Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie co do zakresu obrotów w których automat powinien zmieniać biegi? O ile stan skrzyni można mniej więcej ocenić uwzględniając:

-wrzucanie biegów na zimnym silniku nie okazuje szarpnięć

-ślizganie się skrzyni, czyli przeciąganie na orotach

-szarpnięcia przy zmianie biegów

tak więc w jakim zakresie podczas normalnej jazdy skrzynia powinna wrzucić wyższy bieg? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To zależy od obciążenia, nacisku na pedał, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawny automat szybciej zmienia biegi niż manual. wiadomo, że można uwzględniać jeszcze zdolności, długośc drążka itp. Wg mnie jedyna wada skrzyń automatycznych to słaby start.Reszta to same plusy. Zdanie takie mam odkąd jestem w posiadaniu automatu a przedtem byłem bardzo negatywnie nastawiony.

 

przy spokojnej jezdzie skrzynia zmienia bieg przy 1500-1700rpm. Przynajmniej ja mam tak u siebie (330d + program)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten handlarz domyslam sie znany na forum ? bo sporo ma bmw i raczej z tych drozszych i bogatszych wersji ?

 

nick: samuel

Zdjecia zawsze w takiej samej scenerii jak widze przy stadione we wroclawiu

 

http://allegro.pl/bmw-330i-individual-m-pakiet-bi-xenon-harman-lpg-i4624291459.html

 

http://allegro.pl/bmw-330i-231km-m-pakiet-bi-xenon-navi-skora-alu18-i4643134751.html

 

Warto jechac do niego czy to np burak i kombinator i wysoka cena nie idze w parze ze stanem auta ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
330i po lifcie w m-pakiecie z lpg, przebieg poniżej 200kkm za 26k to dużo, faktycznie :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego drogich samochodów, a raczej w adekwatnych cenach, nie widziałeś :mrgreen: Ale w PL najważniejsze by hajs się zgadzał :cool2:

 

Załatw VINy tych cudownych aut, zobaczymy. I owszem, handlarz znany z wypisywania głupot w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty od razu zeby hajs sie zgadzal i z tym PL, teraz jakies to cisnienie ogolnie na celulactwo i PL wszechobecne :) . Akurat naleze do osob, ktore sortuja allegro od ceny rosnącej a nie malejącej i wiem ile zadbane auta kosztuja. Dalem przyklad drozszych samochodow a nie mpakiet 330 za 18.999 od handlarzyny, wiec troche luzu :)

 

Mam doskonała swiadomosc, ze oplaty dla aut >2 litry sa jakie sa a zadbane auto na zachodzie kosztuje ile kosztuje i czy to bedzie 25 czy 30 tys kosztowac to mozna sie spodziewac, ze cos z autem musialo byc nie tak skoro handlarzowi sie oplacalo je sciagac, a o tego goscia zapytalem bo od kilku miesiecy sledze aukcje z bmw i accordami i jak widze gosc sporo tego sciaga, tylko akurat te 2 modele co zalinkowalem sporo siedza na allegro i nie wiedziec czemu czy dlatego, ze polaczki cebulaczki chca takie auto za 20 k bo po tyle chodzo, czy, ze sa one totalnie nie warte tej kasy badz trupy.

 

oto VIn: byly na zdjeciu

WBAEV51060KM65211

 

http://allegro.pl/bmw-330i-individual-m-pakiet-bi-xenon-harman-lpg-i4624291459.html

 

tego drugiego niestety nie ma wiec musialbym dopytywac

 

 

lpg jest dla biedy...

 

 

Swietny komentarza naprawde :)

 

330i po lifcie w m-pakiecie z lpg, przebieg poniżej 200kkm za 26k to dużo, faktycznie :duh:

 

+ oplaty jesli juz czepiamy sie szczegołow :) no i btw nie napisalem ze duzo tylko ze linkuje przykladowe drozsze z alledrogo :)

 

Przebieg wpisany w ogloszeniu to ostatnia rzecz na ktora patrze :) zreszta po co to robic skoro 130 tys czesto wyglada gorzej niz 300 000 tys, ksiazki serwisowe i to wszystko mozna sobie wsadzic, wszedzie przekrety i krecenie licznika ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sugerujesz się cenami z allegro to życzę Ci powodzenia. Lepiej śledź accordy - będzie mniej rozczarowania później.

 

Do oceny konkretnych ogłoszeń jest odrębny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo wyjdzie szarpanina. Zacznijmy od nowa:

 

Witam.

