Skocz do zawartości

[E39] 530dA 2003r touring - zamek tylnych drzwi


pwarzybok

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kolejny problem który jak narazie zauwazylem w swoim e39 po zakupie - zamek tylnych drzwi po otwarciu z kluczyka zwykle się nie otwiera ("korek") nie wychodzi do góry. Otwiera się raz na pare razy - przy zamykaniu auta też jest często problem - nie zawsze się zamyka. Oczywiscie ręcznie można z klamki od wewnątrz otworzyć drzwi. O co może chodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Siłownik centralnego znajduje się w zamku i jest zintegrowany z nim.Póki jeszcze się otwiera to zrób z tym porządek.

Jak Ci zamknie i nie otworzy to będziesz się bujał jak ja bo nijak drzwi nie można było otworzyć.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto dopiero kupiłeś to pierw sprawdź stan akumulatora

mam tak że jak autem nie jeżdże pare dni to przy otwieraniu też nie wszystkie zamki zadziałają

a jak auto pojeździ i akumulator naładowany to zawsze wszystkie zamki otwierają się równocześnie

możesz też mieć problem z nocnym pożeraczem prądu i wtedy znowu wracamy do akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moga byc wtryski, czujnik cisnienia w listwie, zawor regulujacy cisnienie albo pompa progowa :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moga byc wtryski, czujnik cisnienia w listwie, zawor regulujacy cisnienie albo pompa progowa :)

Zapomniałes o "jeżu" :mrgreen: Na powaznie, to moze być ten "nocny zjadacz fazy" :lol:

I wtedy trzeba długo kręcić... Sprawdź napięcie baterii przed startem.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moga byc wtryski, czujnik cisnienia w listwie, zawor regulujacy cisnienie albo pompa progowa :)

Kruca fuks - człowiek się uczy całe życie. :shock: Wiedziałem, że e39 to tajemne dość auto ale nie przypuszczałem, że niedomagania tych elementów mogą mieszać w funkcjonowaniu zamka w tylnych drzwiach. :mrgreen:

Rozumiem, że to nocna faza zamieszała w tematach. :mrgreen:

Co do tematu to też skłaniałbym się w kierunku siłownika, który w głównej mierze odpowiada za otwieranie drzwi/poruszanie rygla.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego musisz wykręcić zamek siłownik jest pod czarną obudową jest to silniczek elektryczny i przekładnia ślimakowa problem polega na tym że trzeba wyregulować ten ślimak jak rozbierzesz popstrykasz zamkiem to załapiesz o co chodzi mechanizm jest prosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, problem rozwiązany. Był na prawdę bardzo błachy.

Otworzyłem dziś tylne drzwi, żeby się przygotowac jak zdjąć boczek i dostać do środka żeby sprawdzić mechanizm zamka. Moją uwagę w drzwiach przykuł przy zamku coś w rodzaju "przełącznika" - takiego jak kiedys były w autach do blokowania drzwi zeby dziecko od srodka nie mogło otworzyć ich.

Przekręciłem - voila! Zamek teraz pięknie się otwiera i zamyka za każdym razem.

 

Teraz moje pytanie - co to do cholery za przełącznik?! Bo na pewno nie spełnia funkcji blokady otwarcia drzwi od srodka..

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, problem rozwiązany. Był na prawdę bardzo błachy.

Otworzyłem dziś tylne drzwi, żeby się przygotowac jak zdjąć boczek i dostać do środka żeby sprawdzić mechanizm zamka. Moją uwagę w drzwiach przykuł przy zamku coś w rodzaju "przełącznika" - takiego jak kiedys były w autach do blokowania drzwi zeby dziecko od srodka nie mogło otworzyć ich.

Przekręciłem - voila! Zamek teraz pięknie się otwiera i zamyka za każdym razem.

 

Teraz moje pytanie - co to do cholery za przełącznik?! Bo na pewno nie spełnia funkcji blokady otwarcia drzwi od srodka..

 

Pozdrawiam,

Paweł

Właśnie tą funkcję powinien spełniać. Może był delikatnie przekręcony i zamek nie łapał za każdym razem... albo po prostu coś rozruszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.