Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku weź się ogarnij..

To co piszecie to żenada. Wlazłem na to forum, w odpowiedni dział bo chciałem się właśnie czegoś dowiedzieć.. "E46 porady, opinie, pytania" Chyba tak brzmi nagłówek na górze...

Zadałem chyba proste pytanie i zagadnienie, przynajmniej tak mi się zdawało, kierowane ono było do znawców bmw e46. Kogoś kto ma lub miał takie auto.

Żeby nie było że jestem leniwy to przeczytałem nie jedną stronę, post jak i Twoją zasraną wikipedię.

 

Linka możesz sobie wsadzić w buty :)

 

Sądząc po Twojej odpowiedzi to chyba w ogóle do szkoły nie chodziłeś skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :?

Pozdrawiam. I odradzam wszystkim pisanie jakichkolwiek postów tutaj.. Chyba że chodzi o trolling.. Nic i tak sie nie dowiecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nyczucha witaj !

W pierwszym poście zadałeś podstawowe pytanie cytuję :Zależy mi na małej awaryjności jednoski, w miarę długowieczności jak i zadowalającej mocy, co by wrażnień nie zabrakło czasem przy dojeździe do pracy. Koniec cytatu

 

Odpowiedz na to pytanie chce znać większość kupujących i jak by była jednoznaczna odpowiedz to by wszyscy kupowali ten sam model auta.

Masz trochę postawę roszczeniową od razu po twoim pierwszym poście chciałbyś dostać wszystko jak na dłoni a tu nikt na etacie nie pracuje tylko to jest forum społecznościowe i w wolnych chwilach ludzie piszą i jak już na to samo pytanie odpowiedzieli 10 razy to jak ktoś jeszcze o to samo pyta to czasem brak cierpliwości.

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź się ogarnij..

To co piszecie to żenada. Wlazłem na to forum, w odpowiedni dział bo chciałem się właśnie czegoś dowiedzieć.. "E46 porady, opinie, pytania" Chyba tak brzmi nagłówek na górze...

Zadałem chyba proste pytanie i zagadnienie, przynajmniej tak mi się zdawało, kierowane ono było do znawców bmw e46. Kogoś kto ma lub miał takie auto.

Żeby nie było że jestem leniwy to przeczytałem nie jedną stronę, post jak i Twoją zasraną wikipedię.

 

Linka możesz sobie wsadzić w buty :)

 

Sądząc po Twojej odpowiedzi to chyba w ogóle do szkoły nie chodziłeś skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :?

Pozdrawiam. I odradzam wszystkim pisanie jakichkolwiek postów tutaj.. Chyba że chodzi o trolling.. Nic i tak sie nie dowiecie..

 

Ok, przepraszam, zmiana podejscia. W takim razie, skoro objechales juz wszystkich Marianow w okolicy jakich znasz, a Stasiu pod szopa Ci opowiedzial o swoim ursusie, ganiac przy tym BMW, to po co tu wchodzisz? Z twojego maila wynika, ze BMW nie produkowalo w tych latach dobrego silnika (bo we wszystkich rwaly sie rozrzady i obracaly panewki - SIC!). Polecam wiec przeniesc sie w dzial E36 albo na froum VW Golfa. Tam rozrzady sa z tytanu a panewki szafirowe. Nie trzeba nawet wymieniac oleju, bo powietrze dostatecznie smaruje silnik.

 

Co za debil Ci w ogole polecal Diesla 1.8L. Przeciez to nie jest 1.8 tylko 2.0 z innymi wtryskami i turbina.

Skoro wg nich przeskakuje rozrzad w 2.0d to tutaj tez bedzie... Ludzie, no w ogole, takiego steku bzdur, jak Ty wypisales Stachu, w tym jednym mailu, to ja dawno nie czytalem.

 

Linka moge wsadzic w buty? Ty go sobie nawet w tylek wsadz, bo chocbys w glowe wsadzil madrzejszy nie bedziesz. Nie potrafisz sam znalezc danych o mocy, rodzajach silnikow itd, ja Ci daje link a Tobie dalej malo, to juz nie wiem czego oczekujesz? Sorry, ale nie kupie za Ciebie samochodu. Faliszewice Ci dobrze napisal, zachowujesz sie jak stara baba, w dodatku w czasie menopauzy. Chcialbys M3 bo fajna moc, spalanie jak w 318d, a awaryjnosc jak w silnikach M20 z lat 80. No coz... Kup M3 i zeswapuj silnik na M20. S54 chetnie od Ciebie odbiore po tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam jeśli w złym miejscu. Jestem zainteresowany kupnem E46 na benzynie z silnikiem 150-170 KM. Suma to ok. 14-15 tys. zł. plus ok. 1tys. na wymianę podstawowych rzeczy po kupnie. I tutaj pytanie do doświadczonych czy w tej cenie mogę szukać konkretnego przebiegu, i wyposażenia, czy to całkowita ruletka z taką kwotą? Proszę o jakieś porady, ponieważ nie chce przejeździć kasy na auto i w końcu go nie kupić z jej braku. Rocznik nie gra roli. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ani nie kupujesz nówki w salonie, ani nie masz takiego budżetu, by móc przebierać w ogłoszeniach. Więc patrz przede wszystkim na stan. Wiadomo, im bogatsze wyposażenie i mniejszy przebieg tym lepiej, ale bądź realistą. Odpuść sobie polifty. 1k na pakiet startowy może (ale nie musi) być za mało, nie kupujesz golfa II, tylko chcesz 6-cylindrowe BMW.

