Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Zamierzam kupić BMW e46 318i 143km - rocznik 2004+ LPG. Cena samochodu na kołach letnich to 18500zł. Od 2009r. w Polsce - właściciele jeździli bardzo mało - auto ma przebieg 115tys (podobno w momencie sprowadzenia miał 75tys). Oczywiście podchodzę do tego z dużym dystansem.

Dowiedziałem się, że samochód poci się w okolicy skrzyni biegów - prawdopodobnie uszczelka do wymiany. Auto przejechało nieznacznie ponad 20tys na gazie.

Co sądzicie o cenie w stosunku do rocznika?

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta z tym silnikiem (wiem o maglownicach, sprężynach czy problemach z uszczelkami)? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milten99 kto zakładał gaz ? Rozumiem że książka serwisowa jest (bo ktoś kto robi tak mało kilometrów na pewno ją posiada). Mały przebieg i gaz :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milten witaj !

W tym aucie to w zasadzie najważniejszy jest prebieg bo to cię przyciągnęło do tej oferty.

Co tu dużo gadać bierz dowód rejestracyjny i kluczyk a w ASO BMW z kluczyka odczytają jego przebieg i oficjalną historię. Od tej usługi czasem biorą opłatę a czasem nie ale musisz mieć dowód rejestracyjny.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem zainteresowany kupnem e46 w coupe. Mój budżet to 20tyś na samo auto, czy z takimi pieniędzmi mógłbym zacząć szukać już jakiegoś polifta, czy raczej tylko <2004 wchodzą w grę? Silnik nie mniejszy niż 2.0 (benzyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milten99 kto zakładał gaz ? Rozumiem że książka serwisowa jest (bo ktoś kto robi tak mało kilometrów na pewno ją posiada). Mały przebieg i gaz :duh:

 

Auto od 2009 do 2013 było w rękach jednego właściciela, który je więcej pucował niż jeździł. W 2013r. nabył je nowy właściciel - kolega z pracy poprzedniego i założył. Sprawdziłem przebieg za ostatni rok i auto przejechało +/- 15tys km, więc nie jest to porażający wynik.

 

Milten witaj !

W tym aucie to w zasadzie najważniejszy jest prebieg bo to cię przyciągnęło do tej oferty.

Co tu dużo gadać bierz dowód rejestracyjny i kluczyk a w ASO BMW z kluczyka odczytają jego przebieg i oficjalną historię. Od tej usługi czasem biorą opłatę a czasem nie ale musisz mieć dowód rejestracyjny.

 

Nie interesowało mnie E46, bo wiem jak wygląda rynek tych samochodów, ale ta wzbudziła moje zainteresowanie ze względu na przebieg oraz dość świeży gaz. Ponadto 318i to raczej nie silnik do szaleństw, więc mogę mieć nadzieję, że auto nie było używane do katowania. Z tego, co się dowiedziałem ostatni wpis w książce z 2008 albo 2009r. mówi, że auto posiadało wtedy 70-kilka tysięcy przebiegu. Obecny właściciel sprawdzał tą informację i powiedział, że nie uzyskał dokładnej daty serwisu, ale przebieg podany przez serwis BMW pokrywał się z tym, który wpisany jest do książki serwisowej pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrafi sobie wszystko przekalkulować i jeżeli auto pali 9-10 litrów PB to boli po kieszeni i najlepiej założyć LPG. Zresztą nie jestem medium, żeby przewidzieć, co kierowało sprzedającym. Auto sprzedaje, ponieważ powiększa mu się rodzina, ale to raczej standardowy powód sprzedaży. W wielu przypadkach instalacja zwraca się po 20-25tys jeżeli nie wypadnie nic dodatkowego do naprawy/regulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam odłożone parę groszy i rozglądam się za samochodem. Miałem kiedyś e36 2.0L 150KM z instalacją LPG. Wrażenia z jazdy bardzo na plus, ale wiadomo - chce się więcej. Teraz szukam e46 z silnikiem 2.8, coupe (ew. cabrio, ale to chyba tylko sfera marzeń) z instalacją LPG, z wyposażenia klima, skórzana tapicerka, elektryczna regulacja foteli itp. Budżet w granicach 15-20 tyś zł. I teraz moje pytanie, czy w tych pieniądzach jest szansa na znalezienie zadbanego i niebitego auta? Ceny na allegro czy olx to jakiś kosmos, tu M-pakiet cabrio za 17 tyś full opcja, a zaraz 25 tyś za coupe, które szału nie robi, więc czy w podanym przeze mnie przedziale jest sens szukać sensownego egzemplarza, a nie mega okazji od mirka handlarza? dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milten99 jeżeli dla Ciebie spalanie 10 litrów PB to dużo to lepiej sobie BMW daruj bo koszty utrzymania BMW e46 z tego rocznika nie są niskie...

