Skocz do zawartości

530DA Dziwne stuki na nieobciążonym silniku.


pracof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jak w temacie. Gdy wciskam pedał gazu to jest 'cisza' jednak gdy go puszczam w czasie jazdy lub silnik chodzi na luzie to zaczynają się dziwne nieregularne stuki dosyć głośne. Otworzyłem maskę i chciałem te dziwne dźwięki zlokalizować (początkowo myślałem, że coś obija się o wiatrak) ale niestety niczego luźnego nie znalazłem a dźwięki (gruchot) dochodzi jakby z wnętrza silnika. Dziwi mnie, że wszystko ustaje jak tylko wcisnę (nawet lekko) pedał gazu. Cóż to takiego może być ?

Czy można z czymś takim jeździć ? ( oczywiście w poniedziałek niezwłocznie udam się na warsztat ) ale dzisiaj jest sobota, a mam Mamę w szpitalu i niebardzo mam ochotę śmigać autobusem.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był pęknięty wał to czy auto by jeździło ? Dodam jeszcze , że poza tymi hałasami (powyżej 1000 obr cichnie) autko jeździ i zbiera się prawidłowo.

pewnie że by jeździło

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie mam podobny problem ,a więc ostatnio miałem jakieś stuki z okolic silnika przy ruszaniu i przy zmianie biegów więc mysle dwumas do wymiany :mad2: mało jeżdziłem więc powoli szykowałem sie do wymiany w tym tygodniu . Dzisiaj jednak stukanie sie nasiliło i stukało nawet przy wchodzeniu silnika na obroty , miałem zamiar wrócić z zakupów i odstawić auto do mechanika , ale niestety nie dojechałem już do domu . Podczas przyspieszania coś strzeliło i silnik zgasł , już nie odpalił , auto odcholowałem do mechanika i czeka do jutra :cry2: Dodam ze jest to e46 2000r 2.0d

Co mogło się posypać ??????????? Ma ktoś jakieś pomysły????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) mam bmw 530d 1999r i zaistniał taki problem że nie wiem co robić :( mianowicie mam w aucie drgania gdzieś w okolicy koła pasowego alternatora drganie jest przenoszone na delikatne wibracje paska na samym dole miedzy kołem pasowym a rolką prowadzącą od strony alternatora .Koło pasowe wymieniałem dwa razy pasek też już drugi ,rolki i napinacze wymienione , pewien mechanik powiedział mi że jak założę sprzęgiełko do alternatora to wszystko ucichnie . Czy to możliwe ???? potrzebuje fachowej porady . nadmieniam że na zimnym silniku są te drgania najgłośniejsze po rozgrzaniu się auta - silnika te drgania ustępują i są niesłyszalne może takie minimalne. Proszę o pomoc w tej sprawie . i dziękuję z góry . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.