Skocz do zawartości

E46 320D Lifestyle Edition


JohnnyBravo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaślepki na nerki już zamontowane :cool2: Pierwsza traska i wszystko w normie. Z ciekawości zajrzałem do akumulatora - śruby na klemach i mocowaniu wyglądają na nietknięte, więc zakładam że jest to fabryczny aku. Najprawdopodobniej produkcji exide. Zastanawiam się ile jeszcze pociągnie... Z ciekawostek mogę dodać, że znalazłem identyczny używany na allegro za 299zł... :shock: Z tego co mi wiadomo to z roku na rok "pojemność" oraz prąd rozruchowy maleją, więc taki używany kilkuletni aku długo nie pociągnie mimo świecącej zielonej "lampki"....

Na realoem znalazłem opcję "napełnienia" oryginalnego akumulatora, ale nie wydaje mi się aby w praktyce świadczyli taką usługę :roll:

 

Kiedyś w golfie miałem taki fajny futerał na akumulator :cool2: Zastanawiam się czy taki patent się sprawdza :roll: W e46 jest tam troche miejsca aby opatulić aku :wink: ma to sens?? mrozy u mnie do -30 stopni dochodza :norty:

 

mój:

a1.jpg

 

oferta z allegro:

a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm myśle że to się sprawdza, ja mimo garażowania auta obłożyłem aku taką geowłókniną która trzyma ciepło i niby działa podobnie jak steropian;) W każdej Beemce tak robie:) a czy tak naprawde to się sprawdza czy nie to nie wiem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny podrzuciłbyś mi fotki jak te zaślepki na nerki są zamocowane i jak to wygląda? bo się do swoich przymierzam i potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia :)

 

a co do akumulatora to ja mam z identyczną etykietą, więc podejrzewam że to ori :) a taka otulina występuje też w octavii bo w służbowym widziałem, ale czy pomaga to ciężko określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jaki jest sens montowania tych zaślepek w manualu skoro za chłodnicą są żaluzje ? U mnie powietrze dyma przez chłodnice cały czas i mimo to auto nagrzewa się bez problemu przy dużych minusach.

 

Tak na marginesie, kolor tego auta to bajka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś :wink: Zaślepki montuje się przed chłodnicą dzięki czemu płyn szybciej się nagrzewa, a w rezultacie silnik. Tak jak wcześniej pisałem nie jest to jakaś wielka różnica, aczkolwiek odczówalna. Również nie mam problemu z nagrzewaniem auta, czy z utrzymywaniem temperatury, jednak dla osób które robią głównie krótkie odcinki jak ja jest to przydatny dodatek :cool2: Jak ktoś odpala zimne auto i robi kilkanaście km to faktycznie może sobie darować montaż zaślepek. Ja zimą specjalnie jadę dłuższą drogą aby w miarę nagrzać auto i nie dobijać akumulatora i silnika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś :wink: Zaślepki montuje się przed chłodnicą dzięki czemu płyn szybciej się nagrzewa, a w rezultacie silnik. Tak jak wcześniej pisałem nie jest to jakaś wielka różnica, aczkolwiek odczówalna.

 

podpisuję się pod tym obiema rekami, zamontowalem zaślepki własnej produkcji właśnie dzięki radom JohnnyBravo i właśnie na krótkich odcinkach da się odczuć różnicę, nawet w benzyniaku. Ale na trasie tez nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam ;) jakby ktoś był zainteresowany poniżej zamieszczam skany prospektu edycji lifestyle z 2003 roku z rynku niemieckiego. Można sobie sprawdzić czy wszystko się zgadza ponieważ niektóre wyróżniki nie są ujęte w rozkodowanym vinie (np ramki zegarów, czy chromowane nerki). Pozdrawiam

 

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B01.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B02.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B03.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B04.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B05.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B06.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B07.JPG

BMW%2B3%2BLifestyle%2B2003%2B08.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Śliczny samochód ! Jak patrze na Twoje auto - to myślę - tak wiele jeszcze muszę zrobić przy swoim :)

 

pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego :)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnich dniach podczas wakacyjnego wypadu nad morze licznik mojego 320d wskazał magiczne 150000km :), czyli przez blisko 3 lata przejechałem ok 25500km. Dziś rano byłem na przeglądzie rejestracyjnym i już po sprawdzeniu auta, podczas wypełniania dokumentów diagnosta mówi mi, że od ostatniego przeglądu zrobiłem 8000km. Było to dla mnie dość zaskakujące, że zapisują takie dane. Zasadniczo nie ma takiego obowiązku, jednak usłyszałem że ich program ma taką opcję, więc z niej korzystają. Dla mnie jak najbardziej na plus.

