Skocz do zawartości

[318i] Błąd sond


fixerq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wymienić, tylko zweryfikować ich działanie na podstawie odczytów parametrów pracy silnika.


Pojawiający się co jakiś czas błąd z sond kontrolnych (przekroczone limity) nie powoduje przejścia silnika w tryb awaryjny, tylko pali kontrolkę check.

To, że ten konkretny błąd wyskakuje i gaśnie po jakimś czasie, to też normalne zachowanie ECU (nie jest to błąd stały)

Limity zostają przekroczone w określonych warunkach pracy silnika a nie stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej niemożliwe żeby przy 110kkm padły katalizatory. Żeby tak się stało to silnik musiałby przez dłuższy czas pracować w złych warunkach - np. poprzez spalanie oleju, płynu chłodniczego, przegrzanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma przebieg 215 tys , pewny od nowosci w rodzinie ;), dzis spr parametry na kompie podczas jazdy, wg mechaniora wszystko w normie, Oleju dolewam ok 1 litr na 4000 km jazda na trasach 60 km w jedna strone drogami krajowymi, plynu chlodzacego nie ubywa ;),pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Czy ktoś namierzył problem z tymi sondami lambda - E90 318i 2006 - czy to faktycznie sonda szwankuje, czy coś innego (INPA pokazuje poprawne pomiary)?

Pojawiam mi się co chwila 2CA2, 2CA3 ostatnio nawet pierwszy raz 2CA0.

002CA2 Cyfrowy sterownik silnika: Podgrzewanie sondy lambda przed katalizatorem 179090

002CA3 Cyfrowy sterownik silnika: Podgrzewanie sondy lambda 2 przed katalizatorem 179090

Przeanalizowałem co i jak i się zastanawiam czy faktycznie tam są 2 sondy przed katalizatorem?

Poniższy diagram wskazuje jakby tylko była jedna i tak samo widzę w INPIE 1 pomiar przed katalizatorem.

686x484


PS. Zastanawiam się też czy przerobienie na gaz nie ma na to wpływu. Wcześniej nie miałem takich problemów, ale może to zbieg okoliczności.


Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.