Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To inna sprawa :8) na części eksploatacyjne wydałem mniej niż na koła letnie :wink: pisałeś o podwojeniu wartości stąd moja wyliczanka a jak widać nie było tego dużo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie za bardzo wiedzilem gdzie wrzucic ten temat wiec pisze tu :d (prosze przeniesc w razie wuuuu).

Zastanawiam sie nad zakupem pierwszego bmw w moim zyciu :D podoba mi sie e46 coupe albo touring rok ok 2003. Lepiej kupic pb+gaz czy lepiej diesel 3.0?? co bedzie lepsze w eksploatacji??


edit: juz widze gdzie to wrzucic :oops: moze ktos przeniesc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie za bardzo wiedzilem gdzie wrzucic ten temat wiec pisze tu :d (prosze przeniesc w razie wuuuu).

Zastanawiam sie nad zakupem pierwszego bmw w moim zyciu :D podoba mi sie e46 coupe albo touring rok ok 2003. Lepiej kupic pb+gaz czy lepiej diesel 3.0?? co bedzie lepsze w eksploatacji??

 

1. Ciężko będzie Ci kupić zadbane E46 i to bardzo.

2. Jeśli już uda Ci się kupić zadbane E46 to mniejsza o silnik (PB czy Diesel). Dbany, serwisowany motor posłuży długo bez różnicy co będzie wlewane do baku.

3. Lepsze w eksploatacji? Czyli mam rozumieć "tańsze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem e46 3.0 w dizlu i uwierz mi że nie będzie łatwo, Po kilku miesiącach poszukiwań kupiłem 2.0 w dizlu i też jestem zadowolony ważne że zadbany i wiele kłopotów nie sprawia a po chipie niewiele odstaje od 3.0. Co do benzynowej jednostki się nie wypowiem, ale tylko zadbanej szukaj i nie tych najtańszych bo to niezle miny są.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stan jest bardzo ważny oczywiście, ale też trzeba dobrze czuć się w aucie, więc polecam przejechać się jednym i drugim, ponieważ koszty eksploatacji teraz niewiele się różnią jeżeli chodzi o koszt paliwa (on vs r6 pb+lpg) a ile włożysz w auto zależy od poprzedniego właściciela :wink: kilka postów wyżej napisałem co wymieniłem w dość zadbanym 328i przez rok eksploatacji. Jest też temat o tym ile wytrzymują części w e46 i tam jest moja rozpiska przez całą eksploatację (jakieś 6 lat, już niewiele się zmienia, ponieważ praktycznie stoi odkąd mam 328i) mojego 320d, mam go już 7 i pół roku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Zdecydowałem się na zakup bmw e46 - cabrio

silnik koniecznie 3.0 benzyna.

Znalazłem fajną jak mi się wydawało sztukę, zleciłem oględziny, dostałem raport, którym chciałbym się podzielić.


https://www.motocontroler.com/raporty/raport.php?c=V0JBQlM1MTA4MEVXMDE2MjQ=


Mam pytanie co o nim sądzicie? Przy założeniu, że dach jest całkowicie sprawny.

cena 20tys


Zastanawia mnie najbardziej blacharka, te pozaznaczane rysy.

Sądzicie, że mogą z tego być później kłopoty?


Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kłopoty z rys mogą być takie, że nie wyrwiesz wszystkich fok spod dyski :lol:


Podany jest rok produkcji 2000 a to jest 2001.


VIN: WBABS51080EW01624

Type code: BS51

Model: 330CI (EUR)

E-F-R series: E46 C

Series: 3

Type: CABRIO

Steering: LL

Doors: 2

Engine: M54

Displacement: 3.00

Power: 170 (231 hp)

Drive: HECK

Transmission: MEC

Paint code: 317 - ORIENTBLAU METALLIC

Upholstery code: Q9LT - LEDER MOSAIK/WAL

Prod.date: 2001-01-04

S169 EU3 exhaust emissions standard

S226 Sports suspension settings

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S354 Green windscreen, green shade band

S380 Hardtop-preparation

S387 Wind deflector

S388 Softtop, black

S399 Softtop, electromech. all-autom.