 

I poczytaj ten wątek, ciekawych rzeczy się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam koledzy.

Spieszę poinformować, że wczoraj wieczorem moja e46 zmieniła właściciela. Kupił ją człowiek, który docenił stan techniczny auta. Zanim przyjechał do mnie, przeczytał większość moich postów na forum, więc wiedział co kupuje, poznał historię autka. Najprawdopodobniej tu zawita, życzę mu, żeby miał jak najmniej pytań/problemów. Jadę dziś obejrzeć e60, więc marki nie zdradzę, chętnie również będę zaglądał do działu e46, bo nie ubliżając nikomu, ale chyba w tym dziale są najnormalniejsi ludzie. Jeśli zapytacie o cenę, to raczej powiedzieć nie mogę... podpowiem jedynie, że nie spuściłem jak mi doradzano :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Spieszę poinformować, że wczoraj wieczorem moja e46 zmieniła właściciela. Kupił ją człowiek, który docenił stan techniczny auta. Zanim przyjechał do mnie, przeczytał większość moich postów na forum, więc wiedział co kupuje, poznał historię autka. Najprawdopodobniej tu zawita, życzę mu, żeby miał jak najmniej pytań/problemów. Jadę dziś obejrzeć e60, więc marki nie zdradzę, chętnie również będę zaglądał do działu e46, bo nie ubliżając nikomu, ale chyba w tym dziale są najnormalniejsi ludzie. Jeśli zapytacie o cenę, to raczej powiedzieć nie mogę... podpowiem jedynie, że nie spuściłem jak mi doradzano :wink:

 

Czyli 15tys zl :). Tak jak w ofercie, skoro nie spusciles.

Gratulujemy nowmu nabywcy, bedzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli 15tys zl :).

 

To już Ty napisałeś, ja tajemnicy handlowej nie zdradziłem :wink:

 

Czy będzie zadowolony....? Jeszcze nie dzwoni, czyli wszystko OK :mrgreen:

 

Tak na serio, jak będzie dbał, to będzie jeździł, wiadoma sprawa.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję szybkiej sprzedaży :cool2: Ja natomiast 10 dni temu wystawiłem swoje auto. Samochód naprawdę w dobrym stanie, w moich rękach od ponad 6 lat, uczciwy opis. I zero telefonu, czy sms'a. Prośba - możecie podpowiedzieć co może być przyczyną? Cena, złe zdjęcia? http://otomoto.pl/bmw-330-e46-oferta-prywatna-C35280385.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10dni to nie masz się czym przejmować ;) jest okres przedświąteczny, więc mało osób w tym czasie szuka auta. Mojego wystawiałem ok 1,5 miesiąca i w tym czasie telefonów miałem ok 7, głównie osoby które znalazły te auto na forum. Poprzednie "domowe" mercedesy sprzedawały się 3-4 miesiące :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zauważyłem, że jest bardzo mało osób, które szukają "pewnych/sprawdzonych" aut. Większość jednak woli kupić okazję u handlarza, nawet nie sprawdzając samochodu, żeby okłamywać samego siebie, że pewnie trafili na uczciwego sprzedawcę. Później dopiero wychodzą malinki, ale tu już człowiek nawet żonie o tym nie powie. Jak zauważyliście, moja sprzedała się dość szybko, miałem kilka telefonów, zawsze marudzili, że coś tam trzeba pomalować i że są takie same za podobne pieniądze, w których nie trzeba nic robić, oczywiście każdy przyznał, że takie perełki są w komisach. Taka jest mentalność przeciętnego Polaka :mad2:

Kolego EL77, Ty masz jeszcze inny problem, ludzie szukają jak najoszczędniejszych aut, 3.0d i automat pewnie przeraża większość klientów.

