Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, Mozna prosic o specyfikacje oleju? Samochod kupilem i odbieram za tydzien.

 

Model: E61 z 2006 roku

Silnik: 523I 177KM

Przebieg: 160000

Styl jazdy: mieszany, szybko po autostradach.

Użytkowanie: 80% MIASTO / 20% AUTOSTRADA

Zużycie bieżące na l/10000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

 

Dotychczas: nie wiem

rocznie ok 20.000 km

 

Możesz wlać olej który posiada specyfikację BMW LL-01 lub 04, jeśli zależy Ci na najlepszej ochronie to polecam Amsoil European Car Formula 5W-30 Synthetic, VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 a jesli wolał byś coś tańszego to np. Motul 8100 X-clean + 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niedawno kupiony;)

 

Model: e36

Silnik: 316i Compact E2 102KM

Przebieg: 207000

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 70% MIASTO / 30% AUTOSTRADA

Zużycie bieżące na l/10000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

Dotychczas: nie wiem

rocznie ok 15.000 km

 

Do twojego silnika polecam LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 lub VALVOLINE MAXLIFE 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na polskiej stronie Valvo, i ten VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 nie jest tam pokazany. Jest tylko zwykły Synpower i FE.

Czy to jest tak świeży olej, że go jeszcze nie mają na stronce, czy może wycofują go z produkcji?

Pytam, bo zgodnie z tym co tu Panowie piszecie, mam zamiar przejść z ori BMW LL-04 5W-30 właśnie na Valvo...

Chociaż trochę się łamię, bo nie widzę nic złego w tym oleju, który do tej pory użytkuję. W ASO w DE go leją, a ja olej zmieniam dokładnie co 10 tys km ( wychodzi mniej-więcej co ok. 6-8 miesięcy ), taki mam system :wink: bo jeżdżę na krótkich dystansach do 15km.

No to podszepnijcie słówko :?:

 

EDIT: Mała poprawka, znalazłem go. Jest w zakładce Synpower Xtreme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam takie małe zapytanko co do mojej Niuni wlać aktualnie jest lany CASTROL EDGE 0W30 lecz z ciekawości chciałbym się doradzić na ten temat.

 

Model: E46

Silnik: M54B30, 330 xi

Przebieg: 305 000 km

Styl jazdy: Dynamicznie

Użytkowanie: 50/50

Zużycie bieżące na l/1000km:mniej wiecej 0.4

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas:CASTROL EDGE 0W30

 

 

Rocznie robie ok 25 tyś chciałbym sobie przyszanować to autko i olej jest jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy wymieniam go srednio co ok 10 tyś.Pozdrawiam :)

Edytowane przez Młodytychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzałem na polskiej stronie Valvo, i ten VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 nie jest tam pokazany. Jest tylko zwykły Synpower i FE.

Czy to jest tak świeży olej, że go jeszcze nie mają na stronce, czy może wycofują go z produkcji?

Pytam, bo zgodnie z tym co tu Panowie piszecie, mam zamiar przejść z ori BMW LL-04 5W-30 właśnie na Valvo...

Chociaż trochę się łamię, bo nie widzę nic złego w tym oleju, który do tej pory użytkuję. W ASO w DE go leją, a ja olej zmieniam dokładnie co 10 tys km ( wychodzi mniej-więcej co ok. 6-8 miesięcy ), taki mam system :wink: bo jeżdżę na krótkich dystansach do 15km.

No to podszepnijcie słówko :?:

 

EDIT: Mała poprawka, znalazłem go. Jest w zakładce Synpower Xtreme

 

Bardzo dobry wybór tak że śmiało zmień sobie na MST 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich serdecznie.

Mam takie małe zapytanko co do mojej Niuni wlać aktualnie jest lany CASTROL EDGE 0W30 lecz z ciekawości chciałbym się doradzić na ten temat.

