Skocz do zawartości

E60 530D nie działa tempomat


Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie,

 

byłem ostatnio na wymianie kółeczek na letnie oraz wymiana oleju/filtrów, a przy okazji ponownie założyli mi zderzak z przodu (który wcześniej wyskoczył z zaczepów przy spotkaniu z krawężnikiem), na szczęście po tej operacji tempomat zaczął działać :)))

- jedynie teraz pozostaje dokupienie tej osłony na kamerę (na te oko), wie ktoś ile coś takiego warte jest ??

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

I mnie dopadł problem z aktywnym tempomatem. Na wstępie znaczam, że wiem co to aktywny tempomat bo korzystałem z niego i autko pięknie hamowało do czasu. Do sedna przy kredkosci do 30km/h przy ruchach manetki tempomat niby reaguje bo okazuje się info z takie 3 reski. Tak wcześniej było wtedy, kiedy było wszystko ok tez się pokazywało jak chciałem włączyć go a było za wolno. Natomiast po przekroczeniu 30km/h wyświetla się ikona awarii systemu i komunikat w I drive:"Active Cruise Control system fault". Dodam że po oględzinach wzrokowych nie widać żeby radar w zderzaku jest uszkodzony. Są na nim jakieś min rysik i odpryski od kamykow ale wcześniej też były i wszystko grało. :duh:

Może ktoś pomoże i coś podpowie. Wiem,ze trzeba do kompa furę podpiąć ale zawsze lepiej coś wiedziec żeby ktoś pół auta nie chciał wymieniac, a już taka sytuacja miała miejsce( lało się spod kolektora ssacego, a byli i tacy co silnik chcieli drogi wstawiać, a dodam że przebieg to na tamten czas 135tys udokumentowany).

W związu z powyższym proszę o jakąś pomoc i może namiary na kogoś kto ogarnie temat z Łodzi bądź okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Od jesieni jeździłem bez tempomatu aktywnego..trochę ból ale wiadomo bez tego można żyć..ale tempomat znów dziala.. przy innej okazji, pracach przy sprzątaniu środka był odpiety akumulator...po ponownym podłączeniu działa...swoją drogą ta bateria od nowości jest więc przyszedł juz jej koniec ( ładowanie cała noc,a na "oczku" czarno). I coś mi się wydaje ze to jej wina tych problemów z tempomatem, przy dużych morzach odpalał bez problemów, ale pojawial się też błąd ABS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Pojawil sie i u mnie ow blad:


FD0F - Error Lens-heater :?


Co to wlasciwie oznacza? Padniete oko? Sa tam jakies polaczenia mechaniczne typu odpieta wtyczka? Czy ten element jest wrazliwy na wibracje lub wilgoc? Rano jadac do pracy tempomat dzialal idealnie, wracajac przestal dzialac... kojarze ze przejezdzalem przez ostry prog zwalniajacy. Tyle i az tyle. Ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.