Skocz do zawartości

320d 150KM Wychładzanie silnika


BoloBenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytając wiele postów na temat wychładzania się silnika nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie mój problem dotyczy opadania temperatury.

Autko stojąc na postoju grzeje się prawidłowo a gdy wyjedzie się np. na ekspresówkę to temp. opada do 1 kreski a przy włączonej nagrzewnicy nawet niżej. Po czym stojąc na światłach znowu temp idzie w górę, po około 2 minutach wskazówka stoi w pionie.

Dzisiaj rano odpalając zimne autko przy temp. 6 stopni żaluzja była zamknięta. Natomiast po przejechaniu 8 km żaluzja jest otwarta a temp silnika około 70 stopni- co jest zdecydowanie za niska.

Co może być tego przyczyną? Dodam że ilość płynu chłodzącego mam na maksa. Wąż górny od chłodnicy jest ciepły a dolny z lewej strony zimny, żaluzja pozostaje otwarta. Może układ jest zapowietrzony? Jeżeli termostat to ten mały przy egr? Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię to proszę o radę i jak najłatwiej to sprawdzić.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to jakoś jeszcze sprawdzić czy faktycznie jest nieszczelny ten główny?

Teraz mam spore wydatki i nie bardzo jestem w stanie wszystkiego zrobić. Wiem że najlepiej by było wymienić obydwa i płyn ale nie dam rady.

Możliwe też jest że układ jest zapowietrzony? Bo jestem praktycznie świeżo po wymianie silnika i nie wiem czy dobrze jest odpowietrzony układ.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz walnięte termostaty skoro nie trzyma temp

niestety najprawdopodobniej czekają Cię wymiany termostów

ja mam ori na sprzedaż duży w cenie lepszej niż jakikolwiek sklep

mi nie jest potrzebny a kogoś może poratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe. Ale żeby termostat był otwarty?

Cały czas nie bo jeżeli temp podchodzi pod niebieskie to żaluzję przymyka a na zimnym rano całkowicie zamyka.

Może ktoś to bardziej rozjaśnić?

Jeździłem dużo innymi dieslami ale starszego typu i tam był zawsze jeden termostat. Popsuty był zwykle jeżeli za późno otwierał a tu pierwszy raz spotykam się z takim czymś jak za szybkie otwarcie.

Pytanie jeszcze czy termostat główny trzeba wymieniać cały z tą obudową czy wystarczy tylko wnętrze tz. sam termostat? :mrgreen:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często zdarza się,że pęka jedno z dwóch plastikowych mocowań w obudowie i dlatego obieg pozostaje cały czas otwarty.

Wtedy trzeba wymieniać razem z obudową,ale to będzie dopiero jasne jak go wyciągniesz. Osobiście radzę kupić od razu cały oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomniałem jeszcze dodać że, dzisiaj jadąc i gdy włączyłem ogrzewanie (bo u mnie jest 7 stopni i pada cały dzień) dwa razy na pewnych odcinkach trasy odczułem praktycznie smród takich spalin z nawiewu. Temperatura w momencie włączenia ogrzewania oczywiście spadła.

Nie jest to może termostat ten przy egr?

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak jest 90 stopni otwarta jest żaluzja? czy to ma coś wspólnego z termostatami tymi?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

100,- egr

147,- główny

a to wszystko tu:

http://www.czescidobmw.pl/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić jakoś ten termostat egr bez demontażu? i ten główny?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 razy było pisane o tym. Jak co roku takie same tematy o termostat i lada moment "pomocy auto mi nie odpala"

 

Tak można oba sprawdzić, po pierwsze skoro temp. nie jest odpowiednia to już wiem że coś sie dzieje i to jest sprawdzanie bez demontażu, po drugie EGR wystarczy wyjać (jakieś 2 śrubki i zawleczka, koło 5 minut roboty) i przez niego dmuchnąc, jak przechodzi powietrze to do zmiany (nowy przepuszcza minimalnie i jest duży opór), a główny termostat trzeba wyjąc i zobaczyć że ma ułamane takie zaczepy prawdopodobnie i wymienić.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3m0T1989 trochę się nie zrozumieliśmy.

Ja nie jestem takiego zdania i jeżdżenia autkiem aż coś padnie. Nie jest to moje pierwsze autko i wiem coś na dany temat.

Dlaczego tak pytam o szczegóły? W celu sprawdzenia iż dana część jest na pewno do wymiany a nie że wymienię 2 termostaty i dalej będzie to samo. Skoro już tyle było na ten temat to uważam iż jest to w 100 pewne że to te termostaty. Wiem że są różne przypadki, ale...

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to termostatu EGR nie posiadam w silniku.

Rano na zimnym silniku żaluzja jest całkowicie zamknięta, więc chyba ok. natomiast gdy silnik jest nagrzany na postoju 90 stopni to żaluzja jest otwarta.

Podciśnienie może żaluzji? Można to jakoś sprawdzić? Wężyki wiadomo. Co się stanie jeżeli odepnę wężyk podciśnienia do żaluzji i zobaczę jak autko będzie się grzało? Jeżeli chodzi oczywiście o tą żaluzję

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę jeszcze te wężyki i jeżeli będzie możliwość to wymienię na nowe. 4 metry chyba wystarczą?

Dodam iż niedawno wywaliłem całkowicie klapki z kolektora ale czy to ma jakieś znaczenie?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wymienić wszystkie to ilość zależy od tego czy masz sterowanie turbo elektr. czy na podciśnienie - uzupełnij avatar

sam nie wiem ile na całość trzeba - ?

ale jak miałeś kombinowane przy silniku i przy kolektorze to całkiem możliwe że ktoś wężyki pozamieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potrzebujesz 4 metry, silikony 3mm. Tylko najlepiej wymieniać przy zdjętym kolektorze..dlatego zaleca się to przy wywalaniu klapek. Z tego co piszesz żaluzje działają poprawnie, nie widzę innej opcji niż termostat główny do wymiany. Widzę, że coraz więcej jest m47n bez termostatu egr, sam mam taki egzemplarz, który masz rok? 2003?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaszła mała pomyłka w E46 kolegi nie ma termostatu EGR i myślałem że ja też nie mam, ale okazało się że jednak mam. Kumpla E46 jest z 2003 roku, moja jest z 2004.

Na początek sprawdziłem u mnie termostat EGR i przepuszczał prawie w 90%, więc wymieniłem go na nowy oryginalny. Układ odpowietrzyłem, ale dalej autko się wychładza podczas jazdy. Dodam iż na postoju gdy jest temp około 70 stopni to wąż co idzie z silnika do chłodnicy ten z lewej strony jest PRAWIE tak samo ciepły jak wąż co idzie do silnika z drugiej strony. Więc moje przypuszczenie padło na walnięty termostat główny tz. że za szybko otwiera obieg. Czy mam rację? :wink:

 

Żaluzja działa u mnie tak samo jak koledzy opisujecie, więc wykluczam jej niesprawność tz jest zamknięta na załączonym silniku a po wyłączeniu się otwiera- brak podciśnienia.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie usterka naprawiona z sukcesem. Po wymianie termostatu głównego i EGR autko po 4 km osiąga prawidłową temperaturę silnika.

Dziękuję za pomoc i rady :wink:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.