Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne dzięki za odpowiedź, zdecydowałem się jednak poczekać z kupnem czegoś lepszego (w granicach 20-25 tyś w przyszłym roku). Problem nie zostanie jeszcze do końca rozwiązany, bo na zime i tak muszę coś kupić (poprzednie autko niestety mnie opuściło), ale chyba z E46 przed liftem będzie łatwiej coś znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam też mam pytanie tyle że ja już BMW zakupiłem 318i z 2000r SWAP na 2.8 kierownica założona multifunkcyjna na alusach 18" od M3

dostałem prawie nowe zimowe opony(niecałą jedną zime jeżdzone na nich było) na stalowych felgach 16" do tego na te fele kołpaczki BMW co by się w oczy nie rzucało tak :P

jest instalacja gazowa stag 300 (pół roku temu zmienione wtryski od gazu mam rachunek same wtryski prawie 800 zł (niby na mocy tak nie traci samochód na nich)

jeden bok był malowany ( przerysowane kluczem lub czymś w tym rodzaju po długości) malowanie nie do konca dobrze zrobione i w każdym momęcie podstawiam do poprawy i całą jedna strone maluje gość za darmo.

samochód naprawdę zadbany na zewnątrz i w środku spód bez rdzy (śladowe ilości gdzieniegdzie)

A i jest to przekładka z anglika ale zrobiona wiele lat temu i nie ma zarzutów co do tego)

jest jeden problem zostawili skrzynie od 1.9 i rozleciało się już łożysko dociskowe na sprzęgle koszt naprawy z częścią 400 zł ogólnie z innymi rzeczami dołożyłem koło 800-900 zł samochód kupiony od znajomego.

moje pytanie dlatego bo uważam że nie przepłaciłem ale wiekszość znajomych mówi że przepłaciłem. jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam też mam pytanie tyle że ja już BMW zakupiłem 318i z 2000r SWAP na 2.8 kierownica założona multifunkcyjna na alusach 18" od M3

dostałem prawie nowe zimowe opony(niecałą jedną zime jeżdzone na nich było) na stalowych felgach 16" do tego na te fele kołpaczki BMW co by się w oczy nie rzucało tak :P

jest instalacja gazowa stag 300 (pół roku temu zmienione wtryski od gazu mam rachunek same wtryski prawie 800 zł (niby na mocy tak nie traci samochód na nich)

jeden bok był malowany ( przerysowane kluczem lub czymś w tym rodzaju po długości) malowanie nie do konca dobrze zrobione i w każdym momęcie podstawiam do poprawy i całą jedna strone maluje gość za darmo.

samochód naprawdę zadbany na zewnątrz i w środku spód bez rdzy (śladowe ilości gdzieniegdzie)

A i jest to przekładka z anglika ale zrobiona wiele lat temu i nie ma zarzutów co do tego)

jest jeden problem zostawili skrzynie od 1.9 i rozleciało się już łożysko dociskowe na sprzęgle koszt naprawy z częścią 400 zł ogólnie z innymi rzeczami dołożyłem koło 800-900 zł samochód kupiony od znajomego.

moje pytanie dlatego bo uważam że nie przepłaciłem ale wiekszość znajomych mówi że przepłaciłem. jak myślicie?

 

I gdzie to pytanie jest?

 

Ja znawcą nie jestem ale jak tak sobie porównałem obie wersje silnikowe to nasuwa mi się jedna myśl: jak sprzęgło przystosowane do 180Nm ma wytrzymać 280Nm?? :duh:

Założysz takie same to się znowu rozleci. Ciekawe czy cały ten SWAP i przekładka z Anglika też była robiona z taką głową...

Edytowane przez lord_Simon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za odpowiedź, zdecydowałem się jednak poczekać z kupnem czegoś lepszego (w granicach 20-25 tyś w przyszłym roku). Problem nie zostanie jeszcze do końca rozwiązany, bo na zime i tak muszę coś kupić (poprzednie autko niestety mnie opuściło), ale chyba z E46 przed liftem będzie łatwiej coś znaleźć.

 

Jest tego mnóstwo i już rzadko który przekracza 10 tys (mowa o silnikach 2.0 i poniżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kupiłem nie dawno E46 318d. Mam problem, chyba mi aku padło. Jakiego producenta szukać aby nie wydać furmanki kasy? Jakie wartości powinien mieć?

