Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie rownierz to Dizla BMW, VALVOLINE SYNPOWER XTREME MST C3 5W30 lub 5W40 to jeden z lepszych wyborow, zrownowarzony ale prawda ze jest duzo podrobek a w warsztatach nie zawsze leja o co sie prosi. Radze kupowac bezposrednio w sklepach internetowych lub stacjonarnych ktore maja jednak wyrobiona opinie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem bmw 330d 184km.

Chcialbym wymienic olej i tu pytanie.

Aktualnie jest wlany castrol edge turbo diesel titanium fst 5w-40 fully synthetic, czy jest to odpowiedni olej do tego silnika i czy moge spokojnie kupic taki sam na wymiane?

Dodam ze przebieg to 220k i wyciekow zasnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem bmw 330d 184km.

Chcialbym wymienic olej i tu pytanie.

Aktualnie jest wlany castrol edge turbo diesel titanium fst 5w-40 fully synthetic, czy jest to odpowiedni olej do tego silnika i czy moge spokojnie kupic taki sam na wymiane?

Dodam ze przebieg to 220k i wyciekow zasnych nie ma.

 

Lepszy był by dla twojego silnika olej z specyfikacją LL-01 np. Motul X-cess 5w40 lub Valvoline synpower 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem bmw 330d 184km.

Chcialbym wymienic olej i tu pytanie.

Aktualnie jest wlany castrol edge turbo diesel titanium fst 5w-40 fully synthetic, czy jest to odpowiedni olej do tego silnika i czy moge spokojnie kupic taki sam na wymiane?

Dodam ze przebieg to 220k i wyciekow zasnych nie ma.

 

Lepszy był by dla twojego silnika olej z specyfikacją LL-01 np. Motul X-cess 5w40 lub Valvoline synpower 5w40

 

Więc jeśli chciałbym zalać teraz ten valvoline,musze robić jakies płukanie silnika? Czy wystarczy zmienić filtr i olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Więc jeśli chciałbym zalać teraz ten valvoline,musze robić jakies płukanie silnika? Czy wystarczy zmienić filtr i olej?

 

Płukankę możesz zastosować ale nie musisz. Osobiście używam płukanki przy każdej wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli chciałbym zalać teraz ten valvoline,musze robić jakies płukanie silnika? Czy wystarczy zmienić filtr i olej?

 

Płukankę możesz zastosować ale nie musisz. Osobiście używam płukanki przy każdej wymianie oleju.

 

Mozesz polecić jakiś dobry preparat do płukania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E70

Silnik: N62B48B

Przebieg: 201 kkm

Rok:2007

Styl jazdy: Przeważnie spokojnie, ale .....

Użytkowanie: 80% trasa, 20% miasto

Zużycie bieżące na l/10.000km: 1,0

Instalacja LPG: TAK

DPF: NIE

Przebieg rocznie: 20.000

Wymiana co: 10-12 tys. km

Dotychczas w serwisie BMW w Holandii Shell Helix Ultra 5w30 LL04

 

Auto kupiłem trochę ponad miesiąc temu, założyłem instalacje LPG, zastanawiam się nad wyborem oleju gdyż zbliża się termin wymiany ... pomożecie?

Edytowane przez LOKU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Więc jeśli chciałbym zalać teraz ten valvoline,musze robić jakies płukanie silnika? Czy wystarczy zmienić filtr i olej?

 

Płukankę możesz zastosować ale nie musisz. Osobiście używam płukanki przy każdej wymianie oleju.

 

Mozesz polecić jakiś dobry preparat do płukania?

 

http://oil-land.pl/pl_PL/p/Liqui-Moly-Engine-Flush-Pro-Line-0%2C5L-2662/596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E70

Silnik: N62B48B

Przebieg: 201 kkm

Rok:2007

Styl jazdy: Przeważnie spokojnie, ale .....

Użytkowanie: 80% trasa, 20% miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 1,0

Instalacja LPG: TAK

DPF: NIE

Przebieg rocznie: 20.000

Wymiana co: 10-12 tys. km

Dotychczas w serwisie BMW w Holandii Shell Helix Ultra 5w30 LL04

 

Auto kupiłem trochę ponad miesiąc temu, założyłem instalacje LPG, zastanawiam się nad wyborem oleju gdyż zbliża się termin wymiany ... pomożecie?

