Skocz do zawartości

330d 231 vs 245KM


szybki_borkos

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie tak, u mnie nowe vs. stare sprzęgło robiło różnicę... może nie ogromną różnicę, ale wyraźną. nie wiem jaki masz przebieg, ale jeśli powiedzmy te 150 tys km. to już na pewno twoje sprzęgło i dwumas nie działają tak jak w nowym aucie.

 

PS ja mam teraz u siebie dwumas i sprzęgło LUK, gdyby to miało jakieś znaczenie.

 

 

Luk ma teraz dobrą cenę, do mnie od 620 zł - czyli tanio.

Dwu masa to już konkretny wydatek, ale nie zawsze konieczna jest jej wymiana.

Sprzęgło bierze mi dosyć wysoko (nie ma jeszcze tragedii), ale gdyby brało wcześniej, to zmiana biegów była by przyjemniejsza i płynniejsza.

 

Jak się robi odpowietrzanie sprzęgła?

 

Myślę o wywaleniu CDV i zalaniu dedykowanym płynem hamulcowym do bmw.

 

Przepraszam, że zboczyłem z tematu, tak jakoś wyszło :mrgreen:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeżdżę 330d 231km. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.

Odnośnie stosunku spalania do osiągów to już w ogóle jest masakra:) Nie mam porównania z tym mocniejszym i nowszym silnikiem ale myślę, że tutaj nie ma już co wyliczać różnicy w spalaniu między nimi dwoma skoro moje auto bierze ok. 7 litrów w trasie przy dynamicznej jeździe z przyspieszaniem do 200:)

jadąc 100 km/h można zejść poniżej 6 litrów ale co to za sens:) chcę tylko powiedzieć, że przy trzy-litrowych konkretnych motorach z dużą mocą a takim spalaniem nie powinno się tej kwestii w ogóle poruszać:)

 

Jeśli chodzi o sprzęgło to zauważyłem pewną zmianę zaraz po chipowaniu. Zaczęło mi szarpać przy ruszaniu i w niektórych momentach jak zmieniam bieg z 1 na 2 przy puszczaniu sprzęgła czuję takie lekkie szarpnięcie kilka razy.

 

Druga sprawa to kwestia samej zmiany biegów. Często się zdarza tak, że bieg 1 gorzej wchodzi...muszę tak jakby mocniej do lewej strony gałkę biegów docisnąć żeby swobodnie wrzucić jedynkę. Przy następnej wymianie oleju i klocków mój mechanik mi to zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to kwestia samej zmiany biegów. Często się zdarza tak, że bieg 1 gorzej wchodzi...muszę tak jakby mocniej do lewej strony gałkę biegów docisnąć żeby swobodnie wrzucić jedynkę. Przy następnej wymianie oleju i klocków mój mechanik mi to zobaczy...

 

to jest typowe... ogólnie to jest już bardzo duży moment obrotowy jak na takie zwykłe jednotarczowe sprzęgło o tej średnicy i czasem mam wrażenie, że pracuje na skraju swoich możliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę sobie napisać w tym wątku bo dotczny 3.0d. Chciałbym się spytać jak spisuje się Wam skrzynia automatyczna po 180-200 tys. km. Pytam bo planuję zakup 330d w automacie lecz zdaje sobie sprawę że auto, które kupię będzie zdecydowanie po 180 tys. km. Czy automat po 200 tys. ma sens kupować ? Czy należy liczyć się z większymi kosztami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3:21 :)

 

Z tego co mi wiadomo to tlumiki drgan skretnych montuje sie w wiekszosci jesli nie wszystkich nowszych wozach z bezposrednim wtryskiem.

Jesli tak nie jest to chetnie poprawie stan wiedzy.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Czesc zastanawiam sie nad kupnem pre LCI z 3.0 245 obecnie mam 325d 197 i jestem bardzo zadowolony jeżeli chodzi o bezawaryjność. Jak wyglada sprawa w tych nowszych silnikach i ewentualnym chipie? Czy skrzynie automatyczne w tych modelce wychodziły jednego rodzaju czy sa rożne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc zastanawiam sie nad kupnem pre LCI z 3.0 245 obecnie mam 325d 197 i jestem bardzo zadowolony jeżeli chodzi o bezawaryjność. Jak wyglada sprawa w tych nowszych silnikach i ewentualnym chipie? Czy skrzynie automatyczne w tych modelce wychodziły jednego rodzaju czy sa rożne?

 

Mialem juz dwa takie silnikia. Obenie zona ma w e90 LCI i uwazam, ze jest to najlepsza jednostka jaka BMW wypuscilo. Poki co bezawaryjnie - obecnie bedzie miala jeden wtrysk do wymiany ale to juz osprzęt. Chipa mozna zrobic na bezpieczne 290-310km a z tego co wiem to w automacie byla tylko jedna skrzynia zf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M57 wspolpracuje z 6hp26 (x)

N57 wspolpracuje z 6hp28 (x)

Rzekomo wlasnie dzieki tej sktzyni jest wspomniana wczesniej oszczednosc paliwa

 

W modelu 3 skrzynia 6hp28 ma inna budowe niz 6hp26, ale w X5 3.0sd/X6 3.5 obudowe ma taka sama przynajmniej w pierwszych latach produkcji. Mam taka skrzynie i pewno kiedys bede probowal ja wlozyc do mojego M57.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miechy temu nabyłem e91 330d 231KM z 2006r. z manualem i jestem zachwycony. jedynka chodzi idealnie choć samochód ma przejechane 258 tyś. km i nie wiem czy było wymieniane sprzęgło czy dwumas ale nie ma żadnych drgań, szarpnięć i jeździ się płynnie i tak samo zmienia się biegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
witam sorki ze odgrzewam brat szuka aktualnie e92 i jak polecacie ktory silnik szukac tego n57 nowszego ? czy jednak na m57 stawiac ? a co do rozrzadu ten n57 ma rozrzad od grodzi wiec po prostu wymiana bedzie drozsza ale cos wiecej? mozecie powiedziec?? i e92 lci 335d ma tylko i wylacznie m57? niewazne czy lci czy tez nie ? czy ma szukac 330d z nowszym n57 po prostu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat szuka aktualnie e92 i jak polecacie ktory silnik szukac tego n57 nowszego ?

 

Rzućcie monetą - orzeł N57 ,reszka M57

 

n57 ma rozrzad od grodzi wiec po prostu wymiana bedzie drozsza ale cos wiecej?

 

To jest inny silnik ,nowsza generacja. Mniej klekotu ,mniejsze spalanie. Wszystko masz napisane na pierwszej stronie tego tematu

 

i e92 lci 335d ma tylko i wylacznie m57?

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.