Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!!

Od dzisiaj jestem posiadaczem BMW e87 116i 115KM z 2006r. Chciałbym zrobić wymianę oleju i teraz pytanie jaki olej zalać oraz ile go wchodzi??? Wcześniej był 5W30 i tyle wiem :) Przebieg to 163kkm pewny, czy bierze to nie wiem bo dzisiaj kupiłem :) Polecacie płukankę czy nie ma sensu??

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzień dobry!!

Od dzisiaj jestem posiadaczem BMW e87 116i 115KM z 2006r. Chciałbym zrobić wymianę oleju i teraz pytanie jaki olej zalać oraz ile go wchodzi??? Wcześniej był 5W30 i tyle wiem :) Przebieg to 163kkm pewny, czy bierze to nie wiem bo dzisiaj kupiłem :) Polecacie płukankę czy nie ma sensu??

Pozdrawiam!!!

 

Pozostań przy 5w30 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w30, wchodzi ok 4,25 L. Płukankę warto stosować przy wymianie oleju, polecam LM z serii Pro-Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A Castrol może być?? Specyfikacja LL04 będzie zła?? Sorki, że pytam :) chce się wszystkiego dowiedzieć ;)

 

Castola nie polecam, łatwo odparowuje, słabo utrzymuje silnik w czystości i gorsza kultura pracy. LL01 jest lepszy dla silników benzynowych ale LL04 też może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki olej polecacie do:

 

Model: E60

Silnik: 520i M54

Przebieg: 185 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: nie wiem

 

Myślałem o Castrol Edge 5w30

 

Czekam na wasze opinie.

 

Castrol nie jest rewelacyjnym olejem, Lepiej zalej coś lepszego np. Valvoline synpower 5w30 z specyfikacją LL01

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki olej do:

Model: E60

Silnik: 525i M54

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: normalny/czasami agresywny

Użytkowanie: głównie miasto/weekendy dłuższe trasy

Zużycie bieżące na l/1000km: średnie około 11l/100km

Instalacja LPG: tak

Dotychczas: Castrol Edge 5w30

 

myślałem przerzucić się na Motula 5w40 tylko dokładnie nie wiem jaki bo jest ich kilka wersji, ale tez jest opcja również Motul przy tej specyfikacji co dotychczas była zalewana 5w30, ogólnie o dziwo nie narzekam nawet na tego Castrola bo jeżdżę już 2 lata i przy 2 wymianach olejów żadnej dolewki nie było, ale to też może być spowodowane że auto jest bardzo zadbane, ale czas najwyższy sprawdzić coś innego. Czekam na propozycje 5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jaki olej do:

Model: E60

Silnik: 525i M54

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: normalny/czasami agresywny

Użytkowanie: głównie miasto/weekendy dłuższe trasy

Zużycie bieżące na l/1000km: średnie około 11l/100km

Instalacja LPG: tak

Dotychczas: Castrol Edge 5w30

 

myślałem przerzucić się na Motula 5w40 tylko dokładnie nie wiem jaki bo jest ich kilka wersji, ale tez jest opcja również Motul przy tej specyfikacji co dotychczas była zalewana 5w30, ogólnie o dziwo nie narzekam nawet na tego Castrola bo jeżdżę już 2 lata i przy 2 wymianach olejów żadnej dolewki nie było, ale to też może być spowodowane że auto jest bardzo zadbane, ale czas najwyższy sprawdzić coś innego. Czekam na propozycje 5!

 

Motul 8100 X-cess 5w40 będzie odpowiedni dla twojego silnika lub Motul X-max 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!

Od dzisiaj jestem posiadaczem BMW e87 116i 115KM z 2006r. Chciałbym zrobić wymianę oleju i teraz pytanie jaki olej zalać oraz ile go wchodzi??? Wcześniej był 5W30 i tyle wiem :) Przebieg to 163kkm pewny, czy bierze to nie wiem bo dzisiaj kupiłem :) Polecacie płukankę czy nie ma sensu??

Pozdrawiam!!!

 

Pozostań przy 5w30 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w30, wchodzi ok 4,25 L. Płukankę warto stosować przy wymianie oleju, polecam LM z serii Pro-Line.

 

Hehehh, nie byłem w tym temacie ( na forum ) ponad miesiąc, a widzę ,że temat oleju wiecznie żywy :D I jak zawsze ( mam nadzieję,że vice versa ) zgadzam się z kolegą @guzior2 :cool2:

Nie kombinuj, tylko zalej jak wyżej lub oryginałem BMW ( w znanym sklepie jest dobra cena- sam zamówiłem ) byle LL-01. Nie jestem natomiast pewien czy przy tak niskim przebiegu konieczna jest płukanka, ale na pewno nie zaszkodzi. Ja - dane , jak u "pytacza @"macieksprawka1- ten sam silnik i przebieg- płukanki nie robiłem.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie kolega wymienial sobie olej w 325i n53 silnik i wlal ok 0.5l oleju za duzo czy jest jakis korek spustowy zeby mozna to delikatnie zlac czy tylko ten glowny zawor pod miska stad tez pytanie czy da sie to jakos delikatnie zrobic odkrecajac go lekko tak zeby caly oleju nie wywalilo od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Model: E60

Silnik: M57N2d30

Przebieg: 255 000

Styl jazdy: normalny z naciskiem na spokojny

Użytkowanie: głównie miasto + trasa 3000km x2/rok

Zużycie bieżące na l/1000km: 200 ml

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Mobil1 5w30 ESP

 

W przyszły wtorek tj, 25/07/2017r. jestem umówiony na wymianę olejów plus płukanka Liqui Molly.