 

Polecam lepkość 0w40 np. Mobil1 new life 0w40, Valvoline synpower 0w40 lub Motul X-max 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
...a ja w końcu zamówiłem Penrite 0W50 ;) dobra promocja jest ;) więc testowanie Amsoila i innych na kolejny raz ;)

Ostatnio mało jeżdżę 330tką, więc dłużej muszę czekać na nabicie kilometrów...

Od wymiany na Penrite 0W50 zrobiłem 6 tys. km i jeszcze nie dolewałem oleju :) mam nadzieję, że nie zepsuł się czujnik :mrgreen:

Jak po kolejnej dolewce też przejadę tyle, to chyba temat będzie dla mnie zamknięty i przyznam rację odradzającym Motula Xcess (to na pewno, mnie zawiódł), Valvo i innych popularnych...

Ale nie jaram się dopóki nie będę wiedział ile przejadę km po dolewce (żeby nie było zdziwienia jak z Motulem...)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E70

Silnik: N62B48B

Przebieg: 201 kkm

Rok:2007

Styl jazdy: Przeważnie spokojnie, ale .....

Użytkowanie: 80% trasa, 20% miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 1,0

Instalacja LPG: TAK

DPF: NIE

Przebieg rocznie: 20.000

Wymiana co: 10-12 tys. km

Dotychczas w serwisie BMW w Holandii Shell Helix Ultra 5w30 LL04

 

Auto kupiłem trochę ponad miesiąc temu, założyłem instalacje LPG, zastanawiam się nad wyborem oleju gdyż zbliża się termin wymiany ... pomożecie?

 

Polecam lepkość 0w40 np. Mobil1 new life 0w40, Valvoline synpower 0w40 lub Motul X-max 0w40.

 

Przeglądałem trochę przymierzając się do kupna i Porównuję te dwa, co o tzm sądzicie?

5w40 http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Engine-Oil-Service-Kit-Pack-8-LITRES-Motul-Specific-LL-04-BMW-8L-/161101780889?hash=item25826a1799

0w40 http://www.ebay.co.uk/itm/Engine-Oil-K-N-Oil-Oil-Filter-Service-Kit-9-LITRES-Motul-8100-X-Max-0W-40-9L-/181816433472?hash=item2a551a9b40

 

Kolega mi polecił 5w40, i teraz nie wiem co wybrać, z drugiej strony 0w40 chyba jest full syntetyk a 5w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Kolega mi polecił 5w40, i teraz nie wiem co wybrać, z drugiej strony 0w40 chyba jest full syntetyk a 5w40 ?

 

0W40 szybciej rozprowadzi się w silniku przy porannym rozruchu + lepszym wyborem dla twojego silnika jest olej który posiada specyfikacje BMW LL01. Obecnie większość olejów to HC lub mieszanina HC z PAO i Estrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak silnik może spalać 1 litr oleju na 1000 km ?

Przecież w rok jazdy taki użytkownik doleje kilkanaście litrów

Przykładowo w rok zrobi 40 tyś km to silnik spalając 1 litr na 1000km to w rok doleje 40 litrów

to jaki sens jest wymieniać olej jak w ciągu roku 40 litrów nowego się przetoczyło

 

Nawet jak ktoś mało jeździ i zrobi te 15 tyś km w rok to wówczas wychodzi 15 litrów oleju w ciągu roku, a ile wchodzi do silnika ? 8 litrów ?

chyba 100 ml na 1000 km to rozumiem takie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak silnik może spalać 1 litr oleju na 1000 km ?

Przecież w rok jazdy taki użytkownik doleje kilkanaście litrów

Przykładowo w rok zrobi 40 tyś km to silnik spalając 1 litr na 1000km to w rok doleje 40 litrów

to jaki sens jest wymieniać olej jak w ciągu roku 40 litrów nowego się przetoczyło

 

Nawet jak ktoś mało jeździ i zrobi te 15 tyś km w rok to wówczas wychodzi 15 litrów oleju w ciągu roku, a ile wchodzi do silnika ? 8 litrów ?

chyba 100 ml na 1000 km to rozumiem takie spalanie

 

