Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na końcu napisane jest że tylko dla klientów handlowych i na export . To oznacza że nie można go zarejestrować na terenie Niemiec .

A to może znaczyć że nie ma przeglądu TUV i go nie dostanie . Czyli wyłącznie laweta , nie dostanie tablic wyjazdowych .

VAT-u oczywiście że nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
opcja x w dieslu tylko racjonalnie ze względu na wysoki moment obrotowy a drifterem mimo woli byc nie chcę

cały problem właśnie z wyborem : czy "nieszczęsne d" (właśnie , dlaczego ?) czy PB ?

Ja od siebie polecam kopciucha..elastyczny, ekonomiczny i łatwy do diagnozowania ewentualnych defektów. X tak jak pisałem odradzam ze względu na wyższe koszty eksploatacji, przez inne zawieszenie oraz częste problemy z przegubami i półosiami.

 

Moment jest do ogarnięcia tylko trzeba zainwestować w dobre opony, wtedy i 600nm w rwd spokojnie można okiełznać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ślepy jestem, bo nie widzę tego dopisku..dość tanio jak za 325ci 2004r z tak symbolicznym przebiegiem :roll: wyposażenie i tapicerka mocno średnie, ale to poliftowe coupe r6, więc za tą kasę to raczej tzw. okazją..przydałoby się zdjęcie pod maską.
Ale na końcu napisane jest że tylko dla klientów handlowych i na export . To oznacza że nie można go zarejestrować na terenie Niemiec .

A to może znaczyć że nie ma przeglądu TUV i go nie dostanie . Czyli wyłącznie laweta , nie dostanie tablic wyjazdowych .

VAT-u oczywiście że nie ma

 

To samochód z dekrą i książeczką serwisową, legitny na 100%. TUV jest.

 

Pytanie jak z VATem. Według sprzedającego, samochód został przez nich kupionych nie od firmy poleasingowej, a od osoby prywatnej, w związku z czym VATu nie ma, a ja nie będę musiał go zapłacić. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, nie widzi mi się dopłacać kolejnycho 5000 do samochodu, zważając na fakt, że akcyza to nie 5 złotych.

 

Jeśli chodzi o eksport, to na tej stronie każdy samochód mający 10 lat, lub starszy idzie na eksport ;)

 

Bardzo fajne autko. W środku jest OK, bez szału, fotele nie powalają, poza tym nie ma podgrzewania i szyberdachu. Zewnętrznie jest super, szczególnie z tymi alusiami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie chyba jest tutaj :

http://www.gutefrage.net/frage/differenzbesteuerung-nach-25a-ustg

ale trzeba dobrze szprechać

 

mnie wydaje się że to coś w rodzaju naszej "faktury 23%" od komisu a nie umowa cywilno-prawna .

tylko skąd ograniczenie do klientów biznesowych i eksportu ?

Dowiedz się najpierw u nas jak potraktują taką fakturę z Niemiec zamiast umowy przy rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie jest małe wyjaśnienie :

Tylko działalność gospodarcza i eksport

 

Niektóre samochody opisane są " tylko dla przedsiębiorców i eksportu". Samochody, których nie można ubezpieczyć ze względu na wiek samochodu, przebieg i z powodu określonych szkód, nie nadają się dla klienta końcowego i tym samym nie mogą zostać sprzedane klientom indywidualnym. Nabyć mogą je jedynie dystrybutorzy lub interesenci prowadzący działalność gospodarczą w kraju i za granicą. Samochody te prezentujemy na oddzielnie przeznaczonym do tego terenie do sprzedaży.

 

http://www.autohus.de/pl/o-nas/

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie chyba jest tutaj :

http://www.gutefrage.net/frage/differenzbesteuerung-nach-25a-ustg

ale trzeba dobrze szprechać

 

mnie wydaje się że to coś w rodzaju naszej "faktury 23%" od komisu a nie umowa cywilno-prawna .

tylko skąd ograniczenie do klientów biznesowych i eksportu ?

Dowiedz się najpierw u nas jak potraktują taką fakturę z Niemiec zamiast umowy przy rejestracji

Jest trochę inaczej - auto zostało kupione przez handlarza od osoby prywatnej, nie od firmy stąd brak VATu, a autohus zapłaci jedynie różnicę w cenie za którą kupili, a sprzedali. Niestety, nie wiem jak to by wyglądało w Polsce :) W internecie nie mogę nic znaleźć na temat tego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239195459&scopeId=C&usage=USED&fuels=LPG&usageType=PRE_REGISTRATION&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=13&makeModelVariant2.makeId=3500&makeModelVariant2.modelId=15&pageNumber=2&action=eyeCatcher

 

Pomijajac VAT, dowiedziałem się więcej o samochodzie:

1. Samochod po gradobiciu, malowana maska, dach i tył z klapą od góry.

2. Drzwi z obu stron po przycierkach, malowane. Zderzaki przód i tył malowane.

3. Praktycznie cały samochód malowany, jedyne niemalowane elementy to: błotniki przód i klapa od strony świateł, rejestracji etc.

