Skocz do zawartości

Brak mocy ,ciężko pali/ 525TDS ,po problemie.


marekwasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników tds-a opiszę tu kilka operacji ,może komuś się przyda.Trafił do mnie ostatnio tds e 39.Auto było słabę,ciężko paliło,gasło w czasie jazdy,kopciło jak lokomotywa.A więc na początek wymiana filtra paliwa,pompki w zbiorniku i uszczelnienie układu zasilania,nowe wężyki,opaski.Efekt, pęcheżyki powietrza zginęły i auto już nie gaśnie.Dalej odpalanie,demątaż kolektora,wiadomo że tdsy mają przebiegi po 350 000 każdy więc regulacja dawki i zapłonu.I po tej operacji pali na zimnym i ciepłym ok.dalej kopcenie ,zawór egr przepuszczał a więc wymiana lub zaślepienie ja osobiście jestem za wymianą ,potem czyszczenie całego ukladu dolotowego ze szlamu jaki tam się zebrał i oleju,następnie przeróbka odmy ,wymiana wężyka od czujnika ciśnienia doładowania,oraz sprawdzenie drożności króćca w kolektorze . No i sukces auto śmiga jak nowe.Diagnoza jaką usłyszal przed wizytą u mnie to : turbo do wymiany,pompa wtryskowa do wymiany,pierścienie tłokowe do wymiany ,koszty ogromne. Po kilku dniach ponowne sprawdzenie ,układ dolotowy suchy,silnik chodzi jak zegarek. Edytowane przez marekwasiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to właśnie jest. Mechanik postawi taka diagnozę i później mówią że w tds się wszystko psuje. A wystarczy tylko dobra diagnoza...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Najczęstsza diagnoza przy tdsie to mechanik do wymiany. Za każdym razem wymieniali by jak nie turbo to pompę wtryskową a najczęściej jest tak jak piszesz. (ale ile mogą skosić kasy za turbinkę czy pompę a ile za wymianę filtrów i czyszczenie układów paliwowego i dolotu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.