Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie znajdziesz za 20 K bardzo fajne E46, To już są tanie samochody. W zakupie. Potem jest znacznie gorzej, nawet jeżeli auto jest w super stanie. 500 zł miesięcznie to minimum jakie wydasz na auto jeżeli nim jeździsz więcej niż 200 km miesięcznie. Ja ostatnio jeżdżę nim niewiele ponad tyle, moje średnie wydatki - 388 zł/m-c. A wersję mam najprostszą z możliwych.

 

 

Wiadomo, że jak się coś zużyje czy zepsuje to trzeba kupić nowe ale to się tyczy każdego samochodu, nie tylko BMW. Na co Ty wydajsze te ~388 zł/ m-c, bo nie wierzę, że Ci się BMW psuje co miesiąc. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Wymiana zarowki w ASO robi swoje :norty:

Ja wydaje wiecej na ubezpieczenie niz serwis samochodu. Ten rok wyjatkowo tani bo tylko olej musialem wymienic (100€) i nowe opony (600€/4=150€), zimowki tez wlicze w koszta (kolejne 150€ nie kupywalem ale tez kosztuja) do tego czeka mnie wymiana plynu hamulcowego ( pi razy oko 100€/2=50€). Jak dobrze pujdzie koszta na ten rok wyjda mnie 450€ czyli 1700zl/12=141,666zl na mniej wiecej 15-20Kkm rocznie!!! a kazdy rok jest inny, w jednym zainwestujesz mniej w innym wiecej co amortyzuje nastepujace lata bo psuc zawsze sie cos psuje ale nie zawsze to samo!!! Wiek nie ma tu duzo do powiedzenia bo jak baza dobra to i koszta mniejsze. W 17rocznym samochodze (bardzo psujacym sie Oplu ,) ) wsadzilem do niego rowno 20€ az do momentu jak braciszek go na drzewie nie zawiesil :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tanio ale znośnie =)

 

ja przez pierwszy rok posiadania E46 na naprawy wydałem ok. 3500zł. Następny rok przejeździłem bezawaryjnie- tylko płyny i olej.

 

warto być gotowym na większe wydatki szczególnie zaraz po kupnie, np w moim przypadku jak zaczęło padać to wszystko na raz- klocki, wahacze+tuleje, odma i już się robi niezła sumka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o jakim aucie kolega teraz pisze ?

 

 

Pisze ogolnie o kosztach utrzymania. E46 i E 61 tak bardzo sie od siebie nie roznia, tez maja cztery kola :norty:

a gadanie ze miesięcznie potrzebne jest min. 500zl to tez lekka przesada.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tutaj pisalem o tym wczesniej . Roznia sie i to bardzo . Niestety e46 wymaga wiekszych nakladow finansowych z racji wieku . Ale zalezy od osoby . Mnie drazni wytarta galka to ja wymieniam i juz 300zl ;) takze wszystko zalezy .

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o jakim aucie kolega teraz pisze ?

 

 

Pisze ogolnie o kosztach utrzymania. E46 i E 61 tak bardzo sie od siebie nie roznia, tez maja cztery kola :norty:

a gadanie ze miesięcznie potrzebne jest min. 500zl to tez lekka przesada.

Zaglądasz czasem do działu "co sądzicie o..."? Wklejają e46 320d 2004r. za 15k, e60 530d 2005r. za mniej niż 30k..uważasz, że takie auta zmieszczą się w 500 pln miesięcznie? :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie ze tak, po pierwszym miesiacu i zapchaniu studni bez dna :wink: To jest dla mnie i tak wielka zagadka gdzie oni znajdują te e60 za 5.000€ bezwypadkowy i magiczny przebieg 180Kkm zeby wystawić je za 7.000€ i to jeszcze do negocjacji :duh: moge sobie tylko wyobrazic co to za wraki sa i ile ma juz nakulane. Tu miesięczne wydatki moga pewnie przerosnąć nawet dobrze zarabiającego jak przyjdzie mu wymieniac wszystko na raz.

 

Co do e46 za 20.0000 zł mysle ze da sie znalez zadbane sztuki a wszystko poniżej to juz tylko szczescie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Teraz mam jakieś pojęcie o kosztach eksploatacji. To szukam dalej "najmojszej" :cool2:

Mam już nawet coś na oku, jakaś francuska bo delikatnej przygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak akcyza Ci nie straszna to zdecydowanie 320i :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg Ciebie przebieg za duży/za mały? I wstaw to ogłoszenie do odpowiedniego działu zgodnie z regulaminem: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie napiszę, że przeczytałem trochę opinii na różnych stronkach o e46 i na ten moment wiem tyle:

Nie warto kupować silnika mniejszego niż 2.8l ponieważ różnice w spalaniu są niewielkie a silniki o mniejszej pojemności są bardziej awaryjne.

Nie warto kupować diesela bo mimo mniejszego spalania koszty utrzymania są dużo większe od benzyny.

