Skocz do zawartości

[E34 M50B20] obroty silnika


Byku_Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! Mam problem z obrotami silnika, na benzynie jak i na gazie[brc] ok 400- 500. Często falują, dość często też się zdarza ze auto po prostu gaśnie tak samo jak przy dojeżdżaniu do skrzyżowania tak się dzieje gdy jest bardzo ciepło na dworze...gdy jest chłodniej to jest troszkę lepiej aczkolwiek dalej są niskie obroty. Dodam ze temperatura wody stoi w pionie! Nie wiem za co się zabrać może na początek wyczyszczenie krokowca i wymiany filtra paliwa? W góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam!
BMW E91 ( 16.01.2008 ); N43B20 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to dolot sprawdź czy silnik nie zasysa lewego powietrza, krokowiec też oczywiście może być tego przyczyną, a filtr paliwa raczej nie jest tego przyczyną skoro na gazie też ci faluje. A jaką masz instalację gazową zwykła czy sekwencja?
Sztuką jest zabić muchę boczną szybą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację na pewno to sprawdzę. Kiedyś ściągałem kolektor także, może faktycznie gdzieś łapie "lewe" powietrze.

A może to być przez przepływomierz, gdy ściągałem kolektor musiałem odkręcić przepływomierz??

 

 

Jeśli chodzi o gaz, to niestety zwykły :/

BMW E91 ( 16.01.2008 ); N43B20 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faluje w całym zakresie temperatur? U mnie przed osiągnięciem pionu było w miarę spokojnie, a potem falowanie na całego. Winny był przepływomierz.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam to samo tylko silnik to m52b25 Nie umiem wyczuć kiedy obroty spadają dzieje się to przy dojeżdzaniu do skrzyzowania przy hamowaniu gdy wciskam sprzegło obroty raz spadają do takiego stopnia ze auto zaczyna lekko drzeć i wracają do normy i tak pare razy aż sie uspokoi a w przeciągu miesiąca zgasł mi 2 razy.

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko silnik to m52b25 Nie umiem wyczuć kiedy obroty spadają dzieje się to przy dojeżdzaniu do skrzyzowania przy hamowaniu gdy wciskam sprzegło obroty raz spadają do takiego stopnia ze auto zaczyna lekko drzeć i wracają do normy i tak pare razy aż sie uspokoi a w przeciągu miesiąca zgasł mi 2 razy.

 

Spróbuj ze świecami, gdy będziesz zmieniał i zobaczysz, że są zaolejone to polecam zmienić uszczelkę pod klawiaturą - bo zaleje nowe świece i będzie kicha(znów to samo)! Miałem to u siebie.

 

pozdrawiam.

BMW E91 ( 16.01.2008 ); N43B20 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.