S423 Floor mats, velours

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S438 Fine wood trim

S441 Smoker package

S459 El. front seat adjustment w. memory

S464 Ski bag

S473 Armrest front

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S662 Radio BMW Business CD

S676 HiFi speaker system

S785 White direction indicator lights

S788 BMW LA wheel, Individual

S832 Battery in luggage compartment

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

S945 CONSIDERATION OF PRICE DEPENDENCY

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocno intryguje mnie ta diagnostyka komputerowa i brak błędów :lol: a sam napisał, że pozycje nie działają i widać na liczniku, że informuje o problemie z lewym przodem jeżeli chodzi o oświetlenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbym ja go sprawdzał to powiedziałbym czy warto a tak kiedy diagnostyka to pic na wodę oraz gdy to robiła osoba, która nie ma pojęcia o modelu to tak jakbyś zlecił tę usługę fotografowi :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie wiadomo, że nie ma wycieków, a lakierniczo nie jest źle, tzn.- masz 3 detale malowane, w tym tylni błotnik (pewnie była korozja więc został gdzieś lekko podszpachlowany i podmalowany), przedni jeden błotnik podmalowany i jeden malowany plus rzeźba ze szpachli. Tak więc za jakiś czas masz dwa błotniki do wymiany bo rudy i tak powróci. Rysy są, ale na detalingu pójdzie je czasowo zamaskować, dół zderzaka tylnego do podmalowania. Ze zdjęć wywnioskować można, że bariera antykorozyjna nie jest przerwana, zarysowania są do drugiego podkładu lub pierwszego- kataforezy. Niestety nie wiesz z tego raportu w jakim stanie jest silnik, dach i uszczelki (a nie podoba mi się jak dach zakłada się na szybę od strony kierowcy), czy dyfer np.: wyje itp, itd. Wiesz z raportu tylko, że warto jechać zobaczyć i sprawdzić wszystko na miejscu podczas jazdy próbnej. Czy bierze olej czy nie i czy trzyma moc- dowiesz się jak kupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Maniek, jakbym robił diagnostyke, to bym wiedział. Więc z tymi fotografami to uważaj ;)

Z reguły mam problem ze zrozumiem tego co chcesz przekazać i nie inaczej jest tym razem :P prosiłbym jaśniej, tak po chłopsku :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ja go sprawdzał to powiedziałbym czy warto a tak kiedy diagnostyka to pic na wodę oraz gdy to robiła osoba, która nie ma pojęcia o modelu to tak jakbyś zlecił tę usługę fotografowi :mrgreen:

To byla odpowiedź na to, ale ok bede pisał jaśniej.


Ps.

Kilkanaście moich zdjęć jeździło po Polsce na różnych wystawach, to może jestem trochę fotografem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko, a felgi na sam koniec jako wisienkę na torcie...przede wszystkim mega gruntowny przegląd, którego nie będziesz w stanie zrobić przed zakupem, a wtedy wyjdzie co masz do zrobienia bo raczej lista rzeczy krótka nie będzie, czyli od strony mechanicznej wszystko co wyjdzie na przeglądzie plus wszystkie oleje i płyny ustrojowe, później dobre gumy bo ten silnik ma się czym odpychać, później kosmetyka-skóry, poprawki lakiernicze, polerka plus woski itp, itd. Tylko zanim z planu a (mechanika) przejdziesz do planu b (kosmetyka) poczekaj trochę aż będziesz pewny silnika (....czytaj czy nie bierze oleju i czy trzyma moc).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od razu na wstępie - jeżeli chodzi o BMW - jestem zielony. Zaczęły mnie jednak oststnio interesować pod kątem kupna, ale nie chce podjąć decyzji zbyt pochopnie. Jeżeli pytania wydają się głupie, wybaczcie :)

Na pewno kieruje się w stronę benzyny, najlepiej z gazem. Zakres pojemności od 2 do 2.5 litra. Czas na kilka pytań

Po pierwsze, najoczywistsze - awaryjność. Słyszałem opinie, że ludzie kupując e46 sprzedają je i wracają do starszych modeli.

Ja konkretnie rozważam jednostki 2 2.2 i 2.5 więc I o opinię o nich proszę w zakresie awaryjności, ekonomii. Czy faktycznie koszty eksploatacji są wysokie? Biorę pod uwagę oczywiście LPG, gdyż w ciągu tygodnia robię od 300 do 600km. Napotkałem również touringi z napędem na wszystkie koła. Warto? Wiem, że pytania dosyć ogólne, ale od nich może później przejdziemy do bardziej szczegółowych :) ciekaw jestem również waszej opinii co do cen. Nie chcę kupić taniego auta pułapki, ile zatem powinienem wydać? Czy przy 10 tysiącach już warto patrzeć, czy zaczynać od 12 a może i wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukaj zadbane i dobrze wyposażone 323i.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.