Nie warto interesować się tym modelem jeżeli nie ma się odpowiedniej sumki na zakup auta.

 

Tak więc zdecydowałem się na silnik 2.8i ponieważ na 330 mnie nie stać

Suma jaką chcę przeznaczyć na auto to max 22 tysiące.

 

Problem w tym, że silnik o tej pojemności był produkowany tylko w 99r i 2000r. Tak więc autko z tym silnikiem ma trochę latek.

Za tą cenę można znaleźć np 320i z 2003/2004r. po lifcie i wydaje mi się, że łatwiej jest trafić na zadbany egzemplarz.

I teraz pytania

Rozglądać się za dobrze utrzymanym modelem o mniejszej pojemności które ma trochę mniej lat czy celować w 2.8 ?

Czy suma 22 tysiące wystarczy na autko bez wkładu finansowego chociaż w bliskiej przyszłości?

Czy w ogóle opłaca się kupować tak stare auto za tą cenę uwzględniając inne marki samochodów, gdzie auta są młodsze i mają przejechane dużo mniej km?

Zdaję sobie sprawę, że to forum o BMW dlatego ostatnie pytanie jest trochę nie na miejscu ale proszę o racjonalne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że właśnie dobrze wywarzony silnik oraz niezawodność ma 318i.Spalanie średnio 8l. Wydaje mi ,że auto powinno się kupywać odpowiednio do tego jak czesto bedzie sie jezdzic,jak szybko,i czy zalezy na oszczednosci.Mi 143ps wystarcza bo nie ukrywam ze auta z taka moca jeszcze nie mialem i chce sie przyzwyczaic najpierw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie napiszę, że przeczytałem trochę opinii na różnych stronkach o e46 i na ten moment wiem tyle:

Nie warto kupować silnika mniejszego niż 2.8l ponieważ różnice w spalaniu są niewielkie a silniki o mniejszej pojemności są bardziej awaryjne.

Nie warto kupować diesela bo mimo mniejszego spalania koszty utrzymania są dużo większe od benzyny.

Nie warto interesować się tym modelem jeżeli nie ma się odpowiedniej sumki na zakup auta.

 

Tak więc zdecydowałem się na silnik 2.8i ponieważ na 330 mnie nie stać

Suma jaką chcę przeznaczyć na auto to max 22 tysiące.

 

Problem w tym, że silnik o tej pojemności był produkowany tylko w 99r i 2000r. Tak więc autko z tym silnikiem ma trochę latek.

Za tą cenę można znaleźć np 320i z 2003/2004r. po lifcie i wydaje mi się, że łatwiej jest trafić na zadbany egzemplarz.

I teraz pytania

Rozglądać się za dobrze utrzymanym modelem o mniejszej pojemności które ma trochę mniej lat czy celować w 2.8 ?

Czy suma 22 tysiące wystarczy na autko bez wkładu finansowego chociaż w bliskiej przyszłości?

Czy w ogóle opłaca się kupować tak stare auto za tą cenę uwzględniając inne marki samochodów, gdzie auta są młodsze i mają przejechane dużo mniej km?

Zdaję sobie sprawę, że to forum o BMW dlatego ostatnie pytanie jest trochę nie na miejscu ale proszę o racjonalne odpowiedzi.

 

Czy ja wiem, 330d jest raczej w porządku. :) Fajna moc i stosunkowo niskie spalanie. Wydaje mi się że ciężko będzie nim spalić np. 15l co jest zajebiście łatwe w 2.8 benzynie. :) Nie pchałbym się jednak w ten silnik mając taki budżet jak Ty. Minimum 25-30 tys.

 

320i spoko opcja, nie widać żeby ludzie na niego szczególnie narzekali. Jechałem tą wersją w automacie i silnik wspominam bardzo dobrze. Kultura jak przystało na r6 wyśmienita, fajny dźwięk, stosunkowo niskie spalanie i moc wystarczająca do dynamicznego przemieszczania się. Ten silnik chciałem mieć.

 

Jeśli chodzi o finanse. Kup auto za 19 tys i zostaw sobie 3 na pakiet startowy. Nie ma czegoś takiego jak auto bez wkładu finansowego. Na prawdę. Ja swojej sztuki szukałem 2 miesiące, nie było się do czego przyczepić, a patrz co się dzieje. W dodatku wyje**** mnie jeszcze na przebiegu.

 

viewtopic.php?f=69&t=254135

 

Inne auta? Pomimo problemów i wydatków które chyba mnie jednak przerosły i najbliższe miesiące będą upływały pod znakiem biedy to gdybym miał cofnąć czas znowu kupiłbym BMW. Tym razem celowałbym w zadbany, starszy egzemplarz z silnikiem 2.8. Z Twoim budżetem wydałbym 18-19 na samochód, reszta na dopieszczenie.

 

Pod żadnym pozorem nie kupuj od handlarza. Każdy którego do tej pory widziałem był oszustem, kur** i złodziejem. Jednym słowem nie polecam. Dla mnie to po prostu mafia... Najlepiej kupić bezpośrednio od właściciela lub samemu sprowadzić.

