Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

zacząłem się rozglądać za e46 kombi po lifcie 2.0d 150km i patrząc na allegro i olx jest dużo ofert za 13-16 tys co mnie bardzo zdziwiło. według Was można kupić sensowny egzemplarz w tej cenie? a jeśli nie to ile trzeba dać za takie e46 kombi?

pozdrawiam

 

Nikt Ci tego nie powie, czy można, czy nie, bo nikt z nas tego auta nie widzi. Może być tak, że trafi się auto w dobrym stanie technicznym, ale to raczej bliżej 15-16 Tysięcy i na pewno nie od handlarza, jak już szukasz w tym niższym pułapie cenowym to szukaj od osób prywatnych, które często tracą na autach, a nie zarabiają jak handlarze. Zależy wszystko od wyposażenia, ale sądzę, że za 16-18 tysięcy idzie spokojnie kupić. Sam sprzedałem teraz swoje e46 w stanie bardzo dobrym, co zresztą potwierdziło sprawdzenie auta przez kupujących, na felgach 17 wartych ze 2 tysiące za 19000, wyposażenie raczej bieda, tylko multi kierownica, pdc i to w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na E46. Jezdziłem wczoraj b5 passatem i musze powiedziec, że to jest porażka. kiepskie wykonczenie wnetrza + to rozklekotane zawieszenie ciagle coś w nim puka pada turbina (diesel) załamać się idzie. Jak przesiadłem się do mojego MB c180 to poczułem naprawdę dużą ulgę... A więc najlepiej kombi ponieważ potrzebuję czegoś troszke wiekszego a ta trójka jest dość zgrabna. Patrząc po ogłoszeniach kombiaków jest dość mało wiadomo BMW zawsze kojaży sie chyba wiekszości osób z sedanem. Silnik 6 garczków, jeśli trafiłbym na ten motor o pojemności 2.2 to nie bać się go ? Wiadomo było by najlepszą opcja 2.8 ale ja aż tak dużego motoru nie potrzebuję i tak założę LPG lub kupię z LPG ponieważ sama benzyna przy tych zarobkach co mamy za bardzo łoi po kieszeni. Jeśli nie LPG to diesel ale wtedy to coś z TDi w Audi, lecz chce to e46. Zmieszcze się w 15 tysiakach żeby kupić coś z wypasem sensownego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się zmieścisz, ja jechałem po auto za 18 tyś, było zjedzone, wracając kupiłem za 10 tyś w dużo lepszym stanie, także z tą ceną różnie jest.

Koniecznie zostaw jakąś rezerwę bo nie ma auta w którym się nic nie wymieni po kupnie, choć i tak ludzie robią i jeżdżą do puki jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się zmieścisz, ja jechałem po auto za 18 tyś, było zjedzone, wracając kupiłem za 10 tyś w dużo lepszym stanie, także z tą ceną różnie jest.

Koniecznie zostaw jakąś rezerwę bo nie ma auta w którym się nic nie wymieni po kupnie, choć i tak ludzie robią i jeżdżą do puki jeżdżą.

Potwierdzam.Moje BMW wyszlo mnie 15 tys i uwazam,ze auto jest w naprawde dobrym stanie,takze z cenami jest roznie.Ogladalem kilka e46 i niektore drozsze byly w gorszym stanie technicznym jak i wizualnym od mojego.No i ta rezerwa na pewno sie przyda bo tak jak napisal kolega nie ma auta uzywanego,w ktorym nic nie trzeba wymienic po kupnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze 20 tyś ale nie chce przeplacać :D wiadomo kupujący chce kupić najtaniej i jak najlepiej. A jak z tym silnikiem 2.2 co pisałem ? Interesuje mnie tylko 6 garów. Jeszcze jedno szybkie pytanko przed lift czy polift w tych pieniazkach ? Jak w przedlifcie z zawiasem tylnim ? czytałem, że są jakieś problemy.

 

Ile LPG i PB może mi spalić w dość nieduzym miescie taka trójka 2.2 / 2.5 ? Pytam z czystej ciekawosci gdyż raporty spalania na necie sa zaniżone. Np e39 523 PB mojemu znajomemu pali po miescie na krótkie dystanse 10 km do pracy 10 l przy spokojnej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 523 dobre autko również szybkie i dobre jest e46 323

 

2.0 143km ja bym omijał szerokim łukiem..jeszcze więcej problemów niż z 320d

 

co do rdzy audi oczywiście lepsza blacha... w audi jak będziesz miał odprysk i kawałek rudej to przelatasz 2 lata i nic się nie powiększy ... w e46 będziesz miał rudej tyle co główka od zapałki i po zimie pół dłoni

 

jeśli szukasz polifta za 15koła i ma służyć parę lat to się zdziwisz :mrgreen:

 

Kolejny fanboj...

Jak znajdziesz silnik 320 143km to zapłacę ci milion dolaruf..

Jest tylko 318i 143 dwulitrowy 4 cylindry. 143 konny silnik awaryjny? Eh, kolejny baran. Pozwól, że nie skomentuje tego.

Nie porównuj diesla do benzyny, bo to wielka różnica w kosztach utrzymania ośle.