 

PS. jakiej wielkości (max wymiary) aku wejdzie do e46 318d kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja do swojego 320d kupiłem we wrześniu 85Ah i 850A. Firma niejaki AutoCraft http://www.akumulatory-baterie.eu/content.php?ContentId=2. Kosztował 350zł więc nie tak mało a ma 2 lata gwarancji i tyle przynajmniej ma pochodzić a 500zł za akumulator nawet Centry to dla mnie kwota z doopy a to nie te czasy, że akumulator 10 lat będzie działał bezproblemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według bmwstore wchodzi 72 i 80AH, będę szukał tego większego. Mam jeszcze jedno pytanie, jak chciałem wczoraj odpalić (z rana odpalił dobrze, wystawiłem tylko z garażu), to jak miał kręcić to zrobił TRYK TRYK i nie odpalił, to aku czy coś więcej?

Popołudniu jadę sprawdzić akumulator i elektrykę, rozrusznik czy dobrze ładuje.

 

PS. co powiecie o aku KAGER Vertigo 95AH 800A - niby powinien być 80AH 760a lub 85AH 800A, co wy na to? KAGER to niby BOSCH ponoć dobry jakościowo i cenowo też bo można dostać tego 95AH za ok 350zł. Co Wy na to?

Edytowane przez kat825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też mam pytanie tyle że ja już BMW zakupiłem 318i z 2000r SWAP na 2.8 kierownica założona multifunkcyjna na alusach 18" od M3

dostałem prawie nowe zimowe opony(niecałą jedną zime jeżdzone na nich było) na stalowych felgach 16" do tego na te fele kołpaczki BMW co by się w oczy nie rzucało tak :P

jest instalacja gazowa stag 300 (pół roku temu zmienione wtryski od gazu mam rachunek same wtryski prawie 800 zł (niby na mocy tak nie traci samochód na nich)

jeden bok był malowany ( przerysowane kluczem lub czymś w tym rodzaju po długości) malowanie nie do konca dobrze zrobione i w każdym momęcie podstawiam do poprawy i całą jedna strone maluje gość za darmo.

samochód naprawdę zadbany na zewnątrz i w środku spód bez rdzy (śladowe ilości gdzieniegdzie)

A i jest to przekładka z anglika ale zrobiona wiele lat temu i nie ma zarzutów co do tego)

jest jeden problem zostawili skrzynie od 1.9 i rozleciało się już łożysko dociskowe na sprzęgle koszt naprawy z częścią 400 zł ogólnie z innymi rzeczami dołożyłem koło 800-900 zł samochód kupiony od znajomego.

moje pytanie dlatego bo uważam że nie przepłaciłem ale wiekszość znajomych mówi że przepłaciłem. jak myślicie?

 

Nie napisales ile zapłaciłes, wiec ską mamy wiedziec czy przeplaciles?

 

Jesli moge cos doradzic, to kup sobie nowe sprzęgło od 328i i skrzynie zmien na taką od 328i.

I sprawdz mocowania tylnego dyfra. W przedliftowym 318i są słabe, a ten silnik daje im w kość.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie przepłaciłem ale wiekszość znajomych mówi że przepłaciłem. jak myślicie?

To auto warte 5-8 tys a ile zapłaciłeś ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według bmwstore wchodzi 72 i 80AH, będę szukał tego większego. Mam jeszcze jedno pytanie, jak chciałem wczoraj odpalić (z rana odpalił dobrze, wystawiłem tylko z garażu), to jak miał kręcić to zrobił TRYK TRYK i nie odpalił, to aku czy coś więcej?

Popołudniu jadę sprawdzić akumulator i elektrykę, rozrusznik czy dobrze ładuje.

 

PS. co powiecie o aku KAGER Vertigo 95AH 800A - niby powinien być 80AH 760a lub 85AH 800A, co wy na to? KAGER to niby BOSCH ponoć dobry jakościowo i cenowo też bo można dostać tego 95AH za ok 350zł. Co Wy na to?