 

Ja słyszałem że właśnie dobrze wywarzony silnik oraz niezawodność ma 318i.Spalanie średnio 8l. Wydaje mi ,że auto powinno się kupywać odpowiednio do tego jak czesto bedzie sie jezdzic,jak szybko,i czy zalezy na oszczednosci.Mi 143ps wystarcza bo nie ukrywam ze auta z taka moca jeszcze nie mialem i chce sie przyzwyczaic najpierw.

 

Sam mam 318i i jest nawet spoko. Spalanie średnie mam teraz 8.5l a dużo jeżdżę na krótkich trasach i po mieście. Silnik jest inny niż to czym miałem okazje do tej pory jeździć. Ciężko to uczucie opisać, ale podczas jazdy nim czuć nowoczesność. :wink: Niezawodność niestety nie jest jego mocną stroną. Nie czytaj za dużo bo można się negatywnie nakręcić. Jak będziesz używał dobrego oleju, (syntetyk 5w30 z dobrego źródła) to powinno być ok. :) Jak tego nie zrobiłeś jeszcze to wymień napinacz i ślizgi łańcucha rozrządu. Absolutnie musisz to zrobić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić bezpośrednio od właściciela lub samemu sprowadzić.

 

Taaa, a osoba prywatna na 100% w konia Cię nie zrobi przy sprzedaży, zwłaszcza w PL :mrgreen: A co do handlarzy - zależy z kim ma się do czynienia.

 

Nie ma czegoś takiego jak auto bez wkładu finansowego.
:cool2: I to jest święta prawda. Jak myślisz o zakupie, to zawsze lepiej mieć 3-4k na ewentualne naprawy, bądź dopieszczanie auta wizualnie - zależy co i w jakim stanie kupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile znajdzie sie ktos kto napisze "ludzie walnijcie się w czerep to auto ma 10 - 15 lat. Za te piniundze można miec e90."

 

Jak pisali koledzy wcześniej warto miec 4000 na drobne wydatki. Zawsze cos wyjdzie. A to cos w zawiasie, może opony. Co nie zmienia faktu, że daje radość z jazdy. Na co dzień służy jako normalny dupowóz. Ale zdarzają sie chwile kiedy popiescisz trochę pedal gazu i masz banana na twarzy do konca dnia. Przynajmniej ja tak mam :-) a z czasem zaczyna sie mlaskanie, że jest troszke za malo mocy.

 

A co do wiekszych benzyn to na prawdę nie jest latwo. W Niemczech nikt za darmo dobrego nie odda. Swojego czasu staly 2-3 sztuki tylko tyle że 1.6 przed lifty za 1600-1800 E ale w stanie wizualnym oplakanym. byla też e46 po lifcie 2.0 d sedan na szmacie 2 komplety kół na alu za 5500. Ale na prawde mi się podobała.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoją wrzuciłem 5 koła a to nie koniec tak mi się wydaje ;) Autko ma swoje lata... sprowadzałem z Belgii autko. Cena wysoka ale adekwatna do stanu auta. największy problem miałem z zawieszeniem ale skrzynia i silnik chodzą jak marzenie. Mechanik sprawdził moje auto pod każdym kątem. Hamownia, komputer itp itd. Auto przechodziło testy przez 2 dni... tak porządnie... Nie miałem całe szczęście bitego auta. Więc chyba jestem szczęśliwym posiadaczem 3-litrowego motoru ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczesniej pisałem w dziale e90 ale moj budzet sie zmniejszyl i mam okolo 20-25tys na auto. Z tego co czytalem to trzeba miec coś na remont to uznajmy ze do 20tys bym szukal. Czy jakis fajny model w tej cenie znajde najlepiej 330d lub benzyna od 320. I moje pytanie bo nie mam czasu jezdzic po europie szukac czy cos ciekawego mozna znalesc w polsce w tej cenie? Aha moje zalozenie to zeby pojezdzic tym samochodem pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwocie kupisz już ładną sztukę. posiadam 2x E46 - 330d (184km+program) w automacie oraz 323i. Wolę jeździć trzystatrzydziechą i osobiście zachęcam do 330d przedlift są to bardzo dobre silniki i żadne przebiegi im nie straszne. + kilkaset zł na program i to naprawdę jedzie jak rakieta i przy tym pali średnio tylko 8l. Przed kupnem warto sprawdzić komputerem wtryski. W tej kwocie powinieneś znaleźć auto z dobrym wyposażeniem (navi, skóra, może nawet m pakiet)

 

Benzyny są równie dobre ale ja w tym przypadku (330dA vs. 323i) osobiście więcej radości czerpię z kaszlaka ;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o poliftowej 330d w m-paku za 20k. Masz tu świeży przykłąd, co możesz kupić za taką kasę: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=255254. Jest to 330i, ale myślę, że z kopciuchami będzie podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.