 

Co do Audi, służy u mnie na wsi do orania pola i przewożenia gnoju , poza tym jest dla ciot i właścicieli skody :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz na kupno 15k i chcesz żeby to się jakoś odpychało to tylko i wyłącznie 323i, czyli oczywiście przedlift. Przy 20k możesz rozglądać się za 320i 2.2l w poliftowej budzie. Pamiętaj, że silnik 2.2l był montowany już przed liftem, chodzi mi po głowie 09.2000r., jak bredzę to niech ktoś mnie poprawi :wink: i tu mogłoby wystarczyć jakieś 17/18k, mówimy cały czas o stanie zadowalającym a nie większość tego co się sprzedaje..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E39 523 dobre autko również szybkie i dobre jest e46 323

 

2.0 143km ja bym omijał szerokim łukiem..jeszcze więcej problemów niż z 320d

 

co do rdzy audi oczywiście lepsza blacha... w audi jak będziesz miał odprysk i kawałek rudej to przelatasz 2 lata i nic się nie powiększy ... w e46 będziesz miał rudej tyle co główka od zapałki i po zimie pół dłoni

 

jeśli szukasz polifta za 15koła i ma służyć parę lat to się zdziwisz :mrgreen:

 

Kolejny fanboj...

Jak znajdziesz silnik 320 143km to zapłacę ci milion dolaruf..

Jest tylko 318i 143 dwulitrowy 4 cylindry. 143 konny silnik awaryjny? Eh, kolejny baran. Pozwól, że nie skomentuje tego.

Nie porównuj diesla do benzyny, bo to wielka różnica w kosztach utrzymania ośle.

 

Co do Audi, służy u mnie na wsi do orania pola i przewożenia gnoju , poza tym jest dla ciot i właścicieli skody :8)

Widzę, że niezły kowboj z Ciebie :norty: pojeździj trochę i wtedy będziemy gadać, jak wydasz na eksploatację swojego mniej niż ja w niecałe 4 lata to kupię Ci nowy komplet opon :mrgreen:

 

ps. Napinacz już wymieniłeś?

ps2. Gdzie Stasiu napisał "320i", że go tak wyzywasz? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
143 konny silnik awaryjny? Eh, kolejny baran. Pozwól, że nie skomentuje tego.

Nie porównuj diesla do benzyny, bo to wielka różnica w kosztach utrzymania ośle.

 

Co do Audi, służy u mnie na wsi do orania pola i przewożenia gnoju , poza tym jest dla ciot i właścicieli skody :8)

To jak z tym napinaczem? Wyguglowałeś już o co chodzi? Czy jeszcze czytasz? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

143 konny silnik awaryjny? Eh, kolejny baran. Pozwól, że nie skomentuje tego.

Nie porównuj diesla do benzyny, bo to wielka różnica w kosztach utrzymania ośle.

 

Co do Audi, służy u mnie na wsi do orania pola i przewożenia gnoju , poza tym jest dla ciot i właścicieli skody :8)

To jak z tym napinaczem? Wyguglowałeś już o co chodzi? Czy jeszcze czytasz? :roll:

 

Kolejny własciciel audi

Spokojnie :D To była ironia :8) ale się napiąłeś :D Bo ci rozrząd strzeli.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam

 

 

PS: Audi jest bee i wgl. Pewnie latasz tylko do Kościoła więc,a w długie trasy to pewnie autobusem. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie latasz tylko do Kościoła więc,a w długie trasy to pewnie autobusem. :8)

Skąd wiedziałeś? :roll: dobry jesteś :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widze, że dobzi jajcarze są tu na forum :) Jeśli możecie to odpowiedzcie mi jeszcze na to pytanie jak wyglada realne spalanie w tej budzie z ww. silnikami.

Dane dla sedanów, dodałbym do tych wyników 25% i powinno być ok:

 

Spalanie BMW E46 320i

EU tryb pozamiejski: 6.90 l / 100 km

EU tryb miejski: 12.20 l / 100 km

EU zużycie paliwa tryb mieszany: 8.90 l / 100 km

Zasięg: 708 km

 

Spalanie z instalacją gazową

Poniższa tabelka zawiera prawidłowe spalanie samochodu z instalacją gazową LPG IV generacji

EU tryb pozamiejski: 8.625 l / 100 km

EU tryb miejski: 15.25 l / 100 km

EU zużycie gazu tryb mieszany: 11.125 l / 100 km

 

 

Spalanie BMW E46 323i

EU tryb pozamiejski: 6.90 l / 100 km

EU tryb miejski: 12.70 l / 100 km

EU zużycie paliwa tryb mieszany: 9.00 l / 100 km

Zasięg: 700 km

 

Spalanie z instalacją gazową

Poniższa tabelka zawiera prawidłowe spalanie samochodu z instalacją gazową LPG IV generacji

EU tryb pozamiejski: 8.625 l / 100 km

EU tryb miejski: 15.875 l / 100 km

EU zużycie gazu tryb mieszany: 11.25 l / 100 km

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a4 b6 1.9tdi 131km vs e46 320d 150km

 

beta niestety nie ma styku

Stasiu musisz ją szybciej pchać po podwórku to będzie styk :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 523 dobre autko również szybkie i dobre jest e46 323

 

2.0 143km ja bym omijał szerokim łukiem..jeszcze więcej problemów niż z 320d

 

co do rdzy audi oczywiście lepsza blacha... w audi jak będziesz miał odprysk i kawałek rudej to przelatasz 2 lata i nic się nie powiększy ... w e46 będziesz miał rudej tyle co główka od zapałki i po zimie pół dłoni

 

jeśli szukasz polifta za 15koła i ma służyć parę lat to się zdziwisz :mrgreen:

 

Posiadam n42b20 od prawie 2 lat i nie działo się nic przejechane około 30 tys( pfuu. By nie zapeszyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.