Skocz do zawartości

540 zaraz po odaleniu dziwny chwilowy metaliczny podzwięk


chemikko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

sprowadza mnie pytanie odnośnie wspominanego w temacie problemu, mianowicie

 

1. zaraz po odpaleniu motoru (obojętnie czy ciepły czy zimny) jest dziwny metaliczny podzwięk jakby cos jeszcze chwile latało po rozruszniku ? martwić się czy nie ?

2. kolejna sprawa to czasem powiedzmy 1 na 20 odpaleń zagra aż klawiatura i tu pytanie why?

gdzieś mi powiedzieli że to problem napinacza na łańcuchu?

 

Silnik 4,4 V8 M62 44

 

przy okazji też potrzebuję jakiś namiar w wielkopolsce blisko Konina (62-510) na człowieka który ma doświadczenie w silnikach V8 .... bo nie chce mechaników którzy uczą się na moim aucie ...

dzięki z góry za komentarz

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu martwisz się z rozrządem? Który masz rok i jaki przebieg? Słuchaj z Konina jest MaciekV8. Jest w moich znajomych. Chłopak ma na prawdę głowę do BMW. Mi pomógł nie raz, gdzie fachowcy wysiadali, a mam ten sam motor co Ty. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to co lejesz do buni za olej. Ja wierzyłem w castrola i lałem 2 razy ale przy jeżdzie troszkę ostrzejszej robiła się woda i tyle, też zagrać potrafiła klawiatura. Teraz leje Liquid Molly i mój silniczek go pokochał, fakt jest troszkę droższy ale ma same plusy a między innymi taki że NIE LANY JEST W POLSCE!!!!! tylko i wyłącznie w niemczech. Więc nie kupisz opakowania castrola,shella czy innego w środku z wyrobem olejopodobnym... Polecają jeszcze motula. Ja mam z dodatkiem MOS2 :mrgreen: , ten olej jest dla osób które robią male przebiegi i nie wygrzewają silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to co lejesz do buni za olej. Ja wierzyłem w castrola i lałem 2 razy ale przy jeżdzie troszkę ostrzejszej robiła się woda i tyle, też zagrać potrafiła klawiatura. Teraz leje Liquid Molly i mój silniczek go pokochał, fakt jest troszkę droższy ale ma same plusy a między innymi taki że NIE LANY JEST W POLSCE!!!!! tylko i wyłącznie w niemczech. Więc nie kupisz opakowania castrola,shella czy innego w środku z wyrobem olejopodobnym... Polecają jeszcze motula. Ja mam z dodatkiem MOS2 :mrgreen: , ten olej jest dla osób które robią male przebiegi i nie wygrzewają silnika.

 

Ja jeżdżę na Castrolu i wszystko jest ok. Jest to chyba 5 mój samochód który jeździ na 5W40 i wszystko jest dobrze. Cichutko i w ogóle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to co lejesz do buni za olej. Ja wierzyłem w castrola i lałem 2 razy ale przy jeżdzie troszkę ostrzejszej robiła się woda i tyle, też zagrać potrafiła klawiatura. Teraz leje Liquid Molly i mój silniczek go pokochał, fakt jest troszkę droższy ale ma same plusy a między innymi taki że NIE LANY JEST W POLSCE!!!!! tylko i wyłącznie w niemczech. Więc nie kupisz opakowania castrola,shella czy innego w środku z wyrobem olejopodobnym... Polecają jeszcze motula. Ja mam z dodatkiem MOS2 :mrgreen: , ten olej jest dla osób które robią male przebiegi i nie wygrzewają silnika.

 

tak by the way bo zacząłem orac temat olejów i doboru Liqui podaje najlepszą charakterystykę 5W30 Motul 5W40 a Castrol 0W30 .... i co tu stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemikkoczyli masz jednak vanos, właśnie taki jest objaw padającego vanosa, przeszedłem to więc wiem, co któreś odpalenie zarzęzi a w czasie jazdy jest ok., póżniej jak już jest gorzej to słychać go na wolnych obrotach a tuż przed padnięciem także w czasie jazdy. Ja na padającym przelatałem 40 tyś. ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu znajomemu to dopiero vanosy przestawały hałasować jak dobrze przegonił ją po alejach to silnik jak igiełka. A za Vanosy, robota itd. płacił coś ok. 10tys :duh: Dlatego ja się ciesze, że u mnie tego nie ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra kolega ma V8 benzyne a u mnie w 530D od jakiegos czasu tez zaczelo jakies dziadostwo wydawac metaliczny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku jak dodam tyci gazu tak ze obroty na obrotomierzu sie praktycznie nie podnosza to jest totalna cisza jak sie zagrzeje do temp roboczej jest cisza... i olej tez castrol 0w30.. wymieniony 5 tys temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie wina oleju. Jak pisałem wcześniej parę aut miałem i jeździły wszystkie na castrolu 5W40 i ze wszystkimi wszystko dobrze. Tym bardziej, że teraz w V8 temperatura pracy to ponad 100 stopni i jest dobrze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemikkoczyli masz jednak vanos, właśnie taki jest objaw padającego vanosa, przeszedłem to więc wiem, co któreś odpalenie zarzęzi a w czasie jazdy jest ok., póżniej jak już jest gorzej to słychać go na wolnych obrotach a tuż przed padnięciem także w czasie jazdy. Ja na padającym przelatałem 40 tyś. ....

dzieki za informacje ...byc moze to bedzie to ..... kogo polecacie na takie prace gdzieś blisko Konina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos, to ja w Koninie zrobie diagnostyke komputerową, razem z kolegą MaciejV8 - on troche siedzi w V8. Metaliczny dzwiek który tu wszyscy celują wcale nie musi byc z silnika. Trzeba poprosty dokladnie znalesc zrodlo halasu.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos, to ja w Koninie zrobie diagnostyke komputerową, razem z kolegą MaciejV8 - on troche siedzi w V8. Metaliczny dzwiek który tu wszyscy celują wcale nie musi byc z silnika. Trzeba poprosty dokladnie znalesc zrodlo halasu.

wczoraj widziałem się z Maciejem i doszliśmy do wniosku ze to VANOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenił wstępnie jakie Cię czekają koszta? Pytam z ciekawości ile taka naprawa kosztuje, bo słyszy się o kwotach 7tys-12tys

generalnie stwierdził że na razie i tak się z tym nic niedobrego nie dzieje i zalecił żeby po prostu śmigać, patrzyłem na uszczelki do vanosa i mysle ze w ciągu miesiąca już bedą dostępne .. koszty szacunkowe to 400 pln + robota jesli sam nie ogarniesz

co do wymiany vanosa i kosztach które wspominałeś to tak piszą bo mało kto ogarnia ten temat (słowa macieja) no i wala taką cenę żeby ewentualnie posilac się kimś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Panowie, mam juz pełną diagnoze co się dzieje ... mianowice głównym powodem metalicznego podzwieku przy odpalaniu to napinacz łańcucha oraz pierdzeilona łyżwa napinająca ...przy okazji słychac VANOSa ... we wtorek ogarniam temat i będzie nowa niemal furka :) odezwe sie po operacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.