Jeżeli chodzi o mój wpis to wkradł się błąd 1 litr na 10.000 km :), w moim poście poprawiony ale w cytatach nie mogę poprawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 200 000 km jeździłem na oleju Liqui Moly 5W30 http://allegro.pl/liqui-moly-1194-special-tec-ll-5w-30-20l-5w30-i5374533376.html i jestem zadowolony od wymiany do wymiany bez dolewania, silni ładnie cicho pracuje. Lecz znalazłem ten olej : Liqui Moly 5W40 Diesel http://allegro.pl/liqui-moly-1342-diesel-synthoil-5w-40-20l-i5207756177.html znacznie tańszy. Pytanie ? Czy jest sens zmieniać. Kupuję zawsze na 2 do 3 zmian oleju do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 200 000 km jeździłem na oleju Liqui Moly 5W30 http://allegro.pl/liqui-moly-1194-special-tec-ll-5w-30-20l-5w30-i5374533376.html i jestem zadowolony od wymiany do wymiany bez dolewania, silni ładnie cicho pracuje. Lecz znalazłem ten olej : Liqui Moly 5W40 Diesel http://allegro.pl/liqui-moly-1342-diesel-synthoil-5w-40-20l-i5207756177.html znacznie tańszy. Pytanie ? Czy jest sens zmieniać. Kupuję zawsze na 2 do 3 zmian oleju do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 1,5 roku jestem posiadaczem tego oto BMW:

 

Model: F10 528i 2010.

Silnik: N53B30 6 cylindr.

Przebieg: 200 km nowy silnik

Przebieg roczny: ok. 15 tys.

Styl jazdy: dynamiczny czesto krece do 7tys obrotow

Użytkowanie: 40% autostrada / 60% miasto

Zużycie oleju na 1000km:

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas:Witam zmienilem olej w zeszlym roku na Mobil 1 New Life 0-W40 polecony przez guzior2 i Rivasi i bylem zadowolony z tego oleju jak spalal mi 250 ml castrola tak mobila tylko 150ml na 1000km ale po 20 tys. km przy przebiegu 135tys. Bmw stwierdzilo ze silnik jest do wymiany rysy na cylindrze. Teraz mam nowy silnik zalalem go znowu mobil 1 new life czy powinienem go juz zostawic czy jest cos lepszego do nowego silnika z ll01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie stoisz na zewnatrz w zimie to mozesz przejsc tez na Motul Xcess 5W40 ale nie jest to obowiazkowe jezeli byles zadowolony z Mobila. Za to jezeli zarysowales pierwszy silnik to byl na dzien dobry dolal AR9300 teraz poki nowy a potem do kazdej wymiany AR9100.

 

Wymiana co 10 tys max, najlepiej 8 tys.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 428ix. Silnik N20.

Mam zamiar zmienić olej po dotarciu, chcę zalać tym czym zalewa aso bo nie będę się bawił by wozić swój olej do aso na ich wymiany. Od osoby z forum uzyskałem informację, że aso zalewa ten silnik olejem Shell Ultra Ect 5w30. Teraz pytanie bo chcę kupić ten olej ze sprawdzonego źródła. Znalazłem aukcję na allegro oznaczoną symbolem autoryzowanego dealera to mam nadzieję, że wszystko będzie grać tylko, że ten olej ma dopisek C3 - czy to coś zmienia? Ma nazwę Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30.

 

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-ect-c3-5w-30-4l-i5732850088.html

 

Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso zalewa twoj silnik nie shelem tylko orginalnym olejem BMW LL04 5W30 produkowanego przez shella ale ktory nie ma NIC wspolnego z Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30. Absurdalna cena jest tu aby usprawiedliwic koszt wymiany oleju poza gwarancja.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie stoisz na zewnatrz w zimie to mozesz przejsc tez na Motul Xcess 5W40 ale nie jest to obowiazkowe jezeli byles zadowolony z Mobila. Za to jezeli zarysowales pierwszy silnik to byl na dzien dobry dolal AR9300 teraz poki nowy a potem do kazdej wymiany AR9100.

 

Wymiana co 10 tys max, najlepiej 8 tys.

 

Witam dzieki za szybka odpowiedz akurat stoje na zewnatrz wiec chyba zostane przy mobiliu 1. Co do silnika to jest wadliwa konstrukcja brat mial tez rysy na cylindrze w tym samym silniku 2 miesiace temu przy przebiegu 75 tys. Na szczescie Bmw zrezygnowalo z tego badziewia castrola na shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.