Skocz do zawartości

[e90] wymiana foteli.


drenkrom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś otrzymałem komplet foteli, a razem z boczkami, super stan, prawie jak nowe..... tylko jest mały problem.. brak jest w komplecie modułów sterowania.., czy jak zamontuje ze starych foteli moduły to będzie to jakoś działać. Moje mają tylko grzanie, te nowe sa wersji sport, pełna elektryka. Wiem ze trzeba dac zasilanie na sterowanie, ale czy jak tak podłącze to elektryka będzie działać, na pamięci mi za bardzo nie zależy bo i tak tylko ja prowadzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No niestety musisz sam znaleźć źródło bo jak niby moglibyśmy to przez neta zrobić? Albo mechanizm podnoszenia siedziska albo przechylania oparcia. Jak dokładnie znajdziesz źródło to będziesz mógł myśleć co z tym zrobić. Jakieś drobiazgi które odpowiadały za niechciane dźwięki z tego co pamiętam są wymienialne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam żeby ktoś przez forum mi zlokalizował miejsce. Tylko myślałem, że ktoś to przerabiał i da mi jakieś sugestie. Jak dotykam oparcie ( delikatnie poruszam) to coś drży metalicznego z dołu fotela.

 

rozumiem że bez pasażera na fotelu? sprawdź czy drżenie nie ustaje jak zmieniasz wysokość siedziska fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym ich śrubami a śrubkami, dwie mini śrubki mocują plastikowe osłonki na dolnych rogach fotela, te co są z tylu. Jeszcze jakaś jedna śrubka mocuje plastik ten gdzie sa wajhy ale tam tez sa zaczepy tak mocne, że nie ma możliwości aby drżało. Wyjmij cały fotel i popatrz na spod. Może jakiś drut z fotela luźno lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam aż tak dokładnie ale to mogą być bardziej zawiasy niż śruby. Zamiast rozbierać cały fotel jest chyba lepiej kupić używany za 50zł bo tyle ile się namęczysz z rozbebeszeniem oparcia to dramat. siedzisko można zdjąć w jakies 30 sekund wraz z gąbką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele są montowane czterema śrubami na torxa. Po ich odkręceniu odchylasz fotel do tyłu i odpinasz wtyczkę. Żeby nie wyskoczył błąd poduszek i pasów zrób to na odpiętym akumulatorze.


Co do osłony szyny, to nie ma śrub ani spinek. Są plastikowe zaczepy. Żeby odczepić musisz z wyczuciem ciągnąć w kierunku do przodu i od fotela. Jak pójdzie pierwszy z zaczepów (najłatwiejszy do uszkodzenia :( ) to jesteś w domu.


BTW:

nie pamiętam aż tak dokładnie ale to mogą być bardziej zawiasy niż śruby. Zamiast rozbierać cały fotel jest chyba lepiej kupić używany za 50zł bo tyle ile się namęczysz z rozbebeszeniem oparcia to dramat. siedzisko można zdjąć w jakies 30 sekund wraz z gąbką

 

Ostatnio wystawiałem od złotówki swoje stare szmaciaki i nie było chętnego :(

https://allegro.pl/fotele-przod-siedzisko-kanapy-bmw-e90-e91-i7542578072.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko wiem, dzięki kolego za info ;-)

Więc wolę tej osłony szyny nie ruszać.


A dzisiaj odkryłem skąd mam te drżenie plastiku w fotelu.

To jest ten plastik z prawej strony. Wystarczy docisnąć troszkę go lub włożyć (prowizorka) zapaszek.


Tam są jakieś zaczepy do wymiany ?


8341a500d09f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Panowie potrzebuje pomocy :)

Mam e91 lift lci że zwykłymi fotelami bez grzania

Zakupiłem okazyjnie fotele sportowe przedlift z funkcją pompowania boków.


Pomożecie mi to podłączyć?

Mam takie wtyczki w podłodze:


634c14ca6b7da698med.jpg


041ced3edc702f1amed.jpg


7fc1d48e5401ebe9med.jpg


Takie wtyczki w fotelu pasażera:


70d8994be93a0cc5med.jpg


4b3395a7ed83c85emed.jpg



e3fafdc540d27217med.jpg



e9312afab8e76f64med.jpg


b0fd917ea43d372amed.jpg



f66d7aeb578580e4med.jpg



Jest w stanie ktoś to ogarnąć po ludzku ?;)


Pozdrawiam!

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.