcesz szersze z tyłu, bo wtedy różnica to tylko 0,5 mm a przy 215/50 10,5mm :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja w swojej 330d mam 205/50/17 i na śniegu w tamtym roku nic nie uciekało jak naciągniesz dobrą oponę to na pewno nic się dziać nie będzie a jak badziew to i 235 ci nie pomoze bo własnie takie kupił mój kolega w praktikerze 28e szt.w ubiegłym roku do swojej a6 i jak by nie maiał 4x4 to by sobie pojeździł ale po garażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz odnosnie szerokosci zobacz jaka szeroka masz felge i jaka tu jest tolerancja ja mysle ze masz 6.5 albo 7. pisze na feldze od srodka http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html 225 powina spokojnie wejsc ale zobacz na tej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna różnica szerokości opony przód/ tył to 20 mm. Powyżej tej różnicy komputer może wywalać błąd kontroli trakcji.

Zapewne chodziło ci o średnicę.

Przy różnicy średnicy 20.5mm kontrola trakcji od czasu do czasu wywalała błąd i np przy przyspieszaniu odcinało paliwo na jakieś 4 sekundy. Szczególnie zaraz po odpaleniu, potem już rzadziej. Ale jeździć się tak nie da, przez chwilę miałem tą nieprzyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
dzieki guzior, o taka pomoc mi chodzilo, oponki juz zamowione 225/50/16

i to w dobrej kasie :P

 

Odświeżę temat, bo zkładam takie same opony. Jakie proponujecie ciśnienie do tych gum? W instrukcji nie jest powiedziane jasno jakie powinno być. Oczywiście trzeba poeksperymentować, ale może macie już jakieś doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.