Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, tylko sedanik :D

W takim razie skoro szukanie za 20k 320d przed liftem mija się z celem to może lepiej ucelować w biedniejszą wersję poliftową? Ewentualnie poszukać jakiejś zadbanej benzynki 323i (chociaż coś mało ich na allegro) i zagazować? Głównym czynnikiem dla którego nie biorę benzyny są ograniczone studenckie fundusze :D Dieselek by się mieścił w kwocie jaką mógłbym przeznaczyć na dojazd (mieszkam 30km od miasta w którym studiuję), to samo gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TC Niby tak ale z pompą jest różnie i nie da się wycenić czy można zrobić za 1k czy za 2k. Trzeba pamiętać że przy okazji robi się płukanie baku itp. Jeden weźmie 200zł inny 600zł za robotę...

TC Ale czysto teoretycznie z budżetem 20k szukał byś wersji przed FL ? Ja osobiście uciekał bym od takiego pomysłu chyba że bym trafił na mega zadbany i doinwestowany okaz od pewnej osoby (ale z tym jest trudno)

pete_wawa może była, nie zauważyłem, odpaliłem allegro i wpadła mi w oko bo ma niezłe wyposażenie ale ogólnie krzywo jej się z oczu patrzy... I ta czarna folia na dachu... Hmm :shock:

niegoslav a turas wchodzi w grę ?

Powiem Ci ze teraz wolę jeździć e46 niż kupić słabo doinwestowane e60 , kupię e60 i zabawa zacznie Sie od nowa ...poza tym lubię e46 i nie mam parcia na nowe auto ...na razie jednak inwestycje biorą górę ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe TC odpowiedz mocno wymijająca :mrgreen: Pytałem się czysto hipotetycznie czy jeśli miał byś budżet 20k szukał byś e46 320d przed czy po Fl ? :?: :wink:

A co do zmiany samochodów to niestety tak już jest, człowiek kupuje cieszy się chwilę i od nowa wszystkie mody plany itp... Dużo pieniędzy zawsze w to idzie a przy sprzedaży ich nie widać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe TC odpowiedz mocno wymijająca :mrgreen: Pytałem się czysto hipotetycznie czy jeśli miał byś budżet 20k szukał byś e46 320d przed czy po Fl ? :?: :wink:

A co do zmiany samochodów to niestety tak już jest, człowiek kupuje cieszy się chwilę i od nowa wszystkie mody plany itp... Dużo pieniędzy zawsze w to idzie a przy sprzedaży ich nie widać :mad2:

niegosław dokładnie, nie ograniczaj się do jednego silnika, wyselekcjonuj sobie np. że szukasz egzemplarzy 318i, 323i,320d FL i buszuj po otomoto allegro i innych stronach :8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegosław, skoro masz ograniczone fundusze studenckie to:

1. Nie myśl o 320d

2. Rozważ czy nie lepiej kupić czegoś innej marki.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzy ograniczonych funduszach, szczerze, warto kupic jakis maly compact w gazie.

Inaczej zaplaczesz sie jak Ci przyjdzie zmienic wahacz np gdzie sama czesc to 350zl lekko. Niestety nawet czesci typowo moim zdaniem esklopatacyjne, do BMW, do tanich nie naleza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci radzą. A jak kupisz jeszcze jakieś 1.6 na 8 zaworach to i z gazem polatasz do konca życia auta :) np. grupa vw ma taki silnik, opel też ma np. astra 1.6 8v. Proponuje kupić auto które jest u nas czesto spotykane i części są tanie. Odłóż reszte kasy na przyszłe auto :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Fundusze mam ogarniczone tylko na paliwo (około 800 zł miesięcznie), na częsci że tak powiem będę miał inne źródło finansowania i nie są aż tak dużym problemem. Jeździłem Volvo, które ma porównywalne koszta eksploatacji części, może nawet droższe. Zresztą nie ukrywam, że wolałbym kupić BMW w benzynie którym nie będę jeździł codziennie niż jakiegoś burakowoza typu golf albo skoda w kombi... Do tego biorąc pod uwagę że dużo jeżdżę głównie trasami to silnik poniżej 1,9 zupełnie odpada. Na autostradzie nie mam zamiaru jechać na piątce z pedałem gazu w ziemi (co zdażyło mi się jadąc Citroenem C4 1,6, bardzo irytujące).

 

Nastawienia nie mam zamiaru zmienić, w żadną inną markę poza BMW się nie chcę pakować. No, może poza Volvo - ale to mi się już zwyczajnie znudziło :D

A z tego co wiem to zarówno 318i jak i nawet 320i aż tak dużo nie spalą. O gazowaniu benzyny myślałem tylko w przypadku benzyn 2,3 + objętości. Średnie spalanie rzędu 10l (robię gdzieś 70% trasa 30% miasto) jest do przyjęcia.