 

 

Rozrusznik nie ładuje tylko kręci. Alternator ładuje i jego sprawdź, nawet testem nr 9.0 na zegarach. TRYK TRYK to mi się kojarzy z problemem zablokowanego rozrusznika :norty: Mi jak padł akumulator to przy próbie odpalania wariowały światła mijania - same się włączały. Potrzebny Ci aż tak duży aku 95Ah? Weź pod uwagę stan swojego alternatora i czy robisz krótkie czy długie trasy, bo permanentnie niedoładowany akumulator długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Starczy ortografii już :wink:

Co do akcyzy to nie wzrasta od 170KM tylko od silnika o pojemności skokowej powyżej 2 litrów bez znaczenia jaką ma moc.

 

Serio? A co ja napisalem, ze wzrosnie bo 170KM czy wzrosnie bo 170KM to 2.2 litra? Oj ludzie ludzie.

A jak to rozumieć? Widocznie nie zrozumiał jeszcze Ciebie.

kolega już mi pomógł wiem już że akcyza wzrasta przy 170km i za to dziękuje

 

PS.Ale nerwowo tu u Was :?

W sumie to nie dziwne jak dział bez moderatora został.No nic uciekam do siebie :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_simon u mnie też wariowały lampy kierunki też chyba. Ogólnie okazało się że aku padnięty, max 20% przy obciążeniu, a co najlepsze to wartości aku 72AH 350A-to nie miało prawa dłużej wytrzymać w Dieslu. Jutro jadę kupić akumulator, zdecydowałem się na produkt firmy VARTA ale pod szyldem MAXIS o parametrach 80AH i 740A za którego wołają w sklepie moto 290zł. BOSCHa sobie dopuściłem, bo większość co czytam to 1 na 2wie opinie są niezbyt pozytywne, no i sporo wołają, a max 3lata-tyle planuję max trzymać auto-powinien Maxis wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać iż nie można bezkrytycznie kupować akumulatora.Jego parametry winny być dopasowane to tego gdzie głównie się poruszamy.Prąd rozruchu jest bardzo istotny jednak ilość amperogodzin będzie inna dla aut poruszających się w mieście i inna dla pozostałych.Konkludując: kupisz akumulator ze zbyt dużą ilością amperogodzin,poruszając się głównie po mieście-nie doładujesz go.Katalogowo jest przewidziane na inny sposób dojazdów-Niemcy.Taki drobny OT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W zeszła niedzielę straciłem w wypadku swoją Audi a3 99r. 1.9 TDI. Z racji tego, że potrzebuję auta rozglądam się za czymś nowym, a że od zawsze bardzo podobała mi się BMW E46, stąd trafiłem do was. Mam kilka pytań. Dysponuje kwotą w granicach 13- 14 tys. Czy za ta sumę kupię egzemplarz w miare przyzwoitym stanie? Jeżdżę nie dużo w granicach 10 tys rocznie, stąd interesowałby mnie silnik benzynowy, jaką pojemność, moc polecacie? Do tej pory jeżdziłem Golfem 3 w dieslu, bez turbiny, mułek 60 konny, potem była wspomniana Audi po chipie na ok 105KM, a teraz poruszam się Honda Accord 7gen rodziców 2.0 150KM, więc jakąś tam opine co do mocy posiadam. Chciałbym, żeby to się w miarę odpychało, no ale też bez przesady, nie bedę nim w rajdach startował. Może znacie kogoś kto próbuje sprzedać swoje cacko? Za wszelkie pomocne opinie bardzo dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu rozpisane wszystkie siliniki i lata produkcji: http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E46. W takich pieniądzach szukałbym zadbanego przedliftowego sedana 323i, znalezienie dobrego coupe może być trudniejszym zadaniem. Licz się też z kosztami utrzymania lub doprowadzenia do stanu używalności, które są niemałe w przypadku zajechanych egzemplarzy. Nie wydawaj całej kasy na zakup, zostaw na wszelki wypadek 2-3tys, inaczej możesz być niemile zaskoczony. Zaglądaj na forumową giełdę, czasami trafiają się perełki od kolegów z forum. Powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedziny forumowego działu Giełda, może znajdziesz coś co Cię zainteresuje.

Za kwotę którą dysponujesz rozejrzałbym się za jakimś ładnym przedliftem z rocznika 00-01.

 

Edit:

Kolega Edek mnie uprzedził :D

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.