4. Przebieg w ogłoszeniu (135k) bardzo niepewny, auto przy 60k w 2009 miało ostatni serwis, potem cisza. Ksiazka sklada się z dwoch wpisow: przy 36k w 2007 i 60k w 2009.

5. Felgi trochę porysowane, ogólnie nie jest z nimi źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stąd taka cena. Jak tylko po gradzie to i tak opłaca się, problemem jest tylko albo aż wątpliwy przebieg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, po gradzie była malowana góra, a bok był przytarty z obu stron. Prędzej czy później zacznie wychodzić rdza m.in. na tylnych błotnikach. Przebieg to pewnie losowe cyfry. Miałem się wybierać po to auto w końcu rezygnuję :) Jakby ktoś był ciekawy to VATu nie trzeba dopłacać, także 4890 to końcowa cena za samochód + akcyza i rejestracja oczywiście. Auto chyba z Francji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli sprzedawca zaznacza w ogłoszeniu że pojazd "Dieses Fahrzeug ist nur für Gewerbe- und Exportkunden." to wiadomo że to padaka. Niemieckie prawo jest bardzo restrykcyjne wobec przedsiębiorców kontra klient końcowy. Jeżeli sprzedawca zatai jakąś usterkę lub stan auta to ma pozamiatane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że podaję średnie spalanie według komputera :D I według mnie to by się mniej więcej zgadzało.Jak jeżdżę po mieście to wyjdzie z 10 ,a jak trasa to i 4,5 da radę więc średnio wychodzi 6,7. A brat ma odłączony EGR już od dawna i jeździ większość trasę, więc nic dziwnego,że mu 5,5 pokazuje-mogę zrobić zdjęcie licznika :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pięknie ładnie, ale w większości e46 komputer mocno zaniża spalanie. Tankowanie, 300km, znowu do pełna i liczymy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napalilem sie strasznie na BMW e46. Bedzie to kupno mojego pierwszego wlasnego samochodu, choc doswiadczenie z jazda juz jakies tam mam. Ogolnie co mozecie powiedziec o tym samochodzie? czy jest sens pakowania z 17 tysiecy za samochod z 2004 roku, czy lepiej po prostu dolozyc kilka tysiecy i popatrzec nad innymi autami? Samochod te nie bedzie mi sluzyl na jakiees duze dystanse, po prostu tak do codziennych uzytkow. Zastanawiac sie nad tym autem czy szukac czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napalilem sie strasznie na BMW e46. Bedzie to kupno mojego pierwszego wlasnego samochodu, choc doswiadczenie z jazda juz jakies tam mam. Ogolnie co mozecie powiedziec o tym samochodzie? czy jest sens pakowania z 17 tysiecy za samochod z 2004 roku, czy lepiej po prostu dolozyc kilka tysiecy i popatrzec nad innymi autami? Samochod te nie bedzie mi sluzyl na jakiees duze dystanse, po prostu tak do codziennych uzytkow. Zastanawiac sie nad tym autem czy szukac czegos innego?

 

Zależy jakiego szukasz silnika, domyślam się, że benzyna, jaki litraż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej ryzykowne są stare benzyny niż stare diesle. Zależy ile jeździsz ale stary diesel nie zapewni ci oszczędności na paliwie która pokryje jego naprawy.

 

Chcesz oszczędnie i szybko, kup r6 i zagazuj lub kup z LPG.

Chcesz oszczednie kup poliftowe 316 z LPG lub bez.

 

Chcesz szybko i w miare oszczędnie na paliwie ale nie tanio w utrzymaniu to kup diesla, 2l bedzie całkiem szybki, 3l wyprzedzi 80% aut na drogach. Te auta mają 300-400-500 tys, mimo że na liczniku 180. Benzyny mają 200-300tys mimo tego co na liczniku.

E46 jest drogie w utrzymaniu. Masz pieniądze na utrzymanie to kup, nie bardzo masz to kup astre czy tam golfa. Wyjdzie taniej serio. Masz tu sporo elektryki, elektroniki, silniki nawet benzynowe mocno skomplikowane. Ale w razie awarii taniej naprawisz benzyne niż diesla.

 

Takie moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać ani na nim opierać :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i teraz pytanie do was, nad ktorymi silinikami warto sie zastanowic? Z tego co slyszalem bardziej preferowane sa silniki Diesla.

Ile km przeważnie robisz każdego dnia? Np ile masz km do pracy? Na dieslu nie oszczędzisz jak masz trasy po 5km.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.