A o 320d myślałem również ponieważ po prostu lubię dieselki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegosłąw a co Ty chcesz od skody w combi ? :mrgreen: To akurat dobry samochód :cool2:

Porozglądaj się za 320d po FL a jak nic nie namierzysz ciekawego to może jednak benzyna nie będzie złym rozwiązaniem.

Masz już jakieś egzemplarze upatrzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic, sam bym pojeździł nowszą Octavią w dobrym dieslu :D Po prostu nie przepadam za marką.

Na razie się zastanawiam, na allegro znajdzie się może ze dwie dobre oferty, do tego żadna w pobliżu.

Myślałem np o tym http://allegro.pl/bmw-2-0d-150km-lifestyle-skora-6-bieg-i3402264175.html , za tydzień jestem w Warszawie i jak do tego czaus się nie sprzeda to może wpadnę na oględziny.

http://otomoto.pl/bmw-320-C29114725.html ta aukcja to jeden wielki no name, ale w sumie na miejscu, można by podjechać i zobaczyć, stracę najwyżej tylko czas.

 

Ogólnie ciężko, bo kolor jaki mnie interesuje to czarny bądź szary jak z pierwszego linka. Popatrzę, porozglądam się - wydaje mi się, że nie ma co się spieszyć z zakupem, czek jeszcze trafi na minę-skarbonkę i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sam bym pojeździł nowszą Octavią w dobrym dieslu

strata niewielka że nie jeździłeś,

miałem służbową 2011r w klekocie, dobrze że już poszła bo straszny wóz drabiniasty był i na wymioty mi się zbierało za kółkiem :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic, sam bym pojeździł nowszą Octavią w dobrym dieslu :D Po prostu nie przepadam za marką.

Na razie się zastanawiam, na allegro znajdzie się może ze dwie dobre oferty, do tego żadna w pobliżu.

Myślałem np o tym http://allegro.pl/bmw-2-0d-150km-lifestyle-skora-6-bieg-i3402264175.html , za tydzień jestem w Warszawie i jak do tego czaus się nie sprzeda to może wpadnę na oględziny.

http://otomoto.pl/bmw-320-C29114725.html ta aukcja to jeden wielki no name, ale w sumie na miejscu, można by podjechać i zobaczyć, stracę najwyżej tylko czas.

 

Ogólnie ciężko, bo kolor jaki mnie interesuje to czarny bądź szary jak z pierwszego linka. Popatrzę, porozglądam się - wydaje mi się, że nie ma co się spieszyć z zakupem, czek jeszcze trafi na minę-skarbonkę i po robocie.

 

Nie ogladaj tego auta, strata twojego czasu. Moglby chociaz kierownice zmienic, zeby stworzyc pozory.

Jak ma mniej niz 400tkm na blacie to ja jestem swiety. Fakt, ze w bmw dosc szybko sie kiera sciera - sladowe starcia przy okolo 200tkm ale jak jest tak wyczochrana to 400tkm jak nic.

 

http://allegro.pl/bmw-320-d-zadbana-i-oplacona-i3384881727.html Ta wyglada zdecydowanie lepiej.

Albo ta http://otomoto.pl/bmw-320-320d-C29811507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym pojeździł nowszą Octavią w dobrym dieslu

strata niewielka że nie jeździłeś,

miałem służbową 2011r w klekocie, dobrze że już poszła bo straszny wóz drabiniasty był i na wymioty mi się zbierało za kółkiem :mrgreen:

 

Oj tam oj tam, Skoda to taki jednorazowy osiołek - zajechać i wyrzucić - ale mimo szczerze nie znoszę jazdy służbowymi skodami to i tak je uwielbiam bo to najlepsze auta na świecie. Bo służbowe.

 

A co do rozważań niegoslav-a, to naprawdę rozważ 323i lub 325i przedliftowe, lub 320i poliftowe. Diesle są ok, ale znalezienie niezajechanego to wyższa szkoła jazdy; jeżeli masz 800 PLN na paliwo miesięcznie to powinieneś być zadowolony z takiej większej benzyny.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxtr71 czy ja wiem czy takie fajne, klosze pierwszej to jak po 400k i ogólnie bieda, 2 też nie lepsza (dziwny kolor ale to rzecz gustu) Ogólnie śledził bym codziennie allegro i otomoto i czekam na tą perełkę, ja tak wyrwałem swoją :mrgreen: Potrzeba jest troszkę cierpliwości bo pośpiech się źle kończy. :nienie:

Teraz chciałem jakąś zalinkować ale na allegro do 20k nie ma nic ciekawego :shock:

 

A co do octavii to dane mi było przejechać się wersją rs z silnikiem diesla z dsg i daje radę, nie jedno bmw polegnie :8) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

328 mało jest .

lepiej 330ci z końca produkcji ale to trzeba ze 30 koła na zachodzie dać.

plus z pięć u nas.

