Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

up. To prawda. Sam mam 318i, ale przez to "pseudo speców od n42" to musiałem bulić, aż w końcu znalazłem fajny warsztat i silnik ogarnięty tak, ze z 2-3 l oleju bierze dokładnie... niech no wyliczę...

...... 0 gram oleju na 1000 km pozdro :) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Macie rację, pomyliłem się. Miałem na myśli recykling.

recyklingu a nie akcyzy :) poza tym z tego co kojarze to dotyczy aut sprowadzonych w 2016 a nie tych już sciagnietych w 2015.

Rejestrowanych w 2016 r. Przecież to auto przyjechało wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i radom :D zagłebie oszustów, nawet bym powiedział typowo oszustów od BMW :)

 

do sprawdzenia auta masz inny temat, że był dzwon i krecony licznik to nawet nie mamy co rozmawiać bo na pewno :P kwestia jak bardzo.

Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
że był dzwon i krecony licznik to nawet nie mamy co rozmawiać bo na pewno :P kwestia jak bardzo.

Akurat dziób auta wygląda tak jak powinien (pod maską), więc skupiłbym się na tyle :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co to znaczy w innym miejscu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczy :) Nadszedł czas na zmianę auta. Od kilku tygodni rozglądam się i szukam, padło na BMW - zakochałem się w tym aucie... Budżet to ok 15 tyś. Obejrzałem już kilka modeli, większość to 318i 143 km, nie ma nic ciekawszego (domyślam się, że to przez akcyzę...) Mam do was pytanie czy warto pchać się w ten silnik, bo słyszałem już podzielne opinie na jego temat, a znaleźć dobre 320i 150 km r6 to chyba za granicą... Wiem, że 328i i 330i to najtrwalsze konstrukcje ale nie stać mnie na tak wysokie spalanie a gazu nie mam zamiaru zakładać. Tutaj jeden z tych wszystkich egzemplarz który przypadł mi do gustu http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-benzyna-alu-esp-ksiazka-serwisowa-bardzo-zadbana-ID6y6Jih.html . Przebadałem go miernikiem lakieru, tylko na przednim lewym nadkolu wyszła druga warstwa lakieru w jednym małym punkcie ze szpachlą, reszta auta ma orginalny lakier w bdb stanie, wszystkie szyby orginalne, świeci się kontrolka od poduszek bezpieczeństwa, silnik chodzi bardzo przyzwoicie wręcz igła bym powiedział. Ale powtórzę pytanie, czy warto pchać się w ten motor czy lepiej poszukać czegoś innego ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Straszny golas..jeśli wybierasz między 2.0 r4 143km a 2.0 r6 150km to mimo stopnia skomplikowania i problematyczności tego pierwszego to i tak raczej jego bym wybrał, ten drugi dużo pali a słabo jedzie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2,0 r4 i 2,0 r6 - różnice w spalaniu praktycznie żadne ale R6 inaczej brzmi ,jest cichy i nie ma nic przy nim do roboty.Wozy z obydwoma silnikami mają podobne parametry więc nie można powiedzieć ,że R6 nie jedzie. Zdecydowanie polecam R6. Co do prezentowanego egzemplarza to ja bym go nie kupił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi, tak jak mówiłem r6 za 15 tyś w dobrym stanie ciężko znaleźć. A co z silnikiem 318i 118 km m43tu ? Czytałem, że to w miarę trwała i bezawaryjna jednostka.

 

miałem , jezdzilem 4 lata polecam ;) jedyne co pada to np. przeplywka lub sonda ;) no i niestety lubi się trochę pocic , uszczelke pod podstawa filtra 2 razy robilem ;) ale dobry silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem 2,0 r4 i 2,0 r6 - różnice w spalaniu praktycznie żadne ale R6 inaczej brzmi ,jest cichy i nie ma nic przy nim do roboty.Wozy z obydwoma silnikami mają podobne parametry więc nie można powiedzieć ,że R6 nie jedzie. Zdecydowanie polecam R6. Co do prezentowanego egzemplarza to ja bym go nie kupił :)

Co to znaczy, że różnice w spalaniu praktycznie żadne? Wg danych technicznych to blisko 2l a auta więcej zużywają, więc automatycznie różnica zwiększa się. Wg mojej opinii 2.0 r4 jest zauważalnie dynamiczniejszy od 2.0 r6, wg danych 9,3 vs 9,9s do 100 km/h. Żeby była jasność, nie chwalę tego silnika, ale 2.0 r6 jest przedostatni na mojej liście silników benzynowych do e46 (niżej tylko 316i) a 2.0 r4 tylko jedno oczko wyżej :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup E46 w grę wchodzi tylko silnik benzynowy. Planuje znaleźć poliftową wersję Coupe ale nie wykluczam innych nadwozi. Zastanawia mnie tylko silnik oczywiście chciałbym wersję 330i/Ci lub 325i/Ci. Co do osiągów chciałbym aby silnik zadowalał mnie seryjną mocą, LPG nie planuje bo nie ma takiej potrzeby, z modyfikacji tylko dolot i wydech nic więcej nie będzie miało miejsca, przebiegi raczej małe poniżej 10kkm rocznie. Który silnik będzie lepszym wyborem i sprawi mniej problemów w eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to identyczne konstrukcje, identyczny osprzet.

 

Odpowiedz jest jasna: mniej problemow bedzie sprawial ten, ktory bedzie mial mniejszy przebieg i bedzie bardziej zadbany.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytałem trochę na temat valvetronica, szczerze mam mieszane uczucia bo niby zarąbiste rozwiązanie ale z drugiej strony ile to urządzenie wytrzymuje ? 100kk ? 200 kk ? Jakie są koszty które poniosę kiedy zacznie szwankować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

viewforum.php?f=44

Vin w tytule obowiązkowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.