Skocz do zawartości

[530i] Jaki olej zamiast BMW LongLife?


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w instrukcji też pisze, że dla silników benzynowych zalecany jest olej z normą LL-01.

Niemniej w serwisie, również w DE, zalecano mi stosowanie normy LL-04 także do silnika benzynowego, celem oszczędzania katalizatora ( niskopopiołowy olej ). Ja do tej pory jeżdżę na oryginalnym BMW LL-04 5W30, ale mam zamiar przejść na Valvoline MST 5W30.

 

LL-01 to zalecany olej na amerykański rynek, ze względu na dużą zawartość siarki w tamtejszym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
kolego lewonek z Motula do twojego silnika właśnie 8100 x-clean 5w40, Pemek jak będziesz przechodził na VALVOLINE lub co innego lub zostaniesz przy tym co jest zapraszam do mojego sklepu na zakupy http://allegro.pl/sklep/26209178_ap-oil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gorik za dobre chęci, ale już u Ciebie kupowałem :D

Polecam wszystkim, bo towar pierwsza klasa :cool2:

Kupowałem jakiś czas temu płyn chłodzący, żeby uzupełnić poziom do max.

Na pewno znowu coś zamówię przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dobry serwis oczka w głowie to ważna sprawa, z tego co wiem to masz w okolicy wybitnego fachowca od geometri mam na mysli Pana Dude :cool2: , więc sprawy zawieszeniowe chociaż masz z głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

ostatnio za zawodach wygrałem taki kolej:

http://allegro.pl/castrol-edge-5w30-fst-504-00-507-00-4l-gratis-i4189405018.html

 

10338899_672056009534227_367613932_n.jpg?oh=d009d0742ef7020ca2367754d9192fed&oe=53892A91&__gda__=1401524558_d8168c10ddd6a88cb093f287357b45ea

 

Chciałem go wystawić na allegro, sprawdzam co napisane na tyle, a tu okazuje się, że ma specyfikację BMW LongLife 04, instrukcja obsługi do mojego 520D w rękę i okazuje się, że taki też mam olej lać - 5W30 BMW LongLife-04. Będzie pasować? Zgłupiałem już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to ten samo olej to oryginalny BMW 5W-30 LL-04. Castrol robi olej dla BMW, tylko sprzedawany jest w innych butelkach i odpowiednio droższy. Także jak dla mnie, to możesz śmiało zalać nim silnik przy najbliższej wymianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pemek OK ale z tego co pamietam raczej jedzisz lokalnie. Moze tu tkwi haczyk

 

Edit do postu

 

Ja glownie trasy i raczej sprawnie 110-160km/h przepisowo ale dlugie przeloty 300-900km za 1 razem, jesli jazda lokalna to min 17km przepisowo.

Jeżdżę bardzo podobnie jak nie identycznie (około 5-7k miesięcznie), mam 520D i od wymiany do wymiany nie zauważyłem jeszcze ubytku (sprawdzane na wirtualnym jak i normalnym bagnecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz...sugerujesz że w silniku 20d jest bagnet ? Idę sprawdzić w F30. Może u mnie w 5er też gdzieś jest tylko się schował :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w garażu i sprawdziłem w obu autach. Wierzę na słowo że jest bagnet. Nie chcę dłubać pod plastikowymi obudowami a tak z góry i z boku to nie widać :|

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.