Skocz do zawartości

E46 320D Lifestyle Edition


JohnnyBravo

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości przeglądałem niemieckie ogłoszenia i trafiłem na taki oto egzemplarz:

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:320,mld:lifestyle,frn:2003-01,frx:2003-12,mln:150000,mlx:200000,vcg:limousine/pg:vipcar/186146105.html

 

Auta zewnątrz niemal identycznie. Mojemu brakuje xenonów, sportsitze, hk i m kierownicy i gałki. Jest za to ponad miesiąc młodszy, ma ok 4000km mniejszy przebieg, listwy ze szczotkowanego aluminium i drugi komplet ori kół :wink:

 

Co mnie w nim najbardziej zaskoczyło to cena :roll: mimo że już po zdjęciach widać że idealny nie jest.

Z wyliczeń na interetowym kalkulatorze wynikają takie kwoty:

 

+podstawowe założenia czyli 1000km w jedną stronę (liczyłem z mojej lokalizacji), 300zł nocleg i jedzenie, spalanie aut 6l/100km

 

Koszt zakupu auta (7690 x 4.1998) 32296.46 PLN

Wysokość akcyzy 1001.19 PLN

Opłata skarbowa - za akcyzę 17.00 PLN

Koszt tablic zjazdowych 348.58 PLN

Zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT-25 160.00 PLN

Tłumaczenie dokumentów w Polsce 50.00 PLN

Pierwszy przegląd w kraju 98.00 PLN

Tablice, dowód rejestracyjny, karta pojazdu 256.00 PLN

Opłata recyklingowa 500.00 PLN

Dodatkowe koszta (naprawa, nocleg, inne) 300.00 PLN

Koszt paliwa auta, którym jedziemy 660 PLN

Koszt paliwa auta, które kupiliśmy 330 PLN

Całkowity koszt zakupu auta 36017.24 PLN

Wysokość opłat trafiających do Państwa 2430.77 PLN

 

Szkoda że w PL można jedynie pomarzyć o takich kwotach za auto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przyznam się szczerze że też patrzyłem po cenach e46 w niemczech i niektore powalają.

 

u nas niestety alledrogo dyktuje warunki cenowe, a w niemczech auto z małym przebiegiem i w dobrym stanie jest cenione, a u nas wszystkie są igły od dziadka czy lekarza co jeździli tylko do kościoła... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że z ciekawości szukałem podobnego egzemplarza. Oceniając po zdjęciach według mnie moje auto niczym nie odstaje od tego z DE, jednak gdybym wystawił je na sprzedaż za 32000zł to nie doczekałbym się ani jednego zapytania czy telefonu. Z drugiej strony jak ktoś wrzuca do działu giełda e46 za ok 20-22tys zł to pierwsze co to opinie typu "zobacz ile takie auta kosztują w DE" :cool2: Bądź tu czlowieku mądry :roll: Ktoś bodaj dzisiaj wrzucił do oceny poliftowe 330d za ok 26000zł, i wyszło na to że kto inny widział fajne za 35000zł, które to komu innemu i tak nie pasowało.... sam kiedyś szukałem na mobile 325i/330i czerwonego z m -pakiem II i dopiero egzemplarze w okolicach 45-50tys zł (bez opłat i innych kosztów) spełniały moje wygórowane oczekiwania :cool2:

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z realnej wartości aut :wink: Tak sobie tylko teoretyzuję

 

Jutro korzystając z suchej pogody zabiorę się za montaż zimowych klapek zanerkowych :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeglądałem niemieckie ogłoszenia i trafiłem na taki oto egzemplarz:

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:320,mld:lifestyle,frn:2003-01,frx:2003-12,mln:150000,mlx:200000,vcg:limousine/pg:vipcar/186146105.html

 

Auta zewnątrz niemal identycznie. Mojemu brakuje xenonów, sportsitze, hk i m kierownicy i gałki. Jest za to ponad miesiąc młodszy, ma ok 4000km mniejszy przebieg, listwy ze szczotkowanego aluminium i drugi komplet ori kół :wink:

 

Co mnie w nim najbardziej zaskoczyło to cena :roll: mimo że już po zdjęciach widać że idealny nie jest.

Z wyliczeń na interetowym kalkulatorze wynikają takie kwoty:

 

+podstawowe założenia czyli 1000km w jedną stronę (liczyłem z mojej lokalizacji), 300zł nocleg i jedzenie, spalanie aut 6l/100km

 

Koszt zakupu auