Skocz do zawartości

Zakup e30 - opinie


Patryke30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dotychczasowo mam cinquaciento ale chce kupić coś co będzie dawało mi radość , no a co daje tyle radości jak nie BMW :D od dziecka kocham te samochody i teraz chciał bym zakupić BMW E30 :D i tu chciał bym się dowiedzieć jaki wybrać silnik , na co uważać przy zakupie i ogólnie wszystko co możecie powiedzieć o tym samochodzie , kwestia spalania nie jest taka bardzo ważna ale jednak chciał bym się dowiedzieć ile realnie pali taka E30 . Z góry dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

MOD!!

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem parę tematów i dosłownie przeraziłem się co użytkownicy piszą o tych autach , czy naprawdę jest aż tak źle ? chodzi mi o awaryjność i tak dalej , mówiąc jak 18-sto latek napaliłem się na ten samochód ale po tym co przeczytałem to nie wiem czy to ma sens , nie mam zamiaru kupić jakiegoś golfa i nie mieć z tego żadnej frajdy ale jak mam co miesiąc ładować 1000 zł w części to dziękuje za taki interes , e30 jest piękna i wolał bym ją od nowej 3 ale nie wiem jak to naprawdę jest z tymi kosztami i prosił bym bardzo abyście mi to delikatnie objaśnili , myślałem jeszcze nad e36 niby troszkę nowsza no i szwagier miał taką przez 3 lata i prócz klocków hamulcowych i innych eksploatacyjnych części nic nie wymieniał ale to jednak nie to samo co ten piękny klasyk , dlatego prosił bym o poradę co robić? dodam też że nie zamierzam kupić e30 z 2 tys w kieszeni , jeżeli już to chciał bym wydać około 3,5 tys na sam samochód no i powymieniać z osobnej kasy części które są zużyte , nie zamierzam też wieśniaczyć go jakimiś spojlerami czy lepszymi pomysłami jakie rzucali tu inni , tak więc w miarę możliwości prosił bym o jakieś porady co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja decyzja, jak e30 to kupujesz ponad 20 letnie auto, w które trzeba włożyć kasę, jak nie chcesz wkładać kasy, to kupujesz e30 za ponad 20 tyś, polecam to...

http://moto.allegro.pl/bmw-e30-alpina-jak-m3-ideal-okazja-wyjatkowy-super-i2491048120.html

 

do ściągnięcia tylko durna folia i moim zdaniem światła tylne do wymiany :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupic e30 zeby do niej nei dokładać za 3,5 tysiaca graniczyczy powoli z cudem. Zawsze coś tak bedzie do zrobienie. O ile machanika nie rujnuje tak bardzo (proste zawieszenie, prosta lektronika silnika, i wytrzymałe silniki jeśli są dobrze użytkowane) to z blacharką może być gorzej. Z zewnątrz bardzo często nie widać śladu rdzy, okazuje śie poźniej że coś jest nie tak....przednie progi, tylne nadkola wewnętrze. Tam bym zwarcał szczególną uwagę.

Zapomnij też o kosztach serwisowanai na poziomie GIII czy AstryF. Ten samochód kosztował średnia dwa razy tyle w serwisie do Golf III, wiec i cośtak musi kosztować. POdstawowe rzeczy nie rujnują portfela, ale bardzo nei znosi też jakiś tanih zamienników...

