Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

zdrowy motor 2.0d czy 3.0d wcale nie jest paliwożerny

ale jak to bywa w rodzynkach sprowadzonych, to wtryski leją, to termostaty nie działają, to coś tam.... i wtedy pisza ludzie ze 2.0d pali jak smok... no trudno aby nie palił...

 

natomiast zdrowe (tylko manual, automat +1/2litry w zaleznosci od stylu i warunków)

2.0d w trasie zgodnie z przepisami +/- 10-20km/h to około 5.5litra i nie trzeba do tego tras 500km bez przesady,

3.0d 6-6.5l z naciskiem na 6l

miasto 7-8l dla 2.0d i 9-12+ dla 3.0d, (zimą nawet więcej przy małych odcinkach po miescie) ale miasto miastu nie równe więc nie ma co sie sprzeczać, jeden stoi dzien w dzień godzinę w korkach i mowi jazda w miescie, drugi lata na zielonej fali i ma 5 krzyżówek na krzyż i też mowi jazda w miescie...

 

generalnie to 2.0d i 3.0d to bardzo oszczędne silniki w trasie, jeden i drugi nie męczy sie przy prędkościach dozwolonych oraz lekko ponad normę i stąd niskie spalanie.

w miescie diesel podbije spalanie ale to jest normalne niezaleznie czy to bedzie bmw czy VW/audi

 

zdrowy diesel to bardzo wdzieczny motor, szczegolnie jak ktos lata po trasach, na miasto szkoda mulić diesla, jeszcze na odcinkach do 5km stop...

podatny na zwiększanie mocy, bardzo dobrze to znosi, zdrowe 2.0d po chipie wypluje 180-200km i z głową jeżdżone będzie bezawaryjnie tłuc km

3.0d podobnie....

 

Liczę się z wydatkami na paliwo, ale rozbieżność między 5l a 9l jest dosyć duża :). Aktualnie mam Altęę 1.9 TDi, która przy moich trasach, prędkości 110 pali średnio 5.5l diesla ( idealna 4 pasmówka, zatrzymuje się ew. 2 razy jeśli jest czerwone światło). Jeśli 2.0d BMW, ma tak po prostu od ręki palic mi nagle 9 litrów, przy tego samego typu jeździe to oczywiście z niego zrezygnuje. Chce po prostu wiedzieć na czym polega rozbieżność opinii co do spalania tych dieslów?
to 320d przy takiej jezdzie spali 5litrow, oczywiscie manual

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak konkretnie napisane odpowiedzi lubię :). Oczywiście, samochód biorę w manualu, na automat przyjdzie czas. Jestem młodym kierowcą, prawo jazdy mam dopiero 5.5 miesiąca, Alteą i Vectrą C zrobione 20tys km. przez ten okres. Przychylam się jednak bardziej w strone diesla. 100km może i kosztuje więcej o tą złotówkę czy dwie ( porównywanie ~~6l diesla do 12l gazu ), jednak nie wydaję na start 2.5tys na instalacje, dodatkowych pieniędzy na przeglądy. Samochód utrzymam bez problemu, pracuje, mam firmę, o to się nie martwie, co nie znaczy że od razu muszę pakować się w skarbonki palące 10l diesla czy benzyny :). Także narazie, jestem za dieslem ze względu na niskie koszty paliwa + to, że jednak cały czas, nawet dojazd do mojej dziewczyny wiążę się z 20km trasą bez zatrzymywania się, a moje miasto ma tak rozwiązane drogi, że to bardziej trasa niż miasto :). Czekam jeszcze na opinie kierowców, zaznaczam kierowców 320i i 325i, nie osoby które o nich słyszały, tylko osoby które nimi jeżdżą. Interesuje mnie średnie ich spalanie gazu przy jednak troszeczkę bardziej dynamicznej niż spokojnej jeździe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2.0d BMW, ma tak po prostu od ręki palic mi nagle 9 litrów, przy tego samego typu jeździe to oczywiście z niego zrezygnuje. Chce po prostu wiedzieć na czym polega rozbieżność opinii co do spalania tych dieslów? Jedni piszą średnie 5.5, inni 9.5. ?