 

Zasięg na zdjęciu oczywiście oszukany bo dolałem na trasie kilkanaście litrów :wink:

20130807_081605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrągłe liczby super wyglądają ;) U nie pewnie w tym miesiącu wskoczy 160 000 km na liczniku ( oby tyle samo w rzeczywistości na silniku - heheh ). Zasięg bajera - ja jedynie mogę o takim pomarzyć w mojej benzynie. Teraz chyba szukałbym właśnie takiego diesla ;). Skoro już przejechałeś ponad 25 tyś km bez większych usterek - wygląda na to, że przebieg w Twoim samochodzie jest autentyczny :) Oby tak dalej ... pozdrowionka
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Co do autentyczności przebiegu nie mam żadnych wątpliwości :wink: Przegląd jak zwykle (a byłem już trzeci raz) bez zastrzeżeń. Egzemplarz trafiony raczej przypadkiem (kupiony dzień po ukazaniu się ogłoszenia). Zasięg to oczywiście bzdura, jak tankuję w trasie przy spokojnej jeździe to można sie nieźle zdziwić 1424+135=1559km ...... :roll: byłoby fajnie, ale niestety :wink:

 

20121029_122635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, więc po krótce opiszę moje najnowsze poczynania z autkiem :cool2: Kilka dni temu przy wymianie kół na zimowe mechanik stwierdził, że mam luzy na tylnych tulejach przednich wachaczy. Oczywiście wszystko pokazał (faktycznie równomierny spory luz po obu stronach), wypytał czy auto nie myszkuje po drodze itp. Było to dla mnie dość zaskakujące bo jakieś 4 m-ce temu byłem na przeglądzie serwisowym, a w sierpniu na rejestracyjnym i wszystko było ok, a od tamtej pory zrobiłem może z 3-4 tankowania. Niestety wycieczki bocznymi drogami nie są bez znaczenia dla zawieszenia bmw... Przyznam, że nic niepokojącego w prowadzeniu nie wyczułem, jednak jak już zobaczyłem na własne ocze te luzy od razu do moich uszu zaczęły docierać delikatne puknięcia z przedniego zawieszenia podczas wolnej jazdy po nierównościach. Wróciłem do domu, poprzeglądałem forum i zamówiłem tuleje lemfordera w wersji bez obudowy (158zł 30gr z przesyłką), bo te nie noszą śladów zużycia. Różnica w cenie pomiędzy chińszczyzną, a markowymi tulejami wynosi tyle co duża pizza, więc bzdurą byłoby na tym oszczędzać. Dziś wymieniono tuleje, ustawiono geometrię. Auto odebrałem po godzinie z kawałkiem. Na szczęście obyło się bez niespodzianek i bez problemu wszystko dało się ustawić jak należy. Za usługę zapłaciłem 170zł, więc całkiem uczciwie.

 

Jako ciekawostką mogę pochwalić się faktem, że opony zimowe, które obecnie mam zamontowane w aucie otrzymałem do testów trzy lata temu i przez kilka tygodni raportowałem jak się sprawują. Jakie było moje zdziwienie jak kilka dni temu w Auto Świecie przeczytałem test 50 opon zimowych i właśnie te testowane przeze mnie zdobyły pierwsze miejsce :norty: Nieskromnie napiszę że musi być w tym mój udział :norty: :8) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego :wink: kilka wypowiedzi wyżej są skany katalogu edycji lifestyle z 2003 (moje auto jest z końca roku) gdzie ewidentnie widać, że listwy przyokienne powinny być czarne. Na liście wyróżników tej edycji także brak chromowanych listew, które były wyróżnikiem edycji exclusive.

 

Właśnie przeglądałem cennik e46 z 2004 roku i po chwili udręki z moim j.niemieckim udało mi się dojść do tego że chromowane listwy w koło szyb były już objęte pakietem :wink: więc i u mnie i u Ciebie wszystko się zgadza :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone zwykłe opony. Zasadniczo w autach bez czujników ciśnienia w oponach nie powinno się zakładać opon typu runflat. Osobiście jestem zwolennikiem komfortowej jazdy, więc jakbym miał możliwość z chęcią założyłbym 15-nastki :cool2: Na chwilę obecną mam na alufelgach założone opony 225/50/16 zgodnie z katalogiem, jednak według mnie są one za szerokie na te wąskie felgi. Optymalne byłyby opony 205/55/16 i przyznam szczerze, że nie mam pojęcia dlaczego akurat dla tego wzoru przyjęto tak szerokie ogumienie, skoro dla innych modeli felg o tej samej szerokości montuje się opony 205 :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ................ nie tylko Ciebie zastanawia czemu do "naszych" felg sugerowana jest opona 225/../.. właśnie ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo eleganckie auto :wink: zazdroszczę sportowych foteli bo są o niebo wygodniejsze. Przy zakupie auta miałem nawet takie same wycieraczki :cool2: wytrzymały 2,5 roku... niestety kolejne wytrwały raptem 3-4 miesiące... Z zewnątrz niemal identyczne, jednak moje bystre oko wypatrzyło ringi w reflektorach i podwójne listwy (kratki) w zderzaku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.