Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak ma być, lepiej się "czuje" auto. Ostatnio jeździłem kilkoma fiatami i tam można kręcić jednym palcem. To samo hamulce - przy pierwszym hamowaniu prawie wybiłem sobie zęby o kierownicę. Koszmar.

 

Az mi sie przypomnialo mondeo z 2007 z IPS (intelligent protection system).

Wciskasz hamulec lekko, nie hamuje, wcisniesz troche mocniej i glowe masz w szybie prawie.

 

Jesli chodzi o wspomaganie, to e46 ma hydrauliczne i adaptuje sie tylko do predkosci ale nie ma trybu do parkowania.

Jak wsiadziesz do czegos nowszego to owszem machasz jednym palcem ale jak stoisz w miejscu, po nabraniu predkosci elektryczne wspomaganie sie rozlacza tak jak hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poleciałeś troche za bardzo z tym adaptowaniem w e46 ? :) działa cały czas tak samo :) troche za stare auto na taki wynalazek.

 

Za to jak mam okazje posmigać e92 m3 to tam faktycznie bardzo fajnie to działa, nie dość że kierownica malutka i gruba to jeszcze na postoju można kręcić jednym palcem a im szybciej się jedzie tym cieżej skręca. I to akurat bardzo fajne :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam a co to jest napisane??? Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania więc prosze gdzie mogę się dowiedzieć czy warto czy nie dlaczego ten temat ma taki tytuł i z czym ten tytuł jest związany z naprawą przekładni kierowniczej czy też słabym działaniem wspomagania?? to chyba wszyscy piszą nie tam gdzie powinni ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj się dowiesz na co zwrócić uwage podczas kupna, jaki model wybrać, jaki silnik, jakie wyposażenie, jakieś wady i zalety auta.

 

Jak już znajdziesz auto które chcesz nam pokazać to jest do tego inny dział gdzie wklejamy auta i komentujemy, zwracamy uwage na ten konkretny egzemplarz.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , gdzies w okolicach wrzesnia chcem kupic sobie bmw e46 323 170 km z lpg . i mam kilka pytan odnośnie , bo juz sie pogubilem w tych forach . Jedni pisza ze sa to niezawodne autka tanie w eksploatacji a drudzy ze wcale tak nie jest po czym pisza ze ich egzemplarze o podanym silniku badz tez motorze 2,8 pala 12-15 litrow gazu . Przeciez w podobnych granicach pali moje polo 1,4 benzyna , ktore faktycznie pali te 6 litrow /100 km jesli jade 70 km na godzine . BO jak juz jade 100 km/h to wtedy mam 3000 obrotow i bardzo oszczedne polo pali juz 10 litrow benzyny :D . malo litrazowe silniki wcale nie sa oszczedne :D Mój kapitał na samochód to bedzie jakies 12-15 k .PIszecie ze awaryjnoosc zalezy od egzemplarza . Ale przeciez jak nie kupie szrota to wymienie w przyszlym bmw to co przy kazdm zakupionym nowo samochodzie : Rozrzad , olej oraz filtry i hamulce ;D . jak jest tak naprawde z ta awaryjnosci i z tym spalaniem . Bo powiem szczerze jesli naprawde te furki pala 12 lpg na to dla mnie jest to oszczedny samochód A w porownaniu z frajda z jazdy z polo 1,4 musi byc Niebo a ziemia . przyblizcie mi jak wyglada naprawde uzytkowanie Bm-emek . dzieki z gory za odpowiedzi . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/

 

Wydaje mi się, że 15tyś to trochę mało na motor 2.8. Również zależy jakie wyposażenie chcesz i w jakim nadwoziu. Auto w utrzymaniu będzie droższe niż Twoje Polo. Opony większe, więcej oleju, zapewne części droższe. Jeśli kupisz zadbany egz. to będziesz jeździł i chwalił. Jednak jak trafi się studnia bez dna to znienawidzisz marke.

 

Co do LPG to lepiej kupić auto bez i samemu zakładać. Tylko, że to wydatek ok 3tyś. A najważniejsze to dobry gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dokładniejsze dane http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/

Rano myslalem że się popłacze że śmiechu :D

"witam moge ci za nia dac 7000 jesli z nia

wszystko ok to 1998 rok z cena przesadziles"

Złomy polepione z dwóch po 10-11 stoją :D

Edytowane przez Czarny199393
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 12 -15 nie kupie 2.3 e46 ? . dzis wchodzac na allegro sa trzy egzemplarze w tej cenie . z czego dwa to w M pakiecie badz same zderzaki sa z M pakietu :D oczywiscie nie znam realnego stanu technicznego . ale po swoja bede jechal z kolega mechanikiem ;D nikt nie poweidzial mi jak jest z tym spalaniem . A tak apropo to zdaje sobie sprawe ze za wymiane oleju z filtrami nie zaplace juz 100 zl jak w przpadku polo. tylko 300 - 400 . ale np. kolega wymienial ostatnio w e36 komplet hamulcy zaplacil za czesci 200 zł .. ja w polo zaplacilem 15 zł mniej . bez wmiany bebnów z racji ze jedne to koszt 50 zl:D czekam dalej na argumenty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to 2.5 a 2.8 nie ma wielkiej roznicy w spalaniu , sluchaj jesli zalezy ci na dynamice przyspieszeniu , to 2.5 2.8 bedzie super , ze spalaniem 15 lyknie ci napewno po miescie dynamiczna jazda , w trasie mysle ze na 11 , 12 zejdziesz moje 1.9 pali 10 po miescie trasa 7,5 mowa o gazie oczywiscie . :) I jezdze naprawde dynamicznie , zrywnie , nie chodzi mi ze pale gumy piski itp . bo to katowanie silnika , tylko dynamicznie do 3,5 , 4 tys obr. 120 km/h , jesli chodzi o czesci , w e46 nie sa drogie , hamulce szczeki klocki tarcze , ceny sa ok , jakies tuleje oleje filtry tak jak w kazdym tego rocznika aucie ceny mniej wiecej takie same , jednym slowem trzeba dbac zawieszenie tyl troszke kicha ale jak wymienisz to juz bedzie z glowy najwazniejsze przodnie wahacze , drazki , tyl tuleje tylnej belki tuleje tylnego wachacza podpora walu poduchy mostu , jak bedziesz kupowal to wlasnie na to trzeba zwrocic uwage na tylne zawieszenie , jak by nie bylo motor 2.5 czy 2.8 to ktos napewno ie zalowal wiec most dostal po piz..... i wszystko co gumowe z tylu tym bardziej , Teraz np. ja kupujac drugie bmw wiekszy motor zwracac bede uwage na zawieszenie tyl szczegolnie mostu tylnego podpore walu ,lacznik walu , oraz czy silnik i skrzynia nie jest za zygana w oleju , oraz wazna rzecz ASC czy ktos nie zaslepil jakas tasma :D heh bo i tak robia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po co od nowa pianę bić?