Mogę Ci podpowiedzieć jedną sprawę, ja tak zrobiłem i zawsze radzę swoim klientom, a w handlu pracuję już naście lat. Usiądź z piwkiem, przelicz dokładnie jakie minimalne pieniądze by Cię zadowoliły, co zamierzasz dalej z tymi pieniędzmi zrobić i wystaw cenę minimalną jaka Cię interesuje. Nie zaznaczaj, że cena jest do negocjacji. Każdy klient nie będzie miał argumentów, żeby targować cenę, bo po pierwsze cena będzie już dużo atrakcyjniejsza, a po drugie opisałeś dokładnie auto, więc każdy kto po nie przyjedzie będzie świadomy co z autkiem jest OK, a co do zrobienia.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się za kupnem 328ci/i. W tej chwili posiadam e46 320d 2004 r.Nigdy nie miałem benzyny wiec teraz moje pytanie. Jakie są powszechne usterki tego modelu? Mam do wydania jakies 20 tys, z czego chciał bym kupić za 17k i zostawic 3 na "doszykowanie" autka. Oczywiście lpg samemu chciał bym założyć. Jakie sa powszechne usterki tego modelu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie silnik bardzo udany. Gaz znosi bardzo dobrze.

Vanos może mieć przy większych przebiegach dość

łańcuch może hałasować przy dużych przebiegach lub jak się jeździło na jakimś półsyntetyku lub nie przestrzegało wymian oleju na czas.

Usterki to zwykle osprzęt. Pękające obudowy termostatu, nieszczelności chłodnica-zbiornik, czujniki, Cewki w tym wieku potrafią odmawiać posłuszeństwa, ale praktycznie wszystko jest związane z wiekiem i przebiegiem. Nie ma dziwacznych awarii typu pękanie wału, zrywanie się rozrządu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję szybkiej sprzedaży :cool2: Ja natomiast 10 dni temu wystawiłem swoje auto. Samochód naprawdę w dobrym stanie, w moich rękach od ponad 6 lat, uczciwy opis. I zero telefonu, czy sms'a. Prośba - możecie podpowiedzieć co może być przyczyną? Cena, złe zdjęcia? http://otomoto.pl/bmw-330-e46-oferta-prywatna-C35280385.html

 

Nie masz się czym martwić - taki okres teraz widocznie jest ja mam wystawionego swojego paska b6 kolejny raz (ogłoszenie na 14 dni) i znowu pełno wyświetleń 4 os obserwujące ale i tak zero telefonu i smsa :(

Jak bym tylko sprzedał go aby posiadać kaskę to twoją furę mogę zabierać :)

 

Bardziej to u nas ludzie boją się automatów.

 

Przykład moich samochodów i dni w jakie je sprzedałem:

 

- Laguna II 1.8 PB 2001 rok od wystawienia - 4 dni i poszła (na forum)

- Astra H 1.9 cdti 2007 ok 14 dni - ktoś z ogłoszenia

- Passat B6 1.9 tdi 2007 - 1 dzień od wystawienia (forum)

- Laguna III 2.0 dci 2008 - 7 dni od wystawienia (forum)

- Passat B6 2.0 TFSI automat (smok) - 2 miechy

- Passat B66 2.0 TDI - od 16 dni na aukcji zero odzewu :(

 

Tak jak pisałem zawsze chciałem posiadać bmw a że podoba mi się e46 więc może nareszcie uda mi się kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada przyzwoicie. Ale wyglad to nie wszystko, moze miec rownie dobrze rozwalone zawieszenie i silnik. Jak nie sprawdzisz, to sie nie przekonasz.

Wizualnie jest ok. Na koniec dodam, ze do oceny samochodow jest osobny dzial -> :search:

 

Dzięki wielkie za odpowiedz i sorka za OT w temacie.

 

Ale jednak chyba poszukam sobie 330D :) tyle że tej w wersji 184 KM bo na 204 KM mnie nie stac obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nest Uzasadnij :D. Mieszkasz w Koszalinie, jeśli tak to fajnie jakbyś pokazał swoją bunie, bo mam ten sam silnik.

 

A co mam uzasadnić? ...że GAZ w aucie to polska popelina? :D

 

Ty też z tej wsi? :) ..co znaczy pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy i tak przeglądam sobie forum, akurat ten post bo chciałbym kupić sobie e46, a warto najpierw zasięgnąć informacji.

Piszecie, że ciężko w tym okresie sprzedać auto, a ja akurat szukam jakiegoś ładnego egzemplarza e46 tak do 20-23 tys. zł.

Może mi pomożecie, bo to co widzę na serwisach ogłoszeniowych to w 99% lipa, dlatego wolałbym kupić moje pierwsze BMW od pasjonata marki z pewnych rąk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.