Skocz do zawartości

E46 320i 150km stukanie podczas zmiany biegów


lobuz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że jak zmieniam bieg i puszczam sprzęgło to słychać z tyłu takie głuche uderzenie,oraz gdy jadę powiedzmy 80 km/h i wcisnę gwałtownie gaz słychać też głuche uderzenie ale już mniej niż podczas zmieniania biegów ostatnio sprawdzaliśmy zawieszenie dyfra itp i wszystko jest bardzo dobre, mechanik powiedział że to może być wina półosi bo mają luz, samochód był na kanale zostawiony na luzie, i gdy poruszył lekko wałem to półosie też się ruszają, a podobno ma się ruszać tylko troche sam wał bez półosi czy to prawda?? łacznik elastyczny wału sprawdzony, i mam takie ekstra pytanie kto ma benzyne e46 mi się wydaje że mam za krótkie biegi, bo na trasie gdy jadę 100 km/h na biegu 5 to odbroty są 3 tys a gdy 140 km/h to już ponad 4 tys obrotów czy wszystkie benzyny taka maja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie tak jak ty ,moja beta e46 1.9 sedan 1998r, 3 razy bylem na podnosniku u mechanika zeby sprawdzil znajomy i nic nie wyczul . Dopiero gdy sam wzialem łapke i zaczalem sprawdzac wszytsko po kolei dokladnie dokladnie dkoladnie kazda gume kazda tuleje plywajaca , poduchy pod tyl razem 4 i wszytsko do wymiany :) z wierzchu wyglada bardzo dobrze ale ruszajac pod danym kontem mozna zobaczyc ze po pekane i prosi sie o wymiane , Ja przymierzam sie do kupna nowych tulei wszystko co gumowe koszt czesci do mnie wynosi 650 zl z firmy Lemforder oraz 4 poduchy tyl Mayl HD koszt wymiany 200 zl razem 850 zl , czesci ma ktos chyba tutaj z forum zajmuja sie sprzedaza wylacznie do BMW polecam mila obsluga i w miare szybko :)

 

 

A i jeszcze , czytalem wiele takich teamtow po forach wlasnie z tymi stukami bo strasznie to drazni i w 97 % to jest wlasnie zawieszenie z tylu , czyli te gumy ,a w bmw zazwyczaj jak padnie jedna to trudno sie dostac co do niektorych tulej ,trzeba rozebrac jedna zeby wymienic drugie , dlatego ja juz bede robil wszystko aby byl spokoj a kazdy inny jak chce ;p

 

Polosie moze zostaw ostatecznie na koniec ,chyba ze naprawde masz straszny luz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żebyś się nie zdziwił , jak wpakujesz 850 zł a efekktu jak nie było tak nie będzie. Ja ten temat też przerabiam od 3 lat. A co jeden fachman to inna diagnoza . Podpora wału, łącznik gumowy, zawieszenie dyfra, tuleje pływające, sprzęgło. Niektórzy na tym forum piszą zanim zapytasz poszukaj, głupie docinki aby tylko posta napisac. 90 % posiadaczy bmw boryka sie z tym problemem, a lekarstwa na ten problem jeszcze nikt nie podał. Więc wymiana częsci bez efektu mija się z celem, nie sztuką jest wymienic pół samochodu i powiedzieć problem rozwiązany tak naprawdę nie wiedząc co go bolało. Ten sam problem dotyczy chrobotania przy odpalaniu silnika m43 przez pare sekund dopuki ciśnienie oleju się nie wytworzy. Pozdrawim i życze powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesto ten problem (szczególnie w autach z silnikami R6) jest spowodowany zuzyciem skrzyni biegów po prostu. Czasem zmiana oleju w skrzyni pomaga na te głuche stuki.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec koledzy chcialbym was poinformowac ze dokonalem wymiany dowch tulej plywajacych , dwie tuleje wachacza wzdluznego i poduszke mostu , i teraz jazda jest piekna zmiany biegow elegancko jazda na biegu 5 puszczenie gazu i nagle dodanie spokoj !!!!! Wina lezala po stronie poduchy mostu Koszt 60 zl za czescie podane wyzej zaplacilem 288 zl z przesylko oraz robocizna bo troche bylo z geometria kol 300 zl razem 588 zl taki mialem koszt tego , czesci kupilem www.czescidobmw.pl goraco polecam przesylka kurierem , czesci orginalne lemforder febi lyb meyle sam wybierasz co kupujesz . Ja mam juz spokoj z tymi stukami teraz jest przyjemna jazda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.