Skocz do zawartości

Trzaski z podszybia/slupka/drzwi


szura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - szukalem odpowiedzi a forum, ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

Podczas jazdy po nierównościach, lub gwałtowniejszego ruszania/hamowania słyszę irytujące trzaski w prawych przednich drzwiach/słupku pojazdu/desce rozdzielczej z prawej strony pod szyba. Nie jest to dzwiek obcierania tylko taki glosny trzask jakby kamyk stukal w szybe. Nie sa wiec to uszczelki przednich drzwi. Dokrecenie srub rozporek tez sprawdzalem i byly dokrecone a dzwiek pozostal.

 

Ma ktos jakis pomysl. Bede bardzo wdzieczny bo powoli mam dosyc tego irytujacego drzwieku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymienialem szybe przez odprysk. Nie wiem czy do konca dzwiek przypomiana moj (jakby lamane szklo),ale tez slychac go przy nierownosciach,przy wolnej jezdzie i dochodzi z lewego slupka. Dodam ze rodzice maja passata b5 w ktorym tez byla wymieniana szyba i tez jest to samo. U mnie dodatkowo chyba zle zlozyli podszybie bo slychac brzeczenie plastiku a na bank to zadna pokrywa przy silniku itd. Nie moge sobie z tym poradzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj podszybie i przejedz się kawałek bez niego (ale pewnie to nic nie da)

wydaje mi się, że trzeba zdemontować szybę i ponownie ją zamontować

czasami coś takiego się zdarza i nie wiem gdzie jest przyczyna być może z chęci zaoszczędzenia kleju przez monterów albo źle położonego kleju na szybę

trzaski są wyraźnie słyszalne tylko jak jedzie się wolno i nie wiadomo skąd dochodzą (ni to podszybie ni to cała szyba) mało tego po wymontowaniu szyby okazuje się że zazwyczaj jest wszystko prawidłowo i dopiero po ponownym montażu jest wszystko OK

a te dźwięki zazwyczaj nasilają się w zimie a nie w lecie... to mnie tylko zastanawia (może to faktycznie nie jest szyba :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 99,99% nie jest szyba. Dzwiek pojawil sie pol roku temu kilka tygodni po przegladzie. Trzask dochodzi zza deski rozdzielczej i tak raczej spod maski

 

 

kolego też tak kiedys miałem, jak założą źle osłonę silnika , ten plastik z góry silnika to takie trzaski i pukanie się pojawia. Pojechałem poprawili i cisza a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Czy udalo sie rozwiazac ten problem?

 

Ja wlasnie kupilem 330ci i mam to samo.

Jak mocniej wcisne gas i wjade w malutka dziure to zaczyna strzelac/trzaskac

jakby w szybe cos uderzalo albo jakby pekala szyba.

Dzwiek jest makabryczny i nie moge go zaakceptowac.

 

Najlepsze jest to ze niewiadomo z kad dochodzi.

Jak jade z bratem i trzasnie to on twierdzi ze po jego stronie jakby z nawiewu a ja slysze po mojej stronie jakby z podszybia - laczenia szyby z deska rozdzielcza.

 

Masakra jakas ten dzwiek.

Jezdzilem wieloma autami i nigdy nie slyszalem czegos podobnego.

 

Kolego Szuma - jesli pomoglo cokolwiek to prosze o porade.

 

Dziekuje

 

Pozdrawiam

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozwiazalem moj problem.

Nie moglem w to uwierzyc ale to prawda.

Dzwiek wydobywal sie z glosnikow!!!

Nikt kto ze mna jechal nie uslyszal ze to glosniki!!

 

Przylozylem ucho do glosnika i okazalo sie ze to glosnik.

 

Nawet po wylaczeniu radia i nawigacji to samo.

Odpialem bezpieczniki od radia i navi i cisza!!

 

Otworzylem wszystko w bagazniku i odpinalem po koloei.

Okazalo sie ze jak ruszalem wtyczka od wzmacniacza Harman/kardon to trzeszczy wtedy.

Odpialem/ wyczyscilem styki i problem zniknal!!

 

Mega szczesliwy jestem bo juz od trzech dni tracilem nadzieje ze znajdr co to.

 

Wiem ze ciezko w to uwierzyc ale dzwiek byl tak realny i podobny to trzasku szyby ze w zyciu bym na to nie wpadl gdybym nie pzylozyl ucha do tweetera na drzwiach.

 

Pozdrawiam

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witamjestem nowym posiadaczem bmw e91 2008rok 325d. Od jakiegoś czasu męczą mnie jakieś dziwne trzaski, pukania w okolicach podszybia. Dźwięk słychać z prawej strony i najcześciej go słychać jak robię gwałtowne skręty kierownica. Sprawdzałem już zawieszenie, podszybie,wyciągałem schowek, itp.. Wiem ze temat był już opisywany ale może ktoś go rozwiązał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamjestem nowym posiadaczem bmw e91 2008rok 325d. Od jakiegoś czasu męczą mnie jakieś dziwne trzaski, pukania w okolicach podszybia. Dźwięk słychać z prawej strony i najcześciej go słychać jak robię gwałtowne skręty kierownica. Sprawdzałem już zawieszenie, podszybie,wyciągałem schowek, itp.. Wiem ze temat był już opisywany ale może ktoś go rozwiązał.

 

Można powiedzieć, że mam ten sam problem. U mnie są to puknięcia, które wybitnie słychać przy skręcaniu na niewielkiej prędkości. Niemal w ogóle nie słychać, gdy jadę po poprzecznych nierównościach. Miejsce - podszybie od strony pasażera. Zlokalizowałem to w taki sposób, że napchałem ręczników pomiędzy szybę, a deskę, aby maksymalnie usztywnić konstrukcje i niby wówczas te puknięcia się nie pojawiają. Również miałem dokręcane rozpórki, śrubę centralną i tak dalej. W styczniu będę miał wymianę oleju i jako, że wówczas mój mechanik ma trochę wolnego czasu, to podejmie się zajrzenia w okolice podszybia. Myślę, że problem tkwi dokładnie w spojeniu biegnącym po całej długości podszybia, to które zawiera na swoim "szlaku" wylot nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.