330Ci 2004 rok

to powyżej poglądowo jak ma wyglądać szmaciany środek w kubłach i kiera z takim przebiegiem.

dla amatorów naszych rodzynków z przebiegami poniżej 100-199tkm :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxtr71 czy ja wiem czy takie fajne, klosze pierwszej to jak po 400k i ogólnie bieda, 2 też nie lepsza (dziwny kolor ale to rzecz gustu) Ogólnie śledził bym codziennie allegro i otomoto i czekam na tą perełkę, ja tak wyrwałem swoją :mrgreen: Potrzeba jest troszkę cierpliwości bo pośpiech się źle kończy. :nienie:

Teraz chciałem jakąś zalinkować ale na allegro do 20k nie ma nic ciekawego :shock:

 

A co do octavii to dane mi było przejechać się wersją rs z silnikiem diesla z dsg i daje radę, nie jedno bmw polegnie :8) :evil:

 

Klosze pierwszej co? Druga bieda co? A co ty chcesz dostac za 16tys, 330d indyvidual z 2005 roku?

Jesli masz bite auto i nowe klosze z przodu to masz moze inny punkt odniesienia. Tak wygladaja normalnie klosze po tym przebiegu. Niestety sa srednio trwale, temat przerabiany na forum i jedynie wymiana pomaga, polerowanki na krotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxtr71 może nie 330d z 2005r. ale lepiej pokręcić nosem niż brać co popadnie. Ogólnie obie odpadają bo to turasy a autor tematu szuka sedana :mrgreen:

 

Moim zdaniem ta http://allegro.pl/bmw-e46-320d-2002r-zawiesz-oryg-m-pakiet-w-wa-i3406799285.html jest warta zainteresowania, fakt że troszkę ponad budżet ale xenon, grzane stołki, multifunkcja, samościemniające się luterko wsteczne, czujnik deszczu i zmierzchu, parktronic to już jest naprawdę fajne wyposażenie, + podobno oryginal m-pakiet zawieszenie i nie wygląda to na ofertę pana Mirka... :cool2:

Warta sprawdzenia.

Edytowane przez raptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na kazdym zdjeciu zaslania przebieg, zanim pojade to sie o niego spytam i poprosze o zdjecie przebiegu.

 

Jest w tekscie ogloszenia ponad 300tkm.

Na moje oko po samej galce i kierze jak ma mniej niz 450tkm to neich mnie kule bija. Kluczyk w ogole jak wyglada do tego auta, jakby go ktos codziennie przez 10 lat w rekach tarl.

 

Do raptora - sciemniane lusterko 40zl, multifunkcja 100zl (200zl z cala nie wytarta kiera), jedyny plus dla mnie w tym aucie to bylby grzane siedzenia (~300-400zl) i xenon.

Polecalem tuoringi z wyposazeniem normal bo w cenie 16tys zl nie dostanie sie sedana na pelnym wypasie. Chyba, ze taki ochlap jak wkleiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Fundusze mam ogarniczone tylko na paliwo (około 800 zł miesięcznie), na częsci że tak powiem będę miał inne źródło finansowania i nie są aż tak dużym problemem. Jeździłem Volvo, które ma porównywalne koszta eksploatacji części, może nawet droższe. Zresztą nie ukrywam, że wolałbym kupić BMW w benzynie którym nie będę jeździł codziennie niż jakiegoś burakowoza typu golf albo skoda w kombi... Do tego biorąc pod uwagę że dużo jeżdżę głównie trasami to silnik poniżej 1,9 zupełnie odpada. Na autostradzie nie mam zamiaru jechać na piątce z pedałem gazu w ziemi (co zdażyło mi się jadąc Citroenem C4 1,6, bardzo irytujące).

 

Nastawienia nie mam zamiaru zmienić, w żadną inną markę poza BMW się nie chcę pakować. No, może poza Volvo - ale to mi się już zwyczajnie znudziło :D

A z tego co wiem to zarówno 318i jak i nawet 320i aż tak dużo nie spalą. O gazowaniu benzyny myślałem tylko w przypadku benzyn 2,3 + objętości. Średnie spalanie rzędu 10l (robię gdzieś 70% trasa 30% miasto) jest do przyjęcia.

A o 320d myślałem również ponieważ po prostu lubię dieselki ;)

 

Wg mnie to szukaj 323i-328i.

Ewentualnie 320d po lifcie, ale o dobrego benzyniaka będzie lepiej.

Przedliftowego diesla bym unikał - to nie tylko kwestia pompy, ale przede wszystkim strasznego zużycia 95% tych aut.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.