 

Model: E46

Silnik: M54B30, 330 xi

Przebieg: 305 000 km

Styl jazdy: Dynamicznie

Użytkowanie: 50/50

Zużycie bieżące na l/1000km:mniej wiecej 0.4

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas:CASTROL EDGE 0W30

 

 

Rocznie robie ok 25 tyś chciałbym sobie przyszanować to autko i olej jest jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy wymieniam go srednio co ok 10 tyś.Pozdrawiam :)

 

Zazwyczaj nie polecam Castrol ponieważ pozostawia syf w silniku ale tyczy się to 5w30, 5w40 natomiast nie jestem pewny co do 0w30. Możesz pozostać przy tym oleju jeśli jesteś zadowolony ale gdybyś jednak chciał zmienić to Amsoil European Car Formula 5W-30 Synthetic, VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 i ewentualnie Millers Oils XF Longlife C3 5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam takie małe zapytanko co do mojej Niuni wlać aktualnie jest lany CASTROL EDGE 0W30 lecz z ciekawości chciałbym się doradzić na ten temat.

 

Model: E46

Silnik: M54B30, 330 xi

Przebieg: 305 000 km

Styl jazdy: Dynamicznie

Użytkowanie: 50/50

Zużycie bieżące na l/1000km:mniej wiecej 0.4

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas:CASTROL EDGE 0W30

 

 

Rocznie robie ok 25 tyś chciałbym sobie przyszanować to autko i olej jest jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy wymieniam go srednio co ok 10 tyś.Pozdrawiam :)

 

Zazwyczaj nie polecam Castrol ponieważ pozostawia syf w silniku ale tyczy się to 5w30, 5w40 natomiast nie jestem pewny co do 0w30. Możesz pozostać przy tym oleju jeśli jesteś zadowolony ale gdybyś jednak chciał zmienić to Amsoil European Car Formula 5W-30 Synthetic, VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 i ewentualnie Millers Oils XF Longlife C3 5w-30

 

 

Miałem okazje sciągać miske w nim no i nie powiem troche nagaru było w tej misce reszta to był kolorek taki bardziej rudawy. A czy mam go czyms przepłukać czy po prostu zalac valvo i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Miałem okazje sciągać miske w nim no i nie powiem troche nagaru było w tej misce reszta to był kolorek taki bardziej rudawy. A czy mam go czyms przepłukać czy po prostu zalac valvo i tyle

 

Niestety Castrol nie spisuje się dobrze pod względem utrzymywania czystości silnika.

 

Warto zastosować płukankę dobrej marki np. Liqui Moly engine flush z serii PRO-LINE, Valvoline engine flush, Amsoil engine flush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zastosować płukankę dobrej marki np. Liqui Moly engine flush z serii PRO-LINE, Valvoline engine flush, Amsoil engine flush.

 

uwaga na plukanke Amsoil engine flush, jest BARDZO skuteczna a jeweli masz starszy silnik to moze byc asz zabardzo skuteczna, raczej urzywac w silnikach dobrze utrzymanych tylko.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o olejach więc podrzucę linka - nie widziałem wcześniej na forum, artykuł juz niestety troche wiekowy... i w j. angielskim - tylko jako ciekawostka.

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co polecicie do N55 z 2012r ?

 

Myślę o Amsoilu european... 5w40

 

jezeli z 2012 to bym lal smialo.

Tylko uwaga jezeli jest jeszcze na gwarancji to UWAGA : Amsoil rekomenduje ten olej do silnikow z norma BMW LL-04 ale ten olej nie ma aprobaty oficjalnej BMW bo trzeba za nia zaplacic (a amsoil nie placi za aprobaty taka polityka firmy) a w europie dla BMW liczy sie aprobata a nie dane techniczne tak jak w stanach a wiec jezeli bedziesz mial duzy problem gwarancyjny to BMW zbada olej (koszt 200 zl) i bedzie sie migala od wyplaty kasy. Jezeli pojdziesz do sadu wygrasz bo jestes w twoim prawie ale to ciezka sciezka.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o olejach więc podrzucę linka - nie widziałem wcześniej na forum, artykuł juz niestety troche wiekowy... i w j. angielskim - tylko jako ciekawostka.

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

 

oula uwaga na ta publikacje. Bylo o niej wiele pisane... nie do konca jest ona rzetelna a przy okazji to tak stare oleje ze dzisiaj wyniki nie odpowiadaja rzeczywistosci.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest gwarancja i tylko z tego powodu się waham. Ten olej to LL-01 , nie 04.

