Skocz do zawartości

E46 320i 150km Przyśpieszenie 0-100 Czy jest ok ? Film


Bayerishe

Rekomendowane odpowiedzi

a silnik rozgrzać do odpowiedniej temperatury to co czasu nie było?? :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na przyklad tak :lol:

 

http://www.se.pl/technologie/oprogramowanie/jak-zmierzyc-przyspieszenie-samochodu-telefonem-ip_151751.html

 

A tak powaznie to taki pomiar jak kolega prezentuje zawsze bedzie przeklamywal, tym bardziej, ze tu sie rozchodzi o sekundy...

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej większych rewelacji się nie spodziewaj po 320i ,moja podobnie idzie (auto swoje waży 1500kg a u mnie jeszcze r17'/235/55). przejechałem się 318i i już jest ok :cool2: obyś nie wsiadał do 325i/328i albo 330i nie wspominając o M3 !
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No widzę, że temat się kręci a sądziłem, że już został olany. Fajnie, że niektórzy przychylnie skomentowali temat. Ja jeżdżę na 205/55/16.

 

Wiem, że ją stać na więcej. Udowodnię to wkrótce tu w tym wątku. Niech "wał" się kręci chłopaki. Do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No widzę, że temat się kręci a sądziłem, że już został olany. Fajnie, że niektórzy przychylnie skomentowali temat. Ja jeżdżę na 205/55/16.

 

Wiem, że ją stać na więcej. Udowodnię to wkrótce tu w tym wątku. Niech "wał" się kręci chłopaki. Do czasu

 

Bez większych modyfikacji nie zejdziesz np do 8s. Katalogowo masz 9.90s. Czyli prawie 10.

Z drugiej strony rób żeby było dobrze z chęcią poczytam, zawsze coś nowego można odkryć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest taki silnik który ma moc, ale nie ma momentu obrotowego i nic tu nie daje Vanos... dlatego słabe przyśpieszenie. Silni m52b25 ma tylko 20KM wiecej ale aż 50nitów wiecej i robi 8s z małym chaczykiem do setki....moc jest poparta momentem wiec w przyśpieszeniu jest o wiele lepiej, a niby tylko 20km wiecej....chodź wydaje mi się ze na pierwszych dwóch biegach rzeczywiści cossię lepiwie wkręca....:D

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M52 nie był montowany w e46. Był montowany od razu M52TU, a to ogromna różnica.

 

Nie chodzi tyle o wartości maksymalne momentu obrotowego, co o jego przebieg w funkcji obrotów silnika. Przecież poliftowe 320i idzie podobnie jak przedliftowe 323i, a przecież 323i ma więcej momentu przy tej samej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Wybaczcie odgrzebywanie tak starego tematu ale nie chcę zakładać nowego.

Koledzy jak przyśpieszają do setki wasze 320i m54b22? Wydaje mi się ,że mój jest mułem ponieważ nigdy nie zszedłem poniżej 10s, raczej bliżej 11, wydaje mi się to mega słabym wynikiem. Silnik mam zdrowy, chodzi równiutko, żadnych usterek a jednak nie jedzie tak jak powinien. Jak myślicie co może być przyczyną? Czy jakieś części eksploatacyjne które powinny być wymienione mogą osłabiać przyspieszenie? Wiem ,że ten silnik nie jest ppdatny na żadne modyfikacje ale chciałbym chociaż odmulić go żeby był żwawszy, po prostu odmłodzić o ile to możliwe. Co sądzcice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.