Skocz do zawartości

[320d m47n] sprzęgło, dwumas ?


uzytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam następujący problem.

Gdy wduszę sprzęgło na ok 1-2 cm słychać takie metaliczne dźwięki jakby piszczenie czy coś. Wduszając sprzęgło mocniej tak do ok połowy dźwięk ten przeradza się w chrobotanie, grzechotanie. Przy sprzęgle wduszonym na maksa lub nie wciśniętym wcale jest cicho. Auto prócz tego chodzi raczej ok. Nie rzuca budą, nie drga zbyt mocno ani nie szarpie.

Czy te objawy to początek końca dwumasy, sprzęgła a może jakieś łożysko czy osłona?

 

Jak mogę dokładnie sprawdzić co jest przyczyną tych hałasów?

proszę o wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dwumas. Gorzej jeśli docisk, ale to już i tak w komplecie z tarczą i łożyskiem. Co proponuję?? Byłem i jestem wierny producentowi SACHS. OEM: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=21_0093&hg=21&fg=05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to numer 3 na tym schemacie?

Jaka jest orientacyjna cena takiego łożyska?

czy od razu wymienić tarczę, czy okaże się to po rozebraniu? jaki jest koszt tarczy? ;)

 

no i skąd pewność, że nie dwumas? [obyś miał rację] :) z informacji znalezionych w necie wynika, że może to być też dwumas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam po czym mam stwierdzić czy moj dwumas jest do wymiany? byłem u mechanika i tak sprawdzał auto sobie i gdy zgasił silnik zatrzęsło troche i od razu mowi że dwumas do wymiana.. prawda ?

 

A nie wpadłeś na pomysł żeby najpierw skontrolować poduszki pod silnikiem/skrzynią ?

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po czym mam stwierdzić czy moj dwumas jest do wymiany? byłem u mechanika i tak sprawdzał auto sobie i gdy zgasił silnik zatrzęsło troche i od razu mowi że dwumas do wymiana.. prawda ?

 

A nie wpadłeś na pomysł żeby najpierw skontrolować poduszki pod silnikiem/skrzynią ?

 

 

niedawno wymieniałem wszystkie poduszki na lemorder..

a co sie okazało kolega mi podpowiedział że ja w automacie nia mam dwumasu tylko sprzęgło hydrokinetyczne.

 

Po prostu mechanik się nie znał i gadał głupoty.

 

a trzęsienie przy gaszeniu to normalne przy tym aucie bo przeczytałem cały post o tym, nawet można sobie zamontować urządzenie które zmniejsza wstrząs przy gaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.