 

kozielek1990 z max 2002 roku za 20 tyś powinieneś coś znaleźć ale łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozielek1990 z max 2002 roku za 20 tyś powinieneś coś znaleźć ale łatwo nie będzie.

 

W 2002 już nie wsadzano do e46 silników M52TUB28.

 

kozielek, 20k to w miarę dobry budżet na przedliftowe auto, ale patrząc na Twoje wymagania co do przeszłości (niebite? tzn. bez żadnej, nawet najmniejszej przygody? 15 letnie auto?), wyposażenia i nadwozia może być ciężko nawet z takim budżetem. Rozejrzyj się po forach: naszym, bmw-sport - czasami forumowicze sprzedają ładne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozielek1990 z max 2002 roku za 20 tyś powinieneś coś znaleźć ale łatwo nie będzie.

 

W 2002 już nie wsadzano do e46 silników M52TUB28.

 

kozielek, 20k to w miarę dobry budżet na przedliftowe auto, ale patrząc na Twoje wymagania co do przeszłości (niebite? tzn. bez żadnej, nawet najmniejszej przygody? 15 letnie auto?), wyposażenia i nadwozia może być ciężko nawet z takim budżetem. Rozejrzyj się po forach: naszym, bmw-sport - czasami forumowicze sprzedają ładne auta.

 

Przygody przygodami, ale bardziej chodziło mi o dzwon, który może mieć na przykład wpływ na właściwości jezdne samochodu. Zadrapania czy lekkie stłuczki w samochodzie z ok 2000r to żadna niespodzianka, byle czterech śladów nie zostawiał :) dzięki za odpowiedź, rozejrzę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy mając 10 tys na auto warto pchać się w E46 ?

Jak nie to jakie inne propozycje macie ?

jeśli lubisz się umartwiać to warto.

:mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając 10 tys na auto warto pchać się w E46 ?

Jak nie to jakie inne propozycje macie ?

 

 

Poczytaj to forum, nie wystawiaj się takimi pytaniami na niepotrzebną szyderę. Marne masz wtedy szanse na pomoc a tylko niepotrzebnie denerwujemy się na wzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając 10 tys na auto warto pchać się w E46 ?

Jak nie to jakie inne propozycje macie ?

 

Kup zdrowe e36 z fajnym silnikiem, np 320i, 323i.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e46 odczytują przebieg z kluczyka?

 

 

Milten witaj !

W tym aucie to w zasadzie najważniejszy jest prebieg bo to cię przyciągnęło do tej oferty.

Co tu dużo gadać bierz dowód rejestracyjny i kluczyk a w ASO BMW z kluczyka odczytają jego przebieg i oficjalną historię. Od tej usługi czasem biorą opłatę a czasem nie ale musisz mieć dowód rejestracyjny.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 jest tak starym autem że nie jest to problemem dla osoby w tym grzebiącej aby zmienić we wszystkich 3 miejscach w których się zapisuje przebieg ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

w e46 odczytują przebieg z kluczyka?

Tak , ja byłem w M-Cars w Krakowie i z kluczyka mi zrobili odczyt w E83 z 2005 roku , a jak wiemy to jest prawie to samo co E46.

Miło mnie zaskoczyli bo mi zrobiono od ręki i bezpłatnie, czyli mam obligację moralną tam kupować gdy potrzebuję oryginalne części.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.