Skocz do zawartości

E46 320d Touring by be..mw | SPRZEDANE


be..mw

Rekomendowane odpowiedzi

Zimowe "zasłonki" aby Bumka nie marzła to niestety według mnie dziadostwo straszne .......... ta prawa patrząc od przodu szczególnie :? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@szymon-o a coś wiecej ?

 

Z moich obserwacji wynika ze raczej nagrzewania to one nie przyspieszają ale po zgaszeniu ciepłego motoru - dłuzej trzyma ciepło.... wystarczy przyłozyc reke pod nerki bez zaslepek i czuc jak ciepło spierdziela ;)

Gdy sa zaślepki nic nie ucieka, tak wiem teoria naciągana :wink: hehe

Niestety jest tez minus, jak wiadomo zasłaniamy wlot świeżego powietrza. Zgaszenie dobrze zagrzanego motoru i powrót za godzine/dwie gdzie ciepło ładnie rozeszło sie po komorze silnika skutkuje powolnym spadkiem temp zasysanego powietrza. Sprawdzałem odczyty i bez zaślepek po opisanych wyzej postojach szybciej spada temp dążąc do temp otoczenia. W m pakiecie zderzak ma ponizej nerek sporą kratkę która podczas szybszej jazdy daje rade i zasysane powietrze ma temp kilka stopni wyzszą niz otoczenie. Bez zaslepek temp jest praktycznie identyczna z otoczenia.

Raczej tyle, jak ktos ma sprawne termostaty i cały układ chłodzenia, żaluzje oraz podgrzewacz to zaślepki nic nie zmieniają.

Poprzedniej zimy robiłem trasy przy temp dochodzącej do -30 (były kilka takich nocy/poranków), bacznie obserwowałem wtedy temp w tescie 7.0 i mimo braku zaslepek osiągałem 86-88stopni przy intensywnym ogrzewaniu.

Troche tez zmienia sie wygląd ;) Jak sie człowiek dobrze przypatrzy oczywiscie...

Robiąc trasy w sniezyce, chlapę, cały syf w tym sól z dróg nie idzie na górną część chłodnicy.

 

Chętnie wysłucham innych "teorii" ;)

 

Podsumowując:

+ za dłuższe trzymanie temp po zgaszeniu motoru

+ za inny wygląd

+ za brak syfu z dróg, sól nie leci na górną część chłodnicy, tak wiem leci na dolną, przynajmniej w mpaku ;)

- temp powietrza zasysanego

 

3 plusy vs 1 minus

Jak dla mnie szału nie ma, prawdę mówiąc to czego mogłem oczekiwać. Kasa wydana to zdecydowałem że zaślepki zostają na całą zimę. Ostatnio gdy temp była około 10stopni nie zauważyłem nic niepokojącego.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnych obserwacji to jeszcze nie mam, na razie sposób montażu .............. kurcze no nie chcę robić dziur aby zaślepki (prawa) porządnie się trzymała ...... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego wystarczy jedna dziura ;) której i tak nie widać. Nie ma co przezywać a wiem ze lubisz gadżety - jestes pozytywnie zakręcony jak my wszyscy. Nie ma sie co zastanawiać, drogie nie są ale tak jak opisałem cudów nie ma co oczekiwać. Miałoby to sens gdyby nie żaluzje, podgrzewacz, egr/chłodniczka spalin itp no ale :cool2: sam rozumiesz....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, montaż tego jest bardzo g...any. Zawiodłem się na tych zaślepkach, myślałem, że one będą plug&play, a tu kupa - jeżeli chodzi o prawą (stojąc przodem do auta). Tak jak pisałem, za pierwszym razem ułamałem zaczep górny. Ale stwierdziłem, że się nie poddam. Zamówiłem drugą po jakimś czasie. Druga pękła szybciej niż pierwsza przy próbie przypasowania. No i stwierdziłem, że nie ma opcji, trzeciej nie kupię. Jest to po prostu za duży szajs, a efekt niewspółmierny do kosztów i trudu montażu tego (wiercenie otworu). Więc tym razem postanowiłem zamontować to sposobem lekko chałupniczym...