Sam się dziwię, skąd się tacy klauni biorą, co piszą, że 320d pali 9l. Nie pali, chyba że codziennie rano przejeżdżasz przez wawę między 7 a 9. Ale zamiast wierzyć 5 opiniom na forum zobacz sobie średnie raporty spalania na http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/sedan/silnik-diesla-320-d-136km-1998-2001/

134 oceny to zdecydowanie bardziej miarodajna ocena niż paplanina na forum o 9 litrach. Zobaczysz tam też raporty dla pozostałych silników, również w LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja opinia o 320d:

Generalnie podpisuję się pod tym co puzonn napisał wyżej o 320d obiema rękami. Moja zdrowizna po mieście pali 6,7l - 7.0l, teraz z klimą non stop i wzrosło do 7.1l. Po małej trasie 250km wciągnęła 5,3l i nie była to wcale jazda ekonomiczna, a w jedną stronę samochód miał 4 osoby i pełny bagażnik na pokładzie, z powrotem tylko ja i dziewczyna. Ponad 8l to mi palił przez chwilę jak miałem niesprawne termostaty, więc ze spalaniem rzędu 8-9l/100km to coś jest w aucie nie tak.

Edytowane przez lord_Simon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d po chipie na 185ps\420nm

 

Miasto 8-9 litrów, 8 przy jeździe normalnej a 9 przy mocno dynamicznej :D

Trasa 5,5 litra do 120km/h 6,5 litra przy 160km/h (autostrada)

 

 

Kolega ma podobne wyniki przy e46 320d stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że idealnej odpowiedzi nie otrzymasz, ja mam silnik 2.0 ale r4, skąd rozbieżności? Już tłumaczę:

1. Obecnie mieszkam w samym centrum miasta, bywają miesiące że jeżdżę tylko do pracy a mam 4.5km ale mijam po drodze 12 świateł, średnie spalanie 13.3 l/100 km

2. Gdy mieszkałem wcześniej na jednym z osiedli do pracy miałem 12 km ale praca w ścisłym centrum więc spalanie było mniejsze około 9.5l\100km

3. W okresie letnim mieszkam na działce mam do pracy około 28 km i nazwał bym to cyklem mieszanym, spalanie około 8.8l/100km

4. Na trasie ale nie autostrada spalanie koło 8l/100km

 

Czyli raz mogę napisać że auto po mieście pali ponad 13 l a raz mogę napisać że 9l. Będzie ciężko precyzyjnie określić jak może Ci palić nowe auto dopóki nie przetestujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

320d touring 150km:

Droga do pracy 10km, w tym 4km miasto bez korków, 6km trasa do 120km/h - 6l

Miasto - 7l

Autostrada 140-150km/h - 5,5-6l

Krajówka 100-120 km/h - 5-5,3l

Krajówka w peletonie, czyli 70-90 km/h - 4,5l

Chwilowe przy stałej 200km/h - 8,5l

Zima + 0,5l

Kto nie wierzy albo nie potrafi osiągnąć takich wyników niech nauczy się jeździć dieslem :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wątek:

 

viewtopic.php?f=69&t=200081

 

Poczytaj i skończ.

 

Chcesz tanio to kup sobie tico na gazie, albo punto.

Jak będzie Cię stać na utrzymanie to po co pytasz o spalanie. To najmniejszy problem :duh:

 

 

320d touring 150km:

Droga do pracy 10km, w tym 4km miasto bez korków, 6km trasa do 120km/h - 6l

Miasto - 7l

Autostrada 140-150km/h - 5,5-6l

Krajówka 100-120 km/h - 5-5,3l

Krajówka w peletonie, czyli 70-90 km/h - 4,5l

Chwilowe przy stałej 200km/h - 8,5l

Zima + 0,5l

Kto nie wierzy albo nie potrafi osiągnąć takich wyników niech nauczy się jeździć dieslem :lol:

 

Normalnie rekord guinessa

 

Radość z jazdy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nasz forumowy wilczek swoim wyimaginowanym 330i frunie przez miasto 150 a autostradą 250 :8) oczywiście bokiem jak przystało na radość z jazdy bmw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy kierowcy, w mojej opinii psuja markę BMW. Dzisiaj podejmuje ostateczna decyzje miedzy 320d ochipowane a 325i w gazie i zabieramy sie za sprowadzanie.dziekuje bardzo za pomoc, wiele osob rozjaśniło mi sprawę, za co jestem bardzo wdzięczny! Mam nadzieje ze juz niedługo dołącze do grona kierowców bawarskiej marki. Muszę tylko sprzedać swoją Vectrę C :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mojego pana od sprowadzania, ufam mu w 200% , 20 lat sprowadza auta z Niemiec i na 6 samochodów nigdy mnie nie zawiódł, z czego 4 to diesle. Jesli mowi ze za 14 sprowadzi mj porządny samochód to tak tez bedzie. Pytam sie tylko o spalanie tych samochodów i ich eksplotacje, które wyjdzie taniej. Samochód na pewno bedzie w idealnym stanie. Przypominam, jazda w trasie 80% miasto ( małe, bez korków) , codziennie 40-110 km. Noga bardziej ciężka niż lekka..

