Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Spalanie od 6,7l do 9,3l /100km" to zniechęca każdego chętnego niby opis fajny ale jedna linijka przekreśla dobre wrażenie... To jest 16 letnie auto... Moim zdaniem realna wartość to 17000zł ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade, to że kupiłeś słabego kopciucha e90 w sedanie z podstawowym wyposażeniem i z przelotem ponad 200k za 30k nie oznacza, że mocna benzyna w coupe e46 z już legendarnym motorem i małym przebiegiem musi kosztować mniej. W tych samochodach już się nie patrzy na wiek, tylko na stan i przebieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek.by ogarnij się wole sto razy 2,0d 163 ps niż tego zabytka 2,8 193 KM co pali jak smok... 8/12. Po pierwsze nie 30 tyś a 33 tyś po opłatach i wole zweryfikowane 200 tyś niż skręcony na 180 tyś z nie wiadomo ilu (ja wiem ty wolisz takie zabytkowe e46 niż e90 :lol: ) ... takiego e90 szukałem i taki kupiłem (miałem już kupić passata cc (2,0 tsi z oryginalnym przebiegiem 90.000 km) którego znałem od nowości ale ostatecznie został w rodzinie u kumpla...). Dla mnie silnik jest wystarczający na razie. Temat silnika pozostawię bez komentarza bo twój też jest słaby dla jednego a dla innego za mocny itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym niby mam się ogarniać? :mrgreen: Wolę samochody, które dają frajdę i są ponadczasowe, a nie dupowozy. Dlatego też wybrałbym starsze rocznikowo e92 z mocnym benzynowym sercem, niż nowe f30 z oszczędnym dieslem. Nie musisz z tym się zgadzać, ani tego rozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek.by ja to bardzo dobrze rozumiem. Sam pewnego dnia pewnie kupie jakieś mocne coupe jako drugie auto a pierwszym bezie dupowóz ale jeszcze nie teraz i dlatego kupiłem coś co jest złotym środkiem dla mnie. Napisałem ile tak naprawdę jest to e46 warte porównując z mobile.de, allegro i innymi fajnymi coupe z tego samego rocznika. A ty od razu zacząłeś personalnie to odbierać i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobile.de - aktualnie najtańsze 328Ci kosztuje 3500 euro, sprowadzając na własną rękę ze wszystkim opłatami i kosztami podróży wychodzi mniej więcej 20500 zł. Najdroższe 328Ci ponad 9k euro. Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, dla mnie dupowozem jest W124/126 i E46/E92 w coupe z silnikami min 3,2/560/330/330(335) w benzynie wygodne mało pali, ogólnie fajne. Co kto woli ja na szczęście mam jeszcze zapasowego civica 1,4 w gazie bo szkoda sprzedawać xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spalanie od 6,7l do 9,3l /100km" to zniechęca każdego chętnego niby opis fajny ale jedna linijka przekreśla dobre wrażenie... To jest 16 letnie auto... Moim zdaniem realna wartość to 17000zł ...

 

6,7 to prawda. Autostrada i tempomat do 120 km/h

 

A 9,3 to średnia

 

A maks to jak kto bedzie jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobile.de - aktualnie najtańsze 328Ci kosztuje 3500 euro, sprowadzając na własną rękę ze wszystkim opłatami i kosztami podróży wychodzi mniej więcej 20500 zł. Najdroższe 328Ci ponad 9k euro. Tyle w temacie.

 

Wszyscy narzekają że nie ma ładnych coupe a jak jest to każdemu za drogo?

Myślę jak komuś bedzie zależało to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w PL każdy chce kupić idealny samochód za psie pieniądze. Wystawiasz za realną cenę - kręcą nosem, bo "drogo", kupią taniej padło - zaczyna się lament "to się popsuło, tamto się popsuło, nie odpala, nie jedzie, zostawia 4 ślady, Będziesz Miał Wydatki, wydałem na naprawy jego równowartość itd.". Tak jak mówiłem - jeśli Twój samochód jest faktycznie w dobrym stanie, bezwypadkowy i przebieg realny - to dla mnie cena jest wręcz promocyjna. Ale to już zależy od Ciebie czy będziesz chciał trzymać cenę, sprzedawać dłużej, ale sprzedać auto osobie, która będzie potrafiła docenić stan, czy sprzedać szybciej i zrobić prezent poszukiwaczowi okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebujesz napędu na 4 koła który pozwoli jeździć po bagnach to pewnie są lepsze systemy czy lepsze auta, jeśli okazjonalnego działania 4x4 zeby w zime łatwiej jechac i w deszczu być pewniejszym to xdrive spokojnie wystarczy :)

troche czesci jest innych, wiecej do obsługi ale to przy kazdym aucie 4x4 tak jest ze dochodzi pare elementów i kosztów.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebujesz napędu na 4 koła który pozwoli jeździć po bagnach to pewnie są lepsze systemy czy lepsze auta, jeśli okazjonalnego działania 4x4 zeby w zime łatwiej jechac i w deszczu być pewniejszym to xdrive spokojnie wystarczy :)

troche czesci jest innych, wiecej do obsługi ale to przy kazdym aucie 4x4 tak jest ze dochodzi pare elementów i kosztów.

 

Nie potrzebuje jezdzic po bagnach. Ogolnie chodzi o to czy bezpieczniej sie prowadzi niz tylnaped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, trochę stron jest do obejrzenia ale dam prosto ze strzelby bo pisałem w jednym temacie ale mnie tu przekierowali...

Mam okazję kupić BMW 3 E46, benzyna, 1.9 118 km 2001 rok w dobrej cenie (od ojca), auto ogólnie w ładnym stanie blacharskim (bez rdzy) oraz technicznym, trochę mnie zastanawia czy sprzęgło nie jest do wymiany i siedzi tam dwumas, a dwumas kosztuje, da się to przerobić na jednomas?

Podczas jazdy miałem wrażenie, że szarpie, obciążałem go i jechałam trochę dynamicznie, ale i normalnie, co nie wbicie biegu to lekkie szarpnięcie auta...

Może mi się ktoś wypowiedzieć na temat tej jednostki silnikowej?

Jeżdżę spokojnie, lubi ten silnik brać olej? nadaje się na instalację gazową?

Prosiłbym o opinie i spostrzeżenia co do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade, dziś przemyślałem to sobie i chyba jednak zrezygnuję, bo jak realnie pomyślałem, i policzyłem jaki wkład muszę wydać to mnie wyniosłoby ze bez wzięcia kredytu by się nie odbyło, a taki kredyt na moje zarobki na X lat spłacać...

Wychodzi mi lepiej kupić Astrę G Bertone z motorem 1.8, o wiele tańsze części a auto wcale fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.