Z racji waszego doświadczenia i obycia w bmw, którego ja nie mam, chciałem się zapytać o opinie o handlarzu wyżej wymienionym, czy np są osoby, które kupiły od niego auto w które nie trzeabyło drugie tyle wkładac :)

Wiem juz, ze jest konkretny dzial gdzie sie zadaje pytania o konkretny egzemplarz. jednakze przydaloby sie kilka uwag trafnych. Cale zycie w Hondzie siedzialem, tam sie znam na autach cos nie cos, wiem na co zwracac uwage, jakie moga byc ewwentualne koszta itd, w bmw totalnie nie mam pojecia, napewno licze sie z tym , ze koszta utrzymania to tak z 2 x wyzsze na dziendobry, ale tez potrzebuje porady. Nie mam mozliwosci jechac za granice po auto, wiec sugeruje sie cenami z allegro, jedyne co moge zrobic to ustawic sortowanie po najwyzszej cenie i pytac o te egzemplarze, wiadomo, mozna kupic i strupa za 40 k, ale szansa zawsze mniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

- jest konkretny dział do oceny ogłoszeń - wrzuć tam auto, rozkoduj VIN - dostaniesz konkrety, co się zgadza z VINem, a co nie;

- auta tego handlarza już kilkakrotnie były omawiane w wyżej wymienionym dziale - zawsze w ogłoszeniach były delikatnie mówiąc bzdury;

- cena za sprowadzone 330i po lifcie w m-pakiecie od handlarza do 30k jest bardzo, ale to bardzo optymistyczna. Na cuda się nie nastawiaj - będzie albo skręcona szafa, albo po przygodzie, w najgorszym wypadku - wszystko na raz;

- 3-litrowy silnik M54B30 może (ale nie musi!) przysporzyć dużo problemów, jeśli trafisz na zakatowany egzemplarz. Na stronie 100. tego wątku znajdziesz dokładą listę usterek, których musisz być świadom decydując się na 330i

- M54B30 lubi spijać olej i tracić fabryczną moc - o tym znajdziesz dużo informacji odpowiednio formułując zapytanie w google

- koszty części możesz sprawdzić na http://www.czescidobmw.pl - ceny są bardzo przystępne. O serwisowaniu w ASO zapomnij - ceny chore, zarówno na części, jak i robociznę.

 

Jeśli chcesz mieć frajdę z e46, to kup 6-cylindrowca; 330i daje naprawdę dużo radości. Ale z drugiej strony, jak kupisz trupa - to poza tym, że możesz przed sąsiadem pochwalić się, że masz BMW, nic z tego mieć nie będziesz. Dlatego uważam, że w takich pieniądzach i z takimi wymaganiami sam prosisz się o kłopoty, ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej uderzac w 328 sie domyslam, ale tego jak na zlosc malo :) Nie mam jakis super wymagan tak jeszcze tak precyzujac. Nie musi byc mpak wewnatrz na zewnatrz, gaz i bog wie co jeszcze, ma byc zadbane najlepiej seryjne auto. Cena czy 20 czy 30 tys nie robi problemu, byleby auto warte bylo tej kasy. z tymi mankamentami 330 sie spotkalem juz w paru miejscach, kurcze i wlasnie tego sie boje, bo koszta moga calą radosc odebrac, po kupnie takiego auta, a nie po to kupuje bardziej weekendowe auto do miziania aby sie tylko uzerac i w wolnym czasie zaptrzyjazniac z mechanikiem :D

 

to auto rzeczywiscie forumowe ? ma ktos namiar na temat moze przypadkiem :) ? http://allegro.pl/330ci-xenon-harman-sportsitze-skora-manual-lpg-i4655015809.html

 

 

Jeszcze tylko dospamuje:

czy jest gdzies miejsce gdzie moznaby namierzyc osobe sprawdzajace samochody :) ? Mam kontakt do osoby z Zielonej Gory, czy sa moze takie osoby, które rzetelnie pomogą sprawdzic auto na terenie Warszawy/ Wroclawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego chcesz się "cofnąć"? Z reguły zmienia się na coś lepszego :roll: jak każde m54 lubi wypić trochę oleju, ale nie powinno być z nim tak źle jak m54b30, które nie miały lekkiego życia :wink: vanosy, uszkodzone czujniki wałka, wałków, przepływomierz, cewki to chyba nie można nazwać wadami tylko zużyciem eksploatacyjnym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo znalazłem auto z uszkodzonym silnikiem 2.2, 2.0 łatwiej i taniej dostać, a auto dla ojca i jemu nie zależy na mocy aż tak tylko ma konkretny budżet na auto. Czy osprzęt z 2.2 będzie pasował do 2.0?

 

Wiekszosc nie bedzie pasowac. Lepiej kupic silnik 2,2 albo 2,5 M54....

 

poza tym uwazaj - auto ze zniszczonym 2,2 ZAPEWNE ma olbrzymi przebieg.... byle co nie zabija tego silnika, one jezdza po pół mln km bez zająknięcia....

 

Jak ojcu nie zalezy na mocy, to kupcie zadbane 316i/318i.... i po problemie...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.