Skocz do zawartości

[530i] Jaki olej zamiast BMW LongLife?


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba było zalać olejem 5wXX (zwłaszcza, ze przez wspomniane 80.000km zapewne jeździł na 5w30).

Olej o specyfikacji 0wXX często okazuje się za rzadki dla silników turbodoładowanych - główna jego „ucieczka” odbywa sie przez łożysko ślizgowe turbosprężarki.

 

Moim zdaniem to Mobil1 zrobil zamieszanie parę lat temu, reklamując swoje 0w40 jako „idealny” olej - wielu kierowcom ta „magiczna lepkość” zakorzeniła się w poglądach... Co bardziej ambitni szukają 0w50 :wink:

 

Benzyna z turbo nie musi brać oleju - chyba, ze to TFSI :wink:

Przez 5 lat (od nowości) użytkowałem F20 turbobenzynę, praktycznie nie brał wcale oleju (pomiędzy przeglądami, które robiłem co ok. 15.000km ubywało mniej niż pół litra).

Teraz użytkuje F48, też benzyna z turbo, przebieg jeszcze bardzo mały bo niespełna 7000km, a oleju póki co nie ubyło wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba było zalać olejem 5wXX (zwłaszcza, ze przez wspomniane 80.000km zapewne jeździł na 5w30).

Olej o specyfikacji 0wXX często okazuje się za rzadki dla silników turbodoładowanych - główna jego „ucieczka” odbywa sie przez łożysko ślizgowe turbosprężarki.

 

.

 

 

Przez pierwsze 3000 km jeździłem na poprzednim Castrolu 5W30 i spalanie oleju było identyczne. Generalnie N20 to dramat... Czas na zmianę na 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Wam,

Przymierzam się do wymiany oleju w nowo nabyty BMW E70 3.0si 272km. Niestety w temacie związanym z E70 nie mogłem nic znaleźć na temat wymiany oleju w tym silniku stąd postanowiłem napisać tutaj.

 

W innych swoich samochodach lałem tylko Motula a ostatnio zalałem Millersa i nie powiem, że silnik pracuje bardzo przyjemnie. Zastanawiam się też dlatego aby wlać do E70 taki olej:

 

http://allegro.pl/millers-oils-ee-longlife-c3-5w30-5l-bmw-longlife04-i6011912779.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTdlYjcwOWYtZDRlYi00Y2QwLWE3NTEtNzQ0MTk0MDg4NzhkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=07055292-83cb-431f-a20e-73e4f0fdf156

 

Ewentualnie zastanawiałbym się jeszcze nad Motulem 5w30 ze względy na jego cenę. Przy dwóch bańkach różnica jest jednak spora. Tym bardziej, że wychodzę z założenia, że olej to max co 10tys co wymiany.

 

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-clean-plus-5w30-5l-5w-30-i6941765202.html

 

Dajcie proszę znać co o tym uważacie i czy ktoś z Was jeździ na takim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po kupnie auta robilem duzy przeglad. Zalany zostal mobile 1 new life 0w40 bo taki polecaja do n55 i niby duzo ludzi na nim jezdzi z tym silnikiem. Wczesniej jak kupilem auto wlany byl olej repsol 5w30. Od wymiany przejechalem 5 tys km stan poki co nadal max. Czy zostane przy tym oleju nie wiem bo coraz ciezej go dostac. Wycofany i w jego miejsce wszedl 0w40 fs ale niby nie ma aprobaty bmw LL

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobila 0W40 New Life ze specyfikacją LL01 już nie robią. JA do swojego N53 zalałem ostatnio VALVOLINE SynPower 0W40, spełnia LL01 - zobaczę ja zużycie będzie się przedstawiało w kolejnych miesiącach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie robia ale mozna jeszcze dostac. Jak przy kolejnej wymianie nie bedzie dostepny bede myslal nad jakims innym.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Przy kolejnej zmianie zaleje albo castrol edge fst 0w40 a3/b4 LL01 albo oryginal bmw 5w30 LL04. Po 8 tys km silnik zaczyna robic sie glosniejszy na mobilu 1 new life niz zaraz po wynianie, chociaz nadal poziom max wiec noe ubywa. Ogladalem testy nawet na youtube tego kola co testuje tarcie i oryginal bmw wypadl zajebiscie. Castrol i mobil 1 wypadly mniej wiecej tak samo. Nie wiem na ile taki test ma sens ale pewnie cos tam pokazuje o danyn oleju.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jeżdżę na tym Motulu z linka, ale w silniku N47 - mam przebieg ponad 330tyś km i nie bierze mi ani grama oleju pomiędzy wymianami (zmieniam co ok. 15 tyś)

 

jestem zadowolony

Jakiego dokładnie używasz tego motula ? 5w30 8100 Clean+ ? Ile zrobiłeś na tym oleju ? Tez chce zmiec na motula, mam u siebie 129 tys. Km przebiegu.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dokładnie używasz tego motula ? 5w30 8100 Clean+ ? Ile zrobiłeś na tym oleju ? Tez chce zmiec na motula, mam u siebie 129 tys. Km przebiegu.

 

Tak, dokładnie ten. Zmieniłem olej, przy przebiegu ok 150tyś (wcześniej oryginał), dziś ponad 335tyś i problemów nie widzę. Kilka faktów, które mogą się przydać:

- parkuję "pod chmurką",a bywają u mnie mrozy poniżej -20st. C

- nie katuję auta (autostradowo u mnie to 140-150) - średnie spalanie poniżej 6L chyba o czymś świadczy ;)

- oszczędzam auto zanim nabierze temperatury

- 90% trasa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.