Skocz do zawartości

330D koło pasowe jakiej firmy kupić?


BMWPiotrBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z Bmw 330d auto przestało normalnie cicho gasnąć. Podczas wyłączania auta pojawił sie wstrząs. Którego bardziej słychać niż czuć.

Dodam że ten wstrząs nie pojawiał sie stopniowo czyli

nie był najpierw delikatny a później sie nasilał nie, on

się pojawił nagle wyłączam auto i mi się zaczęło tłuc.

Byłem u wielu mechaników z tym problemem, pierwszy tylko posłuchał nic nie sprawdzając

i od razu stwierdził koło dwumasowe. Następni mechanicy stwierdzili: poduszki pod silnikiem, poduszki pod skrzynią, podpora wału korbowego, koło pasowe i pewnie cos tam jeszcze

 

Wielu też mi mówiło, że na razie mogę z tym jeździć i tak zrobiłem, jeździłem z tą usterką około roku

mniej więcej przejechałem jakieś 15 tys km

jednak teraz to mi sie nasiliło:

jest wyczuwalne nawet podczas jazdy zwłaszcza na 1 i 2 biegu

przy niskich obrotach silnika a przy wysokich jest ok.

Po długiej jeździe np. 600km gdy dojeżdżam do celu i daje trochę turbinie ochłonąć nie wyłączając silnika od razu, to słychać, że coś chrobocze (jeśli to można tak nazwać)

wstrząs przy wyłączaniu auta raczej sie nie nasilił i mam wrażenie ze jest taki sam

 

Większość mechaników mi mówi żebym zaczął od wymiany koła pasowego i tak chyba zrobię.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze firmy koła pasowego.

 

W sklepach motoryzacyjnych proponują mi:

 

koło pasowe:

dayco 550zł

swag 630zł

orginal imperium 645zł

Hart 655zł

impergum 760zł

corteco 1000zł

oryginalne koło pasowe BMW 1580zł

 

ile może kosztować robocizna za taką wymianę koła pasowego?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo proszę o pomoc w wyborze firmy koła pasowego.

 

 

ile może kosztować robocizna za taką wymianę koła pasowego?

 

Na pierwszy montaż idzie CORTECO i tylko takie radze kupić, robocizna za wymianę ok. 100 zł, w naszym forumowym sklepie kupisz za 880 zł http://www.czescidobmw.pl/330d-z-silnikiem-M57/Kolo-pasowe-Corteco/Freudenberg,2516.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie u Maćka z linku wyżej bym brał. Szybko, pewnie i w rozsądnych cenach.

Ostatnio wymieniałem koło sam - w sumie z zablokowaniem wału operacja okazała się dość łatwa; ale jak się orientowałem w cenach, to u mnie chcieli do 500 pln, w zależności, ile będzie roboty (tak, jakby mechanik nie wiedział przed przystąpieniem do pracy, co będzie robił i jak długo to potrwa :duh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość mechaników mi mówi żebym zaczął od wymiany koła pasowego i tak chyba zrobię.

 

... a dlaczego tego po prostu nie sprawdzą tylko "radzą"? Też miałem hałas przy gaszeniu, mechanik "poradził mi' wymianę dwumasu i od razu sprzęgła, po czy okazało się że hałas przy gaszeniu pozostał identyczny, a mnie jego "rada" kosztowała 3 tyś :mad2:

 

Przecież dostęp nie jest jakiś mega utrudniony (nie ma wiele rozbierania, max 0,5h roboty), a od razu będzie widać w jakim jest stanie, np. pęknięcia/uszkodzenia masy gumowej, czyli chyba najczęstszą usterkę koła pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się namówić mechanika żeby się upewnił czy to jest na pewno koło pasowe zepsute. Według niego ma ono luzy i są też opiłki metalu. (Wjechałem autem na kanał i od spodu coś tam wymacał)

Zdecyduje się na Corteco. Poinformuje was jak to się dalej potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Koło pasowe Corteco do mojego silnika 204km kosztuje 950zł. Ta cena z linku dotyczy koła pasowego Corteco do silników 180km

 

Koło pasowe Corteco za 950zł kupiłem zobaczymy jak to będzie po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stare koło pasowe w porównaniu do nowego na pewno nie było takie sztywne ale niestety podczas gaszenia auta nadal jest wstrząs no może minimalnie mniejszy.

 

Tak to wygląda:

 

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie.

Tytuł tematu jest już nie aktualny więc stworzyłem nowy temat:

 

viewtopic.php?f=69&t=203153

 

Zapraszam i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.