Skocz do zawartości

Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam to samo u siebie w e61.

Samochód kupiłem na wiosnę i wyświetlał się brak płynu. Dolałem zimowego i nic nie pomogło. Po kilku dniach samo zgasło i przez całe lato i jesień było OK. Nawet dobrze było zimą przy temperaturach poniżej 0 (może były w zbiorniczku jeszcze resztki letniego płynu zmieszane z zimowym). Jednak teraz niedawno z powrotem zaczęły się problemy. Gdy temperatura spada poniżej 3-4 stopni wyrzuca błąd. Dzisiaj jest +6 i jest OK. Doleje szklankę kranówy może pomoże:) nie za bardzo chce mi się odkręcać nadkole aby wymienić czujnik.

 

Na forach o e60/61 nie znalazłem informacji aby były z tym jakieś większe problemy. Moja e61 jest z przełomu 2009/2010 [nowy i-drive] i niewykluczone że mam taki sam czujnik jak seria F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje płyn tylko z Orlenu i nie mam żadnego problemu.

Można też kupić kapsułki płynu do spryskiwacza w ASO i rozcieńczyć z wodą-podobno też pomaga.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

To i ja dodam, że leję od dawien dawna płyn z biedry.

Ostatnio w F31 było pusto, zalałem na full, a komunikat nadal widoczny.

Oczywiście przy tym komunikacie nie działają spryskiwacze lamp i tylnej szyby.

Dolałem troszkę kranówki i wszystko wróciło do normy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... to trochę plus i minus bo czasem spryskiwacze z przodu za często leją... ale raz na jakiś czas się przydaje...

 

ogólnie ja dolałem destylowanej jak pisali wcześniej i nie pomaga... generalnie destylka pozbawiona minerałów tez ma chyba słabawą przewodność i nie poprawiła wcale tematu... dużo nie wlałem bo bałem się że płyn zacznie marznąć...

 

a tu jeszcze 4 baniaki aury nano z biedro leżą :PPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.