Ogólnie przy ponad 20 letnim aucie trzeba ocenić stan użytkowania. Sa e30 co mają 350tyś i smigają bez problemu (moja na przykład ma 325 i smiga bez większego problemu), ale są takie co mają niby150tyś i są padłami.....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrącę swoje słówko. Przy zakupie e30 nie sugeruje się na pewno stanem km, i tym co sprzedawca mówi że nie katowany, nie przekraczał 4tys. obrotów wszystko na czas i na dobrych częściach robione itd. auta na sprzedaż w naszym kraju są robione pod kupującego, a kupujący chce być oszukiwany. Więc jeśli chcesz kupić auto z małym ori przebiegiem to do salonu na wyprzedaż roczników, Ja swoja nawet się nie przejechałem a i tak ją kupiłem, coś mi mówiło że to auto będzie moje, wiem co jest do zrobienia i za 3tys warto jest się pobawić, ile w nią włożę nie interesuje mnie to, bo mam frajdę z jazdy kultowym E30. Na koniec to jakie auto używane się nie kupi zawsze coś trzeba przy nim zrobić, jedne będzie mniej, drugie więcej wyeksploatowane, zależy tylko czym kto chce jeździć i jak tym autem ktoś wcześniej się poruszał. Pozdrowionka i wytrwałości w poszukiwaniach wymarzonych tyłkowozów :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bardziej zadbane to pojęcie względne :D jeśli było u jakiegoś oszołomona to niezależnie czy to 1.6 , 1.8 is czy 2.5 było używane do wiadomych celów ( bokiem do przodu). Jeśli chcesz kupić zadbane e30 za 3,5 tysia to życzę Państwu przyjemnego lotu.... jeśli tyle chcesz dać za auto to szykuj drugie tyle na wymianę podstawowych części, przykre ale prawdziwe... chylę czoła ku użytkownikowi Sobo obejrzyj sobie jego auto w galerii i zapytaj ile go to wszystko kosztowało by doprowadzić auto do takiego stanu :P zastanów się dwa razy w co się pakujesz by nie obudzić się z ręka w nocniku bo wielu już było zapaleńców którzy kupowali e30 z myślą odbudowy lecz brakło talarów i chęci... dziś za w miarę poczciwą e30 szykuj 8 tys w której też zawsze będzie co robić :) a poza tym nikt dobrej e30 dziś nie sprzedaje.... bo te auta nie tracą tylko zyskują na wartości...
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... od sierpnia ruszam z całą gamą nowych zdjęć z renowacji... dziękuje za pochwałę :oops:

 

 

Patryk pytanko... skąd jesteś?

Edytowane przez Sobo

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no jest to trochę dziwne że aż tak źle to oceniacie , kumpel miał e30 i nic w niej przez pół roku nie wymieniał i wszystko było ok , prócz pewnego wahacza ale to z jego winy bo na letnich w zimę jechał , wiem że na start będę pewnie musiał włożyć trochę kasy na podstawowe części no ale chyba wszystko na raz mi się nie sypnie więc jestem dobrej myśli , a nie należę też do takich którzy w miesiącu na samochód maja 200 zł .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się trafi, warto wiedzieć gdzie zaglądnąć... ponawiam skąd jesteś Patryczku?

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam jak daleko masz do mnie :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ? masz jakąś e30 na stanie ? :D E30 zamierzam kupić dopiero za około pół roku aż będę miał naprawdę pieniądze na samochód żeby móc go spokojnie utrzymać , nie zamierzam się z tym śpieszyć bo wole poczekać i mieć już pewną kasę na naprawy niż kupić na szybko żeby potem stał pod blokiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to zbieraj, kolego zbieraj. I nie czekaj, bo ceny za ładne e30 idą w górę. Za kilka latek cieżko bedzie znaleść coś poniżej 10 tyś.....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić e30 przed albo po zimie :) więc zobaczymy jak to jeszcze będzie ;p a jaki silnik wybrać ? dodam że nie zamierzam jej katować i dla szpanu palić gumę przed kumplami a z tego co czytałem to miedzy 1.8is a 2.0 nie jest jakiejś specjalnej różnicy w spalaniu , a ubezpieczenie poszło by na ojca , co do ubezpieczenia to ile będę płacił jeżeli całość pójdzie na ojca a ile jeżeli chciał bym ubezpieczyć na siebie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić zwykłe 1.8 i później coś przełożyć...

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zbierasz na 318is to musisz nazbierać na serwis tego silnika bo na pewno is nie jest tani

przewody zapłonowe i rozrząd oryginalna sonda bo żadna inna nie chce działać to naprawdę spore wydatki

poza tym blacha... pod konserwacjami może być tak przegnita że nie będzie do czego spawać

tak jak Sobo radzi kup 1.8 ogarnij prowadzenie bo możesz się zdziwić, że 115 koni cię rzuciło bokiem na zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten swoje...

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ? masz jakąś e30 na stanie ? :D E30 zamierzam kupić dopiero za około pół roku aż będę miał naprawdę pieniądze na samochód żeby móc go spokojnie utrzymać , nie zamierzam się z tym śpieszyć bo wole poczekać i mieć już pewną kasę na naprawy niż kupić na szybko żeby potem stał pod blokiem .

Za pół roku to Ci się jeszcze tyle pozmienia, że hej ;) Z 5 razy zdążysz markę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna prosta rada:

poproś kogoś kto jeździ e30 i przejedź sie takowym autem.

Silnik to sprawa drugorzędna.

Auto ma swoje lata i nie każdemu podchodzi taki "styl" jazdy.

W tej cenie mozna kupić honde, mazdę w którą znacznie mniej bedzie trzeba inwestować.

 

Masz pół roku, o ile masz prawko, to postaraj sie pojezić wieloma autami bvo wygląd to nie wszytko.

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.