 

Ta zaślepka, z ułamanym górnym zaczepem (dwa dolne nienaruszone), wchodzi ładnie w otwór na wcisk i się trzyma, tylko po wjechaniu w dziurę, albo przy silnym wietrze i/lub dużej prędkości wpadała mi ona do środka i lądowała na podłodze. Jedyne co jej brakuje, to kilka milimetrów więcej plastiku w górnej części, aby luz był mniejszy i nie dało jej się tak łatwo trącić do środka. Więc... górną krawędź pociągnąłem około 30 warstwami taśmy czarnej izolacyjnej, przez co krawędź znacznie się pogrubiła. Zaślepka teraz trzyma się na dwóch dolnych zaczepach, a góra jest włożona silnie na wcisk - trzyma się mocno, można w nią walić, pukać i nie wpada do środka. Rozwiązanie jak na razie się sprawdza - może nie jest profesjonalne, ale szkoda kasy na inwestowanie w kolejne zaślepki z nadzieją, że się nie połamią i szkoda robić dziury, żeby wcisnąć coś co powinno fabrycznie dać się wcisnąć bez wiercenia...

 

Obklejanie:

http://i61.tinypic.com/286rbie.jpg

 

Efekt końcowy:

http://i59.tinypic.com/15wm1ix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonki zupełnie mnie nie przekonują. Po co ? W jakim celu ? Może na Syberii mają jakieś znaczenie. :wink: Sprawny: termostat, sprawny podgrzewacz wody, akumulator, odpowiedni płyn w układzie chłodzenia, świece, przekaźnik oraz dobre paliwo i nie ma prawa nic zastrajkować. Trzymam samochód na dworze przed domem ( auto żony ma szczególne względy i korzysta z ciepełka garażowego, a bałagan na mojej części uniemożliwia parkowanie ) i maksymalne przy minus 29 C odpalał od pierwszego przekręcenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonka faktycznie nie jest strzałem w 10 hehe, ale "My" zainteresowaliśmy się nimi aby nasze autka marzły zimą mniej niż to konieczne :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymiana poduszki powietrznej pasażera

 

Dzisiaj w Bawaria Motors Janki wymienili mi wadliwą poduszkę powietrzną pasażera w ramach akcji serwisowej. Czas pracy około 3h, w oczekiwaniu kawka, harbatka i wifi. Na robotę nie patrzyłem, poprosiłem przy oględzinach, żeby zwrócili uwagę na nowe elementy w kabinie, nie myli auta i nie sprzątali - tak też zrobili. Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń. Żadnych strat nie stwierdziłem. Zgłosiłem sprawę na początku stycznia, poinformowali, że trzeba czekać na poduszkę, która dotrze około 15 stycznia. Część dotarła terminowo, więc jestem zadowolony. Szybko i sprawnie poszło.

 

http://i60.tinypic.com/ny8ach.jpg

 

http://i62.tinypic.com/iyq25y.jpg

 

http://i62.tinypic.com/2hmlr40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem informacje od pierwszego właściciela mojego auta z Niemiec, że BMW zadzwoniło do niego i chciało go zaprosić na tą akcje serwisowa. Po otrzymaniu tej informacji skontaktowałem się mailowo z Inchcape BMW i dostałem odpowiedz, że moje auto podlega akcji serwisowej i zamawiają części, jak dotrą do nich to natychmiast skontaktują się ze mną w celu umówienia terminu wymiany. Auto nie pierwszej młodości, a BMW jednak dba o klienta..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek odwiedziłem BMW Inchcape we Wrocławiu i wymienili mi poduszkę pasażera w 2 godziny, gratis sprawdzili czy nie ma wycieków pod autem, sprawdzili wszystkie płyny, poodkurzali w środku i umyli auto.

Cała usługa bezpłatna w ramach akcji serwisowej.

Polecam Inchcape BMW Wrocław, od momentu maila do nich do wykonania usługi 4 dni. W czym 2 dni weekendu.

Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tanich części na Litwie. :cry: Albo Euro albo interwencja konkurencji.

 

Myślałem, że zawału dostanę jak to przeczytałem i sprawdziłem ceny na stronie :cry2: Jeszcze przedwczoraj wszystko było ok. Napisałem w tej sprawie do ASO i dostałem dziś odpowiedź, że to chwilowy błąd IT i że ceny mają wrócić do poprzedniego poziomu. Od razu wszedłem na stronę i wydaje mi się, że ceny faktycznie spadły, ale porównując moje stare zamówienia z nowym cennikiem, to teraz i tak są o jakieś 10% większe niż przed tym "błędem". Pytanie, czy tak zostanie i musimy się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości, czy może jednak wrócimy do starych dobrych czasów...

