-
Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.
Podcisnieniowe. Czyli silnik powinien po odpaleniu delikatnie sie uniesc, tak?
-
Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.
Pomoze ktos? Problem nadal występuje, a mechanicy rozkładają ręce.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Płukankę możesz zastosować ale nie musisz. Osobiście używam płukanki przy każdej wymianie oleju. Mozesz polecić jakiś dobry preparat do płukania?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Lepszy był by dla twojego silnika olej z specyfikacją LL-01 np. Motul X-cess 5w40 lub Valvoline synpower 5w40 Więc jeśli chciałbym zalać teraz ten valvoline,musze robić jakies płukanie silnika? Czy wystarczy zmienić filtr i olej?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem bmw 330d 184km. Chcialbym wymienic olej i tu pytanie. Aktualnie jest wlany castrol edge turbo diesel titanium fst 5w-40 fully synthetic, czy jest to odpowiedni olej do tego silnika i czy moge spokojnie kupic taki sam na wymiane? Dodam ze przebieg to 220k i wyciekow zasnych nie ma.
-
Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.
Tylko jak auto postoi troche i jest zimny silnik. Wczesniej byl spokoj.
-
Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.
Halo Jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc?
-
Dziwne odgłosy po odpaleniu-330d.
Witam. Przedstawię Wam moj problem od samego początku. A więc: Pewnego ślicznego ranka odpaliłem samochód,nagle zaczęsło,szybko zgasiłem i po oględzinach okazało się że zerwał paski od alternatora i ten drugi. Rozebrałem wszystko i okazało się,iż przyczyną było urwanie się mocowania rolki wraz z nią,która zerwała paski. Kupiłem orginalne mocowanie,paski i wszystko skręciłem. Pasowało wszystko elegancko. Lecz po tej naprawie jest jeden mały problem. Po odpaleniu,wylacznie na zimnym silniku słychać cicho metaliczne stukanie. Trwa to okolo 1 sek. Lecz boje sie,ze moze to prowadzic do jakies powaznej usterki. Przychodzi Wam moze co moze powodowac takie stukanie? Silnim to 3.0d 184km z automatyczna skrzynia biegow. Olej to Castrol edge turbo diesel 5w-40 zalany w tym roku. Udało mi sie nagrać owy dźwięk: http://w718.wrzuta.pl/audio/1qf9gqnfUVG/bmw330dmaciej