 

 

Chyba w cuda wierzysz nie ma żadnych szans absolutnie , aby w tej kwocie sprowdzić sprawne e46 320d po lifcie a tym bardziej 325i nawet przed liftem. Doliczyć do tego opłaty , pakiet startowy , koszty transportu to teraz weż na logike ile takie auto by tam musiało kosztować ? Zresztą jestem pewien że do tej kwoty nawet ten twój pan zaufany nie znajdzie tego czego oczekujesz i skończy sie na golfie :D A tym bardziej że szukasz oszczędności to już tym bardziej nie ma szans aby w BMW je znaleźć bo pytasz o spalanie a części gdzie ? wydaje cie się że ktoś kto sprowadzi ci auto będzie doinwestowane bez żadnego wkładu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mojego pana od sprowadzania, ufam mu w 200% , 20 lat sprowadza auta z Niemiec i na 6 samochodów nigdy mnie nie zawiódł, z czego 4 to diesle. Jesli mowi ze za 14 sprowadzi mj porządny samochód to tak tez bedzie. Pytam sie tylko o spalanie tych samochodów i ich eksplotacje, które wyjdzie taniej. Samochód na pewno bedzie w idealnym stanie. Przypominam, jazda w trasie 80% miasto ( małe, bez korków) , codziennie 40-110 km. Noga bardziej ciężka niż lekka..

 

 

Chyba w cuda wierzysz nie ma żadnych szans absolutnie , aby w tej kwocie sprowdzić sprawne e46 320d po lifcie a tym bardziej 325i nawet przed liftem. Doliczyć do tego opłaty , pakiet startowy , koszty transportu to teraz weż na logike ile takie auto by tam musiało kosztować ? Zresztą jestem pewien że do tej kwoty nawet ten twój pan zaufany nie znajdzie tego czego oczekujesz i skończy sie na golfie :D

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mojego pana od sprowadzania, ufam mu w 200% , 20 lat sprowadza auta z Niemiec i na 6 samochodów nigdy mnie nie zawiódł, z czego 4 to diesle. Jesli mowi ze za 14 sprowadzi mj porządny samochód to tak tez bedzie. Pytam sie tylko o spalanie tych samochodów i ich eksplotacje, które wyjdzie taniej. Samochód na pewno bedzie w idealnym stanie. Przypominam, jazda w trasie 80% miasto ( małe, bez korków) , codziennie 40-110 km. Noga bardziej ciężka niż lekka..

 

 

Chyba w cuda wierzysz nie ma żadnych szans absolutnie , aby w tej kwocie sprowdzić sprawne e46 320d po lifcie a tym bardziej 325i nawet przed liftem. Doliczyć do tego opłaty , pakiet startowy , koszty transportu to teraz weż na logike ile takie auto by tam musiało kosztować ? Zresztą jestem pewien że do tej kwoty nawet ten twój pan zaufany nie znajdzie tego czego oczekujesz i skończy sie na golfie :D A tym bardziej że szukasz oszczędności to już tym bardziej nie ma szans aby w BMW je znaleźć bo pytasz o spalanie a części gdzie ? wydaje cie się że ktoś kto sprowadzi ci auto będzie doinwestowane bez żadnego wkładu ?

