Skocz do zawartości

opony zimowe 225/55/16 520.i czy się sprawdzą???


Ryan73

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

mam kolejne pytanie

otóż chodzi o opony zimowe

w zeszłą zimę jeździłem na oponach 195/65/15 .... słuchajcie koszmar samochód wyglądał komicznie

Nie mogłem na patrzeć to była żenada ..

ktoś na tym forum dobrze to nazwał ...;)

Pytanie latem jeżdżę na 225/55/16 i takie same opony chce złożyć na zimę i czy to dobry pomysł????

Czy ktoś ma takie zimówki i czy warto je kupować chce kupić nówki na zimę aby mieć spokój i czuć się bezpiecznie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat,w zimę pomykam właśnie na 195 i nie narzekam. A wygląd,to dla mnie sprawa drugorzędna.Ważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo i ekonomia ( wiadomo - zima i paliwa więcej idzie ). Wyglądem się nie jeździ !!! Nawet taka firma jak ADAC,poleca na zimę,opony węższe niż w lecie. Zależy to też od pokonywanych tras ( miasto , czy podmiejskie drogi ),oraz od samej zimy - mało śniegu i drogi czarne ( to prawie tak jak w lecie ),albo "pudruje" równo , a służby drogowe zaspały i trzeba brnąć po głębokim śniegu - lepiej się sprawdzą węższe kapcie. Ja na swoich 195 w zimę pomykam i w góry i nad morze - spotykam się z różnymi warunkami - i nie miałem problemu. Ale to jest tylko moja opinia !! Każdy może robić w swoim aucie , co mu się podoba ! Nawet pomalować betkę na różowo w żółte kwiatki. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie kolega ma racje wielkosc opony do e34 to 205/65/15, 225/60/15 a wersje 4x4 czyli 525ix fabrycznie miala zalozone 225/55/16 i takie wielkosci opon zaleca producent !!! kola z oponami 195/65/15 to nie jest w ogole wielkosc do tego auta - koła sa za małe!!! lecz jest to typowy rozmiar i przez to tani lecz nie do tego samochodu!!! pamietajcie ze np. 205/65/15 - "205" - szerokosc opony w mm, "65" - profil czyli wysokosc opony wyrazona w procentach szerokosci czyli w tym wypadku 65% z 205mm wiec jesli masz 195/65 to jest to 65% 195mm - opona jest niższa (mniejsza niz zaleca producent) !!! (moim zdaniem wlasnie taka jest niebezpieczna!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wielkosc opony do e34 to 205/65/15, 225/60/15 a wersje 4x4 czyli 525ix fabrycznie miala zalozone 225/55/16 i takie wielkosci opon zaleca producent !!! kola z oponami 195/65/15 to nie jest w ogole wielkosc do tego auta - koła sa za małe!!!(moim zdaniem wlasnie taka jest niebezpieczna!!!)

 

Nie przesadzaj z tym że 195 są za małe i wręcz niebezpieczne :) Między 195, a 205 masz raptem centymetr różnicy. Na dowód tego podaje link do tabliczki, którą każdy ma w samochodzie: http://imageshack.us/photo/my-images/841/dsc00572f.jpg/

Przedostatni punkt wyraźnie wskazuję na to, że producent dopuszcza opony 195/65 R15.

 

Do Ryan73: zarówno 195 jak i 205 będą dobre na zimę. Tego 1cm raczej nie zauważysz gołym okiem, ale za to Twój portfel tak. Myślę że warto dopłacić do nowych opon i wybrać jakiś przyzwoity model Michelina niż budżetową 205-tke Nexena czy innej Chińszczyzny. Wtedy na pewno będzie ciszej i bezpieczniej. Jednak wybór pozostawiam dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie, że chodzi o 520i, dlatego napisałem, że ale od modelu 525i24V wzwyż.

Co nie zmienia faktu, że taki samochód jak E34 na takich oponach dziwnie wygląda(miałem tak kiedyś na przodzie) nie podobało mi się to z wyglądu, ale niektórym to nie przeszkadza.

I różnica wskazań licznika wg opony wzorcowej 205/65r15 jest na +2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.