Skocz do zawartości

BMW 120D kopci na biało na postoju


bubatcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam jedyneczke i od pewnego czsu jak ja rano odpale i przejade około 2 kilometry nastepnie zatrzymam sie i gdy auto choci na wolnych obrotach zaczyna mega mocno kopcic na biało, gdy przygazuje do okolo 4 tys. obrotów i puszcze przestaje kopcic ale po przejechaniu kolejnych paru kilometrów i gdy zatrzymam sie powiedzmy na swiatłach robi to samo kopci na biało, dodam gdy auto rozgrzeje sie do swojej temperatury to kopcenie ustepuje.

Płyn chłodniczy jest oki olej jest oki. Prosze o pomoc i mozliwe porady co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem dymienia na biało często jest płyn chłodniczy dostający się do komory spalania ale to takie pierwszy przypuszczenie - sprawdź czy Ci delikatnie nie ubywa. Miałem podobny problem w renault master w dieslu - nic z tym nie robiłem i o dziwo po jakimś czasie samo przeszło. Do dzisiaj nie wiem co było powodem. Mogłeś jeszcze zatankować jakieś badziewie na stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli nie ubywa ci płynu chłodniczego ,to jest to normalne zjawisko w chłodne dni jest to "para wodna" wydobywająca się po uruchomieniu zimnego silnika .

 

A to ciekawe... miałem kilka diesli w życiu i jakoś nie zauważyłem tego zjawiska. W benzyniaku owszem, tak.

Kolega bubatcz wyrażnie pisze, że w sierpniu przy 30st. ciepła (w cieniu) dymi na biało.

Całe szczęście, że nie ma innych skutków ubocznych (na razie).

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dieslu ostatnio jak auto stalo na mrozie z -5st po odpaleniu silnik nawet ciut glosniej pracowal i dymilo na bialo przez jakies 15sek.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.