 

No cóż :) Tak właśnie myślę :). Rozglądałem się na takimi jak sam byłem w DE, przeglądam również aukcje niemieckie. Ceny tych samochodów zaczynają się od 1.6tys euro, ja przewiduje zapłacić za nie 3tys euro. Myślę, że to dobra kwota do manewru. Oszczędności szuka się wszędzie, dopóki nie ma sie 2mln na koncie bankowym. W koncu chyba lepiej wydać tysiąc niż dziesięć? Nie rozumiem takiej bezsensownej gadaniny niektórych ludzi. Myślą że kupią sobie E46 1.8 benzyne z 2000 roku i zwojowali cały świat i na każdy inny samochód patrzą z góry, bo przecież ma BMW! Co z tego że 15 letnie w 1.8. Pytanie tutaj dotyczy kosztów utrzymania paliwa, ile samochody palą. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, zapraszam do podstawówki. Skoro nie interesuje się cenami części i nie pytam się o nie, to przypuszczam że nie mam z nimi problemu i nadal nie będe się nimi interesował. Proszę nie zaglądać w cudze portfele. Temat brzmi tak a nie inaczej, nie widze tutaj " Czy stać mnie na BMW " :). Niektórzy widzę latają 10cm ponad chodnikami tylko dlatego że na masce widnieje znaczek BMW :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż :) Tak właśnie myślę :). Rozglądałem się na takimi jak sam byłem w DE, przeglądam również aukcje niemieckie. Ceny tych samochodów zaczynają się od 1.6tys euro, ja przewiduje zapłacić za nie 3tys euro. Myślę, że to dobra kwota do manewru. Oszczędności szuka się wszędzie, dopóki nie ma sie 2mln na koncie bankowym. W koncu chyba lepiej wydać tysiąc niż dziesięć? Nie rozumiem takiej bezsensownej gadaniny niektórych ludzi. Myślą że kupią sobie E46 1.8 benzyne z 2000 roku i zwojowali cały świat i na każdy inny samochód patrzą z góry, bo przecież ma BMW! Co z tego że 15 letnie w 1.8. Pytanie tutaj dotyczy kosztów utrzymania paliwa, ile samochody palą. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, zapraszam do podstawówki. Skoro nie interesuje się cenami części i nie pytam się o nie, to przypuszczam że nie mam z nimi problemu i nadal nie będe się nimi interesował. Proszę nie zaglądać w cudze portfele. Temat brzmi tak a nie inaczej, nie widze tutaj " Czy stać mnie na BMW " :). Niektórzy widzę latają 10cm ponad chodnikami tylko dlatego że na masce widnieje znaczek BMW :).

 

 

Tak też zrobił mój znajomy, kupił autko tyle że nie BMW w cenie 2,5k Euro.. gdzie normalnie sztuki chodzą po 4k..jak sie domyśleć można zainwestował w nie o wiele więcej niż miałby kupić zadbany egzemplarz po normalnej cenie :D A że w DE bywam dość często to wiem jak sytuacja wygląda..tam też kręcą wałki z przebiegami, ogólnym stanem auta. Żaden szanujący się Niemiec nie sprzeda ci zadbanej 320d a tym bardziej 325i za grosze. No chyba że kupisz od ruska/polaka/turka to powodzenia ;)

 

Ale to tylko dobra rada ludzi z forum.. nie chcesz nie słuchaj. Istnieją ludzie którzy puki nie nauczą się boleśnie na własnej skórze będą powtarzali te same błędy jak małpy z ZOO. Co do spalania wujek google ci pomoże...masz nawet odpowiednie strony od tego. Myślenie chyba nie jest twoją mocną stroną.

Ze swojej strony życze ci udanego zakupu :lol:

Edytowane przez Tefugioss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , niema co się sprzeczać o cenę zakupu auta tak i jak do niego o części bo można mieć za darmo bo ich sporo stoi na podwórkach wystarczy zainwestować w transport.W takim wypadku gorzej z paliwem bo tu już trzeba płacić pełną cenę, więc auto musi być ekonomiczne.

Chcę zaznaczyć że to nie piszę do autora wątku tylko w ramach ogólnej dyskusji.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zakończyć temat, bo zaczyna sie tu robić jakaś burza ludzi którzy mnie nie interesują. Tym, którzy dali konkretne i rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuje za pomoc, tym spinającym i latającym powyżej chodników i chcącym kupić 15 letnie BMW za 25tys, nie piszącym w ogóle na temat również dziękuje, przynajmniej można się z czegoś pośmiać. Kupować też trzeba umieć, pieniądze na stół bardzo łatwo można wyłożyć:). BMW wybrane. Padło na silnik 325i, 192ps. Jeśli po pewnym czasie zabraknie mocy, kupie kolejne ;). Pozdrawiam. :8) Temat uważam za zamknięty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zakończyć temat, bo zaczyna sie tu robić jakaś burza ludzi którzy mnie nie interesują. Tym, którzy dali konkretne i rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuje za pomoc, tym spinającym i latającym powyżej chodników i chcącym kupić 15 letnie BMW za 25tys, nie piszącym w ogóle na temat również dziękuje, przynajmniej można się z czegoś pośmiać. Kupować też trzeba umieć, pieniądze na stół bardzo łatwo można wyłożyć:). BMW wybrane. Padło na silnik 325i, 192ps. Jeśli po pewnym czasie zabraknie mocy, kupie kolejne ;). Pozdrawiam. :8) Temat uważam za zamknięty ;)

