Skocz do zawartości

Hałas przy kręceniu kierownicą 3.0d 218 KM


homik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jechałem wczoraj trasę ok. 200 km. i po przejechaniu 100 km usłyszałem pewien hałas w przednim zawieszeniu przy ruszaniu kierownicą. Myślałem że gumę złapałem, albo opony trą o gorący asfalt i tak hałasują ale po zjeździe na stacje ciśnienie w kołach normalne. Czy ktoś miał podobny problem - jeżeli tak to proszę o sugestie co to może być - bo jestem akurat na urlopie i nie wiem czy szukać w tej mieścinie jakiegoś mechaniora :evil: czy uda mi się wrócić do osoby która zna mego Xika.

 

Dodam że hałas jest gdzieś w okolicy kół przednich i jest głośniejszy przy kręceniu kierownicą w trakcie postoju niż jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna informacja do tej dziwnej zagadki:

 

Hałas pojawia się gdy temperatura powietrza/auta jest wysoka 25 i wzwyż poniżej 25 stopni hałasu nie ma.

 

Jak sadzicie czy jest możliwość że rozszerza się jakaś guma/osłona?

 

PS. Hałas jest głównie zauważalny przy skręcaniu kierownicą/kołami w lewą stronę kierowcy.

 

Czekam na sugestie doświadczonych użytkowników, dodam iż w trakcie urlopu zajechałem do lokalnego mechanika i ten nic nie stwierdził i powiedział że można jeździć. Ja jednak nie lubię jak mi coś hałasuje w aucie więc za wszelką cenę będę szukał rozwiązania zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam ten sam problem. hałas jak skrecam w lewo. plyn jest. zauwazylem również ze jak skrece w lewo i ruszam dynamicznie to strzela jak by przegób ale to strzelanie jest inne niż w typowym aucie przednionapedowym. te strzały sa mocniejsze . i mają inny dzwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.