Zakładając czarny scenariusz itd... i bmw bada olej - to co im niby wyjdzie z takiego badania - chyba nie marka i typ oleju, ale jego parametry. Skoro są, albo mają być lepsze od innych olejów z dopuszczeniem bmw (a jest ich sporo, niektórych nikt chyba by nie chciał dobrowolnie używać) to nie widzę problemu. W końcu producent twierdzi, że ten olej przewyższa wymagania normy. Z drugiej strony - czy amsoil/dystrybutor nie wprowadza w błąd zalecając ten olej, skoro bmw go nie zaleca?

A czy ktoś go wogóle stosował w nowszych silnikach? Sprawdza się?

Ktoś tu pisał, że głośniej silnik pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest gwarancja i tylko z tego powodu się waham. Ten olej to LL-01 , nie 04.

Zakładając czarny scenariusz itd... i bmw bada olej - to co im niby wyjdzie z takiego badania - chyba nie marka i typ oleju, ale jego parametry. Skoro są, albo mają być lepsze od innych olejów z dopuszczeniem bmw (a jest ich sporo, niektórych nikt chyba by nie chciał dobrowolnie używać) to nie widzę problemu. W końcu producent twierdzi, że ten olej przewyższa wymagania normy. Z drugiej strony - czy amsoil/dystrybutor nie wprowadza w błąd zalecając ten olej, skoro bmw go nie zaleca?

A czy ktoś go wogóle stosował w nowszych silnikach? Sprawdza się?

Ktoś tu pisał, że głośniej silnik pracował.

 

apelacja european formula = LL-04 a wiec na 100% to jest olej LL-04

badanie oleju wykaze parametry, odchylenia, marke i rodzaj.

Zalecenie BMW to nie jest kwestia techniczna tylko kasy, BMW zaleci ci woda destylowana tylko musisz za to zaplacic, Amsoil (i wiele innych firm amerykanskich) nie placi za aprobate bo uznaje ze to kpina z klienta (i slusznie). Jest tylko jeden olej rekomendowany przez BMW to Castrol, jeden olej polecany to ich wlasny BMW (nie to nie Castrol), i 60 ktore maja aprobate i 20 nastepnych ktore spelniaja normy lub je przewtzszaja bez aprobaty

Olej uzywalem w nowoczesnych silnikach, jest bardzo dobry... silnik pracuje glosniej ... a/ nie jest mjarodajne, B/ to tylko odczucie moze byc falszywe c/fakt nawet gdyby silnik pracowal glosniej nie oznacza ze olej gorszy moze byc wrecz przeciwnie.

 

Jezeli masz watpliwosci, uzyj Valvoline MST C3 5W40 (tutaj nie bedziesz mial problemow z gwarancja), tez bardzo dobry olej. A jak wierzysz tylko marketingowi i rekomendacja BMW to lej Castrola ale i tak debata jest zamknieta bo na serwis jezdzisz pewnie do BMW sokoro jestes na gwarancji (co nie jest obowiazkiem) a wiec ci olej BMW zaleja i to 5W30.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to sie dzisiaj nauczylem czegos. Faktycznie masz Racje LL01, a ja myslalem ze juz nie ma olejow LL01 z apelacja ECF.

Dzieki, poza tym reszta bez zmian w moim poscie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam E39 M52B20 teraz mam zalany Castrol 10w40. czy zmieniac na inny czy zostac przy takim?

 

Na twoim miejscu zrezygnował bym z Castrola bo pozostawia po sobie szlam i nagar i zmienił na 5W40 ze specyfikacją BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam E39 M52B20 teraz mam zalany Castrol 10w40. czy zmieniac na inny czy zostac przy takim?

 

Na twoim miejscu zrezygnował bym z Castrola bo pozostawia po sobie szlam i nagar i zmienił na 5W40 ze specyfikacją BMW.

no wlasnie boje sie zmienic na syntetyk bo przy ostatnim moim aucie jak zmienilem na syntetyk to mi silnik padl. nie wiem w jakiej kondycji jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.