tutaj jest spory wątek wystarczy poczytać :mrgreen:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=200081

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autocentrum to ja tez sobie moge wejsc i zobaczyc ile dany model pali tylko z tego co wiem to przewaznie mija sie to z prawda . boT dzieki wielki na takie odpoweidzi wlasnie czekam , od ludzi co maja te autka i maja pojecie o nich ;D Jak juz pisalem 12-15 litrow gazu to tyle mniej wiecej co pali teraz moje polo w benzynce ;D a jak przesiade sie z silnika 1,4 60 km do 323 170 km to na pewno bede wniebowziety z jazdy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie maze o egzemplarzu 2.8 calym w M PAkiecie Z 2004 roku . Rozmyslam o egzemplarzu sprawnym techniczne i wmiare zadbanym :D A jesli by sie trafil z bananowymi skórkami w środku to czemu nie :D Ja roumiem ze jak kupie szrota poskladanego z 4 samochodow niby " bezwypadkowego " to w czesci wloze drugie tyle co dalem za samochod i nie bede zadowolony z bmw i bede powtarzal to co czesc spoleczeństwa kierowcow BMW - bedziesz miec wydatki . i z tego co zaobserwowalem na gieldach oraz motoallegro. w tym przedziale cenowym cos tam godnego uwagi mogee znalesc , gdzie do wrzesnia i tak ceny powinny zejsc jeszcze troszke w dół .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównujcie cen części BMW do np. polo :D w polo pewnie 4 amortyzatory kosztują tyle co tutaj 2, gum w zawieszeniu jest bardzo duzo, różne wahacze wiec nie ma możliwości żeby wyszło tyle samo :) sam olej wyniesie 2 razy tyle, do tego filtry i wiadomo wychodzi 400zł lekko. Opony całkiem inne koszta.

 

na allegro jeśli auto nie jest od kogoś prywatnego to masz małe szanse dobrze trafić. Pomysl ile to auto kosztowało za granicą i ile jeszcze na nim zarobi handlarz i potem zadaj sobie jedno ale to zajebiscie ważne pytanie :D ile to auto kosztowało na starcie, wyjdzie że pewnie nawet tysiaca euro nie kosztowało :D wiec chyba wtedy logiczne w jakim jest stanie.

 

Przy okazji ze 2tys conajmniej musisz sobie zostawić po kupnie auta bo zawsze jest coś do wymiany.

 

Dozbieraj kasy zeby nie brać najtanszych modeli, może trafisz od kogoś z forum auto, warto przegladać giełde ale niestety takie auto bedzie droższe bo bedzie pewniejsze.

 

Dobre auta nie stoją na allegro, dobre auta idą po kumplach, po rodzinie, albo idą w kilka dni do kogoś innego. Szroty stoją miesiacami :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie maze o egzemplarzu 2.8 calym w M PAkiecie Z 2004 roku . Rozmyslam o egzemplarzu sprawnym techniczne i wmiare zadbanym :D A jesli by sie trafil z bananowymi skórkami w środku to czemu nie :D Ja roumiem ze jak kupie szrota poskladanego z 4 samochodow niby " bezwypadkowego " to w czesci wloze drugie tyle co dalem za samochod i nie bede zadowolony z bmw i bede powtarzal to co czesc spoleczeństwa kierowcow BMW - bedziesz miec wydatki . i z tego co zaobserwowalem na gieldach oraz motoallegro. w tym przedziale cenowym cos tam godnego uwagi mogee znalesc , gdzie do wrzesnia i tak ceny powinny zejsc jeszcze troszke w dół .

Po pierwsze to na pewno nie kupisz e46 2.8 z 2004r . A po drugie, to w 323 za 12 tyś zł. to koszta paliwa mogą być najmniej ważne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tylu szukaj zadbane 318 albo 316.

 

Po prostu sam zauważyłeś że jak kupisz szrot to potem się tylko narzeka.

 

Ja wiem że na allegro są za tyle, ja wiem ze i nawet 330i byś kupił za tyle pewnie, ba diesle poliftowe z 2002r też sa za tyle :D ale chodzi nam o to że te auta to raczej na pewno złomy. Musisz bardzo gruntownie auto sprawdzić, najlepiej aso plus własny mechanik i podnośnik. Chyba ze wyznajesz zasade że wolisz kupić tańsze zaniedbane i je sobie dużym nakładem kasy doprowadzić do dobrego stanu. Bo tak też można.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.