 

I właśnie tacy ludzie sprowadzają szroty do polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zakończyć temat, bo zaczyna sie tu robić jakaś burza ludzi którzy mnie nie interesują. Tym, którzy dali konkretne i rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuje za pomoc, tym spinającym i latającym powyżej chodników i chcącym kupić 15 letnie BMW za 25tys, nie piszącym w ogóle na temat również dziękuje, przynajmniej można się z czegoś pośmiać. Kupować też trzeba umieć, pieniądze na stół bardzo łatwo można wyłożyć:). BMW wybrane. Padło na silnik 325i, 192ps. Jeśli po pewnym czasie zabraknie mocy, kupie kolejne ;). Pozdrawiam. :8) Temat uważam za zamknięty ;)

 

I właśnie tacy ludzie sprowadzają szroty do polski.

 

Nie zgodzę się, no ale możesz nadal żyć w takim przekonaniu :). Sztuką jest kupić coś w dobrej cenie i w dobrym stanie. Wyłożyć kase z górnej półki każdy głupi może i co z tego? Handlarz byłby z Ciebie marny :). TEMAT ZAMKNIĘTY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zakończyć temat, bo zaczyna sie tu robić jakaś burza ludzi którzy mnie nie interesują. Tym, którzy dali konkretne i rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuje za pomoc, tym spinającym i latającym powyżej chodników i chcącym kupić 15 letnie BMW za 25tys, nie piszącym w ogóle na temat również dziękuje, przynajmniej można się z czegoś pośmiać. Kupować też trzeba umieć, pieniądze na stół bardzo łatwo można wyłożyć:). BMW wybrane. Padło na silnik 325i, 192ps. Jeśli po pewnym czasie zabraknie mocy, kupie kolejne ;). Pozdrawiam. :8) Temat uważam za zamknięty ;)

 

Dobrze ze napisałeś " Kupować też trzeba umieć" :) Nie wiem kto ci nagadał takich bzdur że trzeba aż 25k wydać na sprawne e46 ale moim zdaniem lepiej jest dołożyć te 2-3k i spokojnie spać, niż potem się denerwować i pisać głupoty typu.. "bmw to gó*** bo się ciągle psuje i jara w opór ;) Anyway, życzę ci udanego zakupu :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zakończyć temat, bo zaczyna sie tu robić jakaś burza ludzi którzy mnie nie interesują. Tym, którzy dali konkretne i rzeczowe odpowiedzi bardzo dziękuje za pomoc, tym spinającym i latającym powyżej chodników i chcącym kupić 15 letnie BMW za 25tys, nie piszącym w ogóle na temat również dziękuje, przynajmniej można się z czegoś pośmiać. Kupować też trzeba umieć, pieniądze na stół bardzo łatwo można wyłożyć:). BMW wybrane. Padło na silnik 325i, 192ps. Jeśli po pewnym czasie zabraknie mocy, kupie kolejne ;). Pozdrawiam. :8) Temat uważam za zamknięty ;)

 

Dobrze ze napisałeś " Kupować też trzeba umieć" :) Nie wiem kto ci nagadał takich bzdur że trzeba aż 25k wydać na sprawne e46 ale moim zdaniem lepiej jest dołożyć te 2-3k i spokojnie spać, niż potem się denerwować i pisać głupoty typu.. "bmw to gó*** bo się ciągle psuje i jara w opór ;) Anyway, życzę ci udanego zakupu :wink:

 

Pozdrawiam.

 

Tefugioss to 25 tys. to było napisane sobie ot tak, chodziło mi po prostu o bardzo dużą kwotę. Myślę że uda się kupić dobre BMW do 15tys zł, z 2000-2001 rocznika :) Dziękuje, sam sobie życzę udanego zakupu. Czas pokażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.