Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Da radę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przedlifta w sedanie spokojnie znajdziesz a może i uda się trafić sensownego polifta (za 12 tysięcy widziałem ostatnio polifta 316i który nie był ulepem). Najlepiej szukać od kogoś kto miał taką kilka lat, kupił coś nowszego i się teraz pozbywa E46. Uważaj tylko na ogłoszenia "od fanów marki", którzy po pół roku pozbywają się E46, bo okazało się że samochód nie jest w takim dobrym stanie jak handlarz chwalił, a koszta utrzymania okazały się być nieco wyższe niż w ich poprzednim golfie III... Licz się też z tym że w takim kilkunastoletnim E46 na starcie będzie do zrobienia maglownica, podpory wału i pół zawieszenia. Chcesz kupić M43TU B19 czy N42 B20? Ja bym brał jeszcze pod uwagę M52TUB20 jak mówimy o przedliftach.
DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako że jestem nowy na forum.

 

Przymierzam się do zakupu E46 330i. Po bezowocnych poszukiwaniach innych aut z V6 postanowiłem skierować swe myśli na rzędową szósteczkę z Bawarii. Auto musi być w budzie kombi i mieć manualną skrzynię, oczywiście bez żadnego gazu(LPG=herezja-osobiste zdanie). po wstępnych poszukiwaniach wpadła mi w oko ta konkretna sztuka:

http://allegro.pl/bmw-330i-m-pakiet-full-opcja-po-oplatach-zobacz-i6859025878.html#thumb/2

Czy ktoś z tego szacownego grona widział może to autko osobiście/coś może powiedzieć o tym handlarzu? na co szczególnie zwracać uwagę kupując ten konkretny model i silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić e46 320d 2000r lecz ma delikatną usterkę a mianowicie problem z rozrusznikiem glosno chodzi i czasami przeskakuje oraz auto czasami traci swoja moc po czym po chwili wraca lub po zredukowanie biegu. Jest ktoś w stanie mniej więcej dac propozycje co to może być i ewentualne koszty naprawy w jakimś najgorszym wypadku ? Z góry dzięki za odp. ;) Edytowane przez PanS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jak laik w tematyce mechaniki samochodów czyli to auto nie dla Ciebie bo możesz w niego włożyć 3-6 tys. chyba że kupujesz za cenę złomu i chcesz się mechaniki nauczyć. Jak potrzebujesz auta na co dzień to zapomnij o nim. To może być auto dla młodego pasjonata co ma warunki do grzebania w aucie i ma dostęp do złomu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

70 km ode mnie. Mam zamiar tam podjechać.

 

Coś ze zdjęć da sie zobaczyć ?

 

jakie są różnicę w częściach i ich dostępnością jeśli porównamy 330i vs 330xi

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-330ix-full-opcja-navi-serwis-ori-przebieg-idealny-szwajcar-ID6yYcKb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja na twoim miejscu zanim bym się wybrał, potwierdziłbym przebieg. Jeżeli jest realny to auto musiało mieć jakieś przygodny. Cena w stosunku do silnika, wyposażenia, przebiegu jest śmiesznie niska. Byłbym podejrzliwy. Masz VIN?

Poza tym sprzedaje to pan handlarz: może to coś oznaczać, a równie dobrze nie musi nic oznaczać. Brak zdjęć spod maski: może to coś oznaczać, a równie dobrze nie musi nic oznaczać. Zdjęcia robione tak, żeby nie pokazać całego siedzenia kierowcy. Grill nieoryginalny. Stary model felg i chyba opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stary model felg

Co masz na myśli? To są zimowe felgi (7 cali) dla 330i/d dla przed i poliftowych e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Methanex, kombinujesz jak koń pod górkę , jesteś kupującym czy sprzedającym ? Już o to auto zapodałeś w dziale oceny aut z ogłoszenia ale bez nr VIN i Ci wątek zamknięto.

Jak jesteś prawdziwym kupującym to zacznij od nr VIN bo inaczej szkoda czasu i benzyny , chyba że w ramach wycieczki i okazji przejechania się innym samochodem.