 

Chciałbym zmienić na Motul 5w30 8100 X-CLEAN C3 lub Valvoline synpower XL-III c3 5w30.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie kolega wymienial sobie olej w 325i n53 silnik i wlal ok 0.5l oleju za duzo czy jest jakis korek spustowy zeby mozna to delikatnie zlac czy tylko ten glowny zawor pod miska stad tez pytanie czy da sie to jakos delikatnie zrobic odkrecajac go lekko tak zeby caly oleju nie wywalilo od razu

 

Idziesz do apteki, prosisz o strzykawke 200ml albo wieksza. Zamin kupisz strykawke musisz pokazac ze masz czyste przed ramiona ;).

A w jakies ciastoramie, albo liroju czy jakim motoryzacyjnym kupujesz 1m-1.5m weza elastycznego i reszty chyba juz nie musze tlumaczyc....

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VALVOLINE MaxLife 5W30 lub o większej lepkości 5W40 będzie go ubywało jeszcze mniej.

Z wlasnych obserwacji - po zastosowaniu i przejechaniu min 1tys.km znaczna redukcja zużycia oleju.

 

 

 

Valvoline MaxLife to linia olejów silnikowych opracowana specjalnie z myślą o potrzebach silników z dużym przebiegiem. Dzięki specjalnym dodatkom, takim jak: specjalne dodatki konserwujące uszczelki oraz dodatki czyszczące, produkty MaxLife regenerują kluczowe części silnika, wydłużając jego żywotność. Właściwości oleju silnikowego MaxLife, wybranego produktem roku przez magazyn Lubricants World zostały potwierdzone przez niezależną europejską organizację certyfikacyjną TÜV Nord*. Oleje silnikowe MaxLife są idealnym rozwiązaniem dla rynku usług serwisowych. Ich właściwości przyczyniają się do opóźniania procesów starzenia i maksymalizują wydajność oraz żywotność pojazdów z dużym przebiegiem.

 

Oleje silnikowe MaxLife

 

- Opracowane do silników o przebiegu powyżej 100,000 km.

- Specjalne dodatki konserwujące uszczelki zmniejszają zużycie paliwa.

- Dodatkowe formuły czyszczące redukują powstawanie osadów.

- Unikalne dodatki zmniejszające tarcie zapobiegają zużywaniu się części.

- Zaawansowane dodatki minimalizują rozkład i zużycie oleju.

- W pełni syntetyczna formuła oleju.

 

Korzyści.

 

Redukcja wycieków oleju - Unikalne dodatki poprawiają elastyczność uszczelek, ograniczając wycieki oleju, zużycie oleju i powstawanie osadów. Mniejsze zużycie oleju . Zaawansowane dodatki minimalizują rozkład i spalanie oleju. Redukuje to konieczność dolewania oleju oraz ryzyko uszkodzenia silnika na skutek pracy przy niskim poziomie oleju.

Ponadprzeciętna redukcja tarcia. Unikalne dodatki przeciwtarciowe i dodatki chroniące części przed zużyciem pomagają zapobiegać zużywaniu się i uszkodzeniom elementów silnika. Redukcja utleniania i osadów. Dodatkowe detergenty i środki dyspergujące zapobiegają szkodliwemu utlenianiu się oleju i powstawaniu osadów, które powodują gęstnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisałem już wyżej, gdzie sprawdzić jaki olej jest odpowiedni do danego samochodu.Podałem którymi ja bym zalał.

Nie każdy olej 5W30 jest rekomendowany do Twojego silnika.

Tak, zmień 5w30 lecz na zalecany przez wypranego producenta oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o linka do sklepu który sprzedaje pewny valvoline 5w30 synpower xtreme mst c3.

Raz gdzieś zamawiałem to przysłali mi zwykły synpower :/

 

 

edit: kupiłem w zmienolej.pl, tam zawsze wszystko było tak jak trzeba.

Edytowane przez euro_tuned
Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pytanko do znawców olejowych :8)

 

M57D30TU2

Planuję zalać XADO Luxury 5W30 LL-04 i dolać do niego AR9100 czy to dobry pomysł, czy już przesada? (nie chodzi o cenę)

Druga opcja to FUCHS GT PRO C3 + AR9100, czy to będzie lepsze?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przywitam się bowiem jestem tu nowy.

Zakupiłem jakiś czas temu e90 z 2011 320xd, obecny przebieg (prawdziwy) to 65 tys. km. To moje pierwsze BMW, dotychczas przez lata jeździłem Audi.

Poprzednik jak i ja serwisowaliśmy auto w ASO. Nadchodzi czas wymiany oleju stąd moje pytanie na jaki? Nie jeżdżę agresywnie ale dynamicznie :8)

 

Model: E90 320xd

Silnik: N47T

Przebieg: 65.000 km

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: głównie trasa - autostrady

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

DPF: TAK

Dotychczas: nie mam pojęcia, auto serwisowane w ASO

 

Jeśli czegoś nie doczytałem i/lub naruszam jakąś zasadę to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.