Skocz do zawartości

Czarny wydech w e60 530d


marioE60

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pewny tego jesteś? mieszkam w anglii i auto ma nieduży przebieg i tu chyba takich rzeczy nie robią. Poza tym czarna robi się tylko rura z prawej strony wydechu. I jak poznać że ten DPF jest wyjęty? Poza tym po przejechaniu kilku kilometrów i np jesli zatrzymam sie żeby wysadzić pasażera czuć spod auta bardzo brzydki zapach niby spalin ale jakis dziwny... Czy to ma coś wspólnego z dpf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. co prawda zdarzyło mi się usłyszeć że auto trochę kopci ale mam go 4 m-ce i jak na razie nie mam znim najmniejszych problemów. Kolega podłączył mi go pod kompa i nie znalazł żadnych błędów. Auto odpala bez problemów, jest dynamiczne i nie pali dużo. Więc czy może to być wina wtrysków? Po prostu zastanawia mnie tylko fakt dlaczego w tłumiku zakończonym 2 rurami odległymi od siebie o 1 centymetr jedna rura jest czyściutk a a druga cała czarna? Czy może być zabita np sadzami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. co prawda zdarzyło mi się usłyszeć że auto trochę kopci ale mam go 4 m-ce i jak na razie nie mam znim najmniejszych problemów. Kolega podłączył mi go pod kompa i nie znalazł żadnych błędów. Auto odpala bez problemów, jest dynamiczne i nie pali dużo. Więc czy może to być wina wtrysków? Po prostu zastanawia mnie tylko fakt dlaczego w tłumiku zakończonym 2 rurami odległymi od siebie o 1 centymetr jedna rura jest czyściutk a a druga cała czarna? Czy może być zabita np sadzami?

 

 

Z prawej spaliny lecą cały czas z lewej tylko przy wyższych obrotach, dlatego prawa końcówka bardziej okopcona. Odpal silnik i zobacz ,że na wolnych dmuch praktycznie tylko z prawej a przy przegazówce z obu.

Jakbyś miał DPF to wydech byłby zupełnie czysty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego to co napisałeś. Na wolnych obrotach dym leci tylko z prawej końcówki. Mam te autko dopiero od 4 m-cy więc jakby dopiero się go uczę hehe. Sorki za pytanie ale czy brak tego dpf jest dla mnie powodem do zmartwień czy raczej powinienem się cieszyć że go nie mam...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolega ma e60 520d i także ma czarny okopcony od wewnątrz wydech. W chwili kiedy ostro gazuje nie ma żadnego dymu.

 

Czy przyczyną jest chemiczne czyszczenie DPF?

Jak i marioE60, kanał- sprawdź czy nie był rozcinany DPF-ef , o ile jest. Jedna możliwość zdiagnozowana , nić skomplikowanego .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim bez DPFa masz inny zapach z tyłu , tak jak ze starego diesla czuć. Przy DPF nie ma tego zapachu.

Może być inny " zgnitych jaj" i to konkretnie . Z własnego doświadczenia i nie innych na forum - proces wypalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim bez DPFa masz inny zapach z tyłu , tak jak ze starego diesla czuć. Przy DPF nie ma tego zapachu.

 

U mnie zapach spalin nie zmienił się po wywaleniu DPF-a, przynajmniej ja nie poczułem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.