 

@be..mw przepraszam za OT w wątku :wink: Mam do Ciebie pytanie odnośnie kierownicy M - ile kosztowała, jak zamawiałeś i czy zamówiłeś z poduszką, czy przełożyłeś ze starej kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@be..mw przepraszam za OT w wątku :wink: Mam do Ciebie pytanie odnośnie kierownicy M - ile kosztowała, jak zamawiałeś i czy zamówiłeś z poduszką, czy przełożyłeś ze starej kierownicy?

Płaciłem 1297,80, teraz widzę kosztuje 1600 zł :roll: Kupowałem samą kierownicę, wkład poduszki przełożyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600zł bez MF, a z MF - bo taka mnie interesuje - teraz 2038 zł :cry2: Żałuję, że odkładałem zakup, bo wcześniej kosztowała 1700 :mad2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600zł bez MF, a z MF - bo taka mnie interesuje - teraz 2038 zł :cry2: Żałuję, że odkładałem zakup, bo wcześniej kosztowała 1700 :mad2: :cry2:

Dokładnie tak. Ja zamawiałem bez MF, dlatego napisałem, że wyniosła mnie 1297,80zł. Oczywiście później dokupowałem panel MF :) Za panel płaciłem 526,35zł, teraz widzę kosztuje 590,92zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yanosik GT

 

Tym razem brak żadnych napraw i nowych części, natomiast na wyposażenie samochodu wskoczył jakiś czas temu terminal Yanosik GT jako wsparcie dla CB radia - głównie jako przypomnienie o fotoradarach, bo zdarza mi się zapomnieć o stojącej puszcze :D. Fajnie się sprawdza jeżdżąc po mieście, jak się nie ma CB włączonego a np. stoi straż miejska z kamerką na poboczu. Jak ktoś ma i się zastanawia gdzie zamontować urządzenie polecam mój sposób na montaż Yanosika w schowku na okulary.

 

- Yanosik GT pasuje do schowka co do milimetra, jakby schowek był robiony na wymiar ;) Wystarczy go wcisnąć na siłę, nie przemieszcza się lewo/prawo.

- Urządzenie łapie fixa bardzo szybko, nawet przy zamkniętym schowku.

- Głośność jest wystarczająca przy jeździe z normalnie nastawioną głośnością radia w zakresie standardowych prędkości.

- Urządzenie jest wpięte pod zasilanie 12V z zapłonu. Kabel zasilania jest puszczony przez fabryczny otwór schowka na okulary! Nie trzeba nic wiercić i psuć. Dalej biegnie za klimatronikiem do wiązki 12V z zapłonu. Yanosik uruchamia się po przekręceniu kluczyka i gaśnie około 2 minuty po wyłączeniu zapłonu. Przez co zawsze mamy przypomnienie o fotoradarze itd., nawet jak nam się zapomni otworzyć schowka to Yanosik pracuje a komunikaty są słyszalne :)

- Fajnie, że złodzieja nie kusi, bo urządzenie można łatwo ukryć zamykając schowek.

- Kable nie plączą się po kabinie, panel zapalniczki jest zamknięty non stop, nic nie ogranicza pola widzenia.

 

Filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=CFjbXmLbrk4

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Cisza w temacie, może coś na rozruszanie - skoro lubisz elektronikę w samochodzie to może zamiast tego bluetootha coś takiego

http://www.iottie.com/Product/Detail/1154/iOttie-iTap-Magnetic-Air-Vent-Mount-for-iPhone-6_6-Plus_5s_5c_-Galaxy-Note-4_3_-Galaxy-S6_-S6-Edge_5_4

Mam od paru dni i bardzo fajnie sprawdza się w e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie, może coś na rozruszanie

Dzięki, co do uchwytu to telefon przyzwyczaiłem się już trzymać w kieszeni, od kiedy zainstalowałem nowy soft w telefonie, BT działa bezobsługowo - wsiadam i mam połączenie z zestawem! :)

 

Cisza w temacie, bo trzeba było w końcu zadbać o własne M i zwrotnica domowego budżetu, chcąc nie chcąc... została przestawiona z BMW na wykończenie M. Oczywiście bez szkody dla samochodu. Czasu też mniej niż kiedyś w ostatnich miesiącach. Do żadnych nagłych wydatków autko nie zmusza, a nowe rzeczy muszą poczekać. Szykuje się pomału na nowy serwis filtrowo olejowy i pewnie przy okazji kilka rzeczy się dokupi, o czym na pewno tu napiszę ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.