Skocz do zawartości

E 39 530D touring 2001r problem z nawiewem dmuchawa


smooart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!zw

racam sie do was z prosba nagle przestały działac dmuchawy wczesniej nie było zadnych problemów,stało się to nagle sprawdziłem wszystkie bezpieczniki te pod schowkiem nr.75 76 rownież są ok juz sam nie wiem co to może być,dodam jeszcze ze mam klimatronic i gdy przestawiam pozycje nadmuchu np na sz

ybe badz nogi itd słychac otwieranie i zamykanie klapek ale nie wieje

prosze o wasza pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem było na forum ,ale ludzie pisza ze wczesniel byly jakies objawy falowanie itp.

a u mnie stalo sie nagle wczesniek wsztstko dzialalo barszo dobrze.

zanim kupie tego jeza wole zapytac moze to cos innego i niepotrzebnie wydam kaske

poozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kolego nie było żadnego falowania. Po prostu jeż padł..

 

 

Jak nie jesteś pewny czy to właąsnie w nim problem a nie chcesz wydawać 200zł to może masz w okolicy kogoś z e39 lub e46 (pewnie i w kilku innych modelach tez były te same jeżyki) i podmień go na chwilkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzieki mam kolesia z e 46 faktycznie sprobuje.

jednak cos mi sie wydaje ze od e 46 chyba nie bedzie pasował

tak gdzies chyba przeczytalem

 

Nie musisz kupować nowego jeża, jego bardzo prosto się naprawia, wpisz w wuszukiwarkę "naprawa jeża", to wyskoczy Ci kilka tematów, zabieg jest prosty i wystarczy mieć tylko lutownice i trochę chęci.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !dzisjaj podjechałem na szrot miły pan pozwolił podpląć jezyka na próbe

i z nawiewów znów dmuchało jak huragan w USA.wziąlem od niego tego używanego jeżyka za 70 zł może trochę pochula.

dzieki wszystkim za pomoc

pozdrawiam narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja chciałem odświeżyć temat.

Napiszcie proszę jak długo działa wam jeż po wymianie ?

Mi już po raz trzeci w ciągu 4 lat zaczął padać (nie dziali jak nie używam auta dłużej niż parę dni, załącza się jak przejadę jakiś kawałek i odpalę za parę minut. Montowałem za każdym razem valeo (a przynajmniej tak mi się wydaje) . Możliwe ze to po prostu wilgoć go łapie ? Ostatnio odpalił jak postał z godzinkę w garażu podziemnym. We środku tez się trochę nagrzało od ruchu powietrza podczas jazdy.

Po raz drugi raz padł mi jak zaczęły się przymrozki i deszczowa pogoda.

Chce teraz spróbować odkręcić boczek i pojeździć z ogrzewaniem na nogi ciekawe czy to pomoże na jakiś czas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sugeruję że masz zawalona syfem dmuchawę (a dokładnie silnik) ew zatarte łożyska, i stawia tak duży opór że upala jeża.

Do tego jak jest w środku wilgoć, to na mrozie przymarza i startuje dopiero jak lód puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.