Skocz do zawartości

E46 z pojemnością silnika 1.6 co to za silnik???


Carlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie pouszukiwań silnika i doszedłem do ciekawego tematu a mianowicie że w budzie E46 wychodził silnik o pojemności 1.6 na dowód tego rozmawiałem z gościem z serwisu i mi to potwierdził a zresztą zobaczcie sami na tabele :

 

http://www.bmwstore.pl/pl/konfigurator/krok3/samochod/3/E46/Lim

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/1439577-zespol-napedowy-silnika/i47627/kL/sN

 

 

a tu np rynek europejski 1998 czerwiec :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E46

 

Czy spotkaliście się z tym silnikiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najmniejsza pojemnosc to 1796cm czyli tak jak by 1.8 ale w nazwie jest 316 bo to najmniejsza moc 16 zaworowy albo 1895 cm i ma 8 zaworow. wogole czego pytasz o taki silnik juz lepiej jedzic rowerem niz ze 105konmi w takiej budzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak założyciel tematu pisze podobno był taki silnik montowany (1.6), ale ja nie spotkałem się z takim autem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316i silnik M43 "bez zaworu DISA" 105KM

 

318i silnik M43 z "zaworem DISA" 118KM

 

316 i 318 to sa te same silniki poj. 1.9 roznia sie tylko zaworem DISA i MOCĄ

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie z silnikami o poj. 1.6 w E46

W E30 i E36 - tak byly.

 

Najmniejszy silnik w E46 to jest M43 105KM

 

Jezeli chodzi o silnik M43 w E46

 

W becie przed liftem !!!!!

316 - 105KM silnik 1.9 benzyna (bez disy)

318 - 118KM silnik 1.9 benzyna (z disa)

 

To sa te same silniki !!!!!!!!!!!!!

Roznica polega na zaworze DISA w kolektorze ssacym no i na oprogramowaniu w kompie (doplyw krotkiego powietrza ssacego powyzej 3500rpm) czyli powyzej 3500rpm ma lepszego kopa - krotsze dojscie powietrza !!!!!!!!!!!!!

 

W 316 masz zaslepke gdzie w 318 jest zawor DISA.

W 318 masz zawor DISA

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zwariuje noooo :lol: przecież wiem :cool2: Jednak według książki "Sam naprawiam bmw e46" obok wspomnianego przez Ciebie silnika m43 (316i/318i) występowały silniki n40/n45 (316i) o pojemności właśnie 1596cm3. Nie mam pojęcia w jakich wersjach nadwoziowych, być może tylko w kompakcie, jednak nie zmienia to faktu że silnik o pojemności 1,6l w e46 występował :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly takie silniki ale w kompakcie :P

Jezeli masz zamiar kupic polecam 2,5 lub 2,8 benzyne.

Wtedy bedziesz mial frajde z jazdy przy wyprzedzaniu.

Moje 318i daje rade ale musze zbierac sie zeby szybko minac poprzedzajacy mnie pojazd.

Tragedi nie ma ale troche brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 czy 1,8 oba te silniki nic specjalnego sobą nie reprezentują- jedynie może to że są ciut mniej awaryjne. Polecam Ci minimum 2.0 w górę żebyś miał 6 cylindrową jednostkę. Po pierwsze piękny dźwięk, po drugie spalanie jest takie samo w 2.0 co 1.8 a nawet nie wiem czy nie mniejsze (r6 mniej się męczy). :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moje zdanie jest takie, że jeśli BMW benzyna to 2.5 i więcej. Oglądałem jedną 2.5 litrówkę i miałem ją kupić no ale ubiegł mnie ktoś. Z powodu ubogiego rynku wtórnego benzynowych E46 w okolicy Częstochowy niestety wpadł mi w ręce diesel :D Jakoś nigdy nie przyszło mi na myśl kupić BMW z silnikiem 1.8 czy 1.6, bo po prostu źle mi się kojarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe zaczyna się :norty: to wisiało w powietrzu :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że trochę się obawiałem, że kogoś urażę. Ale nie spodziewałem się, że znienawidzi mnie połowa BMW-klubu :)

 

No dobrze, to zaczynamy. Napisałem GŁÓWNIE dresy, bo nie znam żadnego nie-dresa, który siliłby się na BMW 316 skoro może kupić nowszego opla astre za mniejsze pieniądze. Wszyscy 316-stkowicze których znam to rasowi dresiarze. A jadąc ulicą, wyprzedzając takie e36 z napisem 316i, w 90% przypadków za kierownicą widzę łysą pałkę. Zresztą nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat, raczej wielu myśli podobnie.

 

Co do mojego auta - po prostu widzę ceny na stacjach i umiem liczyć. Stać mnie na paliwo, ale po co wywalać pieniądze na akcyzę? Wolę oszczędzić na paliwie i np. wymienić tarcze w autku albo kupić kobiecie kolczyki.

Uprzedzając uwagi przeciwników gazu:

Że strata mocy? Na moim strojeniu tracę 1KM w stosunku do benzyny.

Że rozjeżdża adaptacje paliwowe? Przy moim strojeniu po obrotach korekty ECU Pb stoją równo jak na benzynie.

Że szkodzi silnikowi? Na sztywnym AFR 13 (lambda=0,85) przy WOT do odcinki silnik ma wręcz idealne warunki pracy.

Że dochodzą dodatkowe koszty? Cóż, dobre podzespoły kosztują, ale potem spokój na >100tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawe,na swoje bmw oszczedzalem pracujac w wakacje. wg niektorych jestem teraz tepym dresem bo kupilem 316.moglem kupic inne auto ale zawsze marzylem o e46.nie potrzebny mi wiekszy silnik bo poruszam sie w 99% po miescie. moze od razu wszyscy kierwcy bmw to polglowki i dresy? troche wyrozumialosci co do wyborow innych uzytkownikow w kwestii silnikow, kazdy kupuje na co go stac lub wie co robi decydujac sie na taki a nie inny silnik. gratuluje 3 litrowki,musisz sie teraz czuc jak nie dres z napisem na tylnej klapie 330.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo szczerze gratuluję zakupu ;) Jesteś jednym z niewielu nie-dresów poruszających się 316, wyjątek potwierdza regułę. Na tym forum nie ma "dresów" prawie w ogóle, więc cała ta garstka klubowiczów z 316/318 stanowi wyjątek.

2. Nawet w mieście często przydaje się duża moc ;)

3. Nie, nie wszyscy kierowcy BMW to półgłówki, choć swego czasu panowało takie przekonanie.

4. Szanujemy wybór innych silników, ale bmw bez dużego silnika jest jak żołnierz bez broni.

5. Nie mam na klapie napisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.