Odnośnie tego samochodu to na 95% wtopa a na 5% okazja

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To są zimowe felgi (7 cali) dla 330i/d dla przed i poliftowych e46.
Hmmm :roll: widocznie coś pomyliłem. Wydawało mi się że są z poprzedniego modelu. Czyli zgadzałoby się że opony zimowe, w połowie lipca? :roll:

 

Odnośnie tego samochodu to na 95% wtopa a na 5% okazja
Okazje tak długo nie "wiszą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Znajomy ściągnął ze Szwajcari e46 touring 330xi uderzoną w tył. Zderzak + klapa do roboty. Prawie już skonczył robić, delikatnie uderzona.

rok 2004 , przebieg 216tys , serwis do samego końca. Bać się e46 z tym napędem xi ? Przyznam , że po ostatniej przygodzie z a8 d2 jestem lekko zniesmaczony samochodami , ciągle tam się coś działo , jakieś pierdółki itp.

 

Po kupnie e46 od razu wymieniam olej w silniku , filtr plus wszystkie oleje w mostach i dyfrze . Da się jakoś sprawdzić w jakim stanie jest silnik m54b30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, poluję na e46.

Zaciekawiły mnie dwie opcje, chciałbym Was spytać czy ta cena jest okej? Czy widzicie coś podejrzanego w tych ofertach?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-170km-sport-prosto-z-niemiec-ID6yY75z.html

 

 

druga to

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-najbogatsza-wersja-2-0i-143km-ksenonwebastoklimaskora-ID6yZcnd.html

 

Co byście mi doradzili?

Dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi doradzili?

Poczytać ten dział aby się dowiedzieć jak sprawdzić historię serwisową z przebiegiem km.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie, poluję na e46.

Zaciekawiły mnie dwie opcje, chciałbym Was spytać czy ta cena jest okej? Czy widzicie coś podejrzanego w tych ofertach?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-170km-sport-prosto-z-niemiec-ID6yY75z.html

Nerki powinny być całe w chormie, nic dziwnego, że świeżo obszyta kierownica wygląda jak nowa :roll: gałka też wygląda na nową i niestety plastikową.

Najbogatsza wersja :lol: lampy z tyłu to jakieś chinole, które postarzają tego polifta, listwa na klapie powinna być w kolorze, gałka zmiany biegów pasuje jak świni siodło, fotel kierowcy rozpruty na szwie.

 

Ciekawe z tą dwustrefową klimatyzacją..listwy ochronne polakierowane.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu planuje kupno auta i mam dylemat pomiędzy Bmw e46 2.0 diesel 150km a Audi a4 b6 1.8t 163km, może ktoś z obecnych na forum miał te 2 auta bądź zna się i mógłby mi doradzić. Moja sytuacja wygląda następująco na auto chce przeznaczyć 20k, miesięcznie robię około 2tyś 70% trasa 30% miasto, więc wiadomo że musi być to diesel bądź gaz potrzebuje auta niezawodnego takiego żeby dysponował mocą ale też spalanie nie było zbyt duże. Proszę o jakieś rady, sugestie odnośnie wyboru z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak wybieram? Ponieważ nie interesują mnie motory benzynowe w BMW jedyny który jest rozsądny to 2.8 lecz ubezpieczenie za niego w moim przypadku jest za drogie. Wybór padł albo na diesla w BMW albo na LPG w audi tylko ciężko mi wybrać i dlatego też potrzebuje opinii osób które miały tę auta i potrafią powiedzieć coś w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak wybieram? Ponieważ nie interesują mnie motory benzynowe w BMW jedyny który jest rozsądny to 2.8 lecz ubezpieczenie za niego w moim przypadku jest za drogie. Wybór padł albo na diesla w BMW albo na LPG w audi tylko ciężko mi wybrać i dlatego też potrzebuje opinii osób które miały tę auta i potrafią powiedzieć coś w tym temacie

 

Ja się dziwię że nie ma podpiętych takich kluczowych tematów tylko 730 stron przerabiania w kółko tego samego. Podziwiam ludzi którzy non stop to samo tłumaczą jak zacięta płyta. Powinniście mieć za to płacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam dylemat pomiędzy Bmw e46 2.0 diesel 150km a Audi a4 b6 1.8t 163km

Bierz bmw, ten silnik odpłaci się niskim spalaniem przy takich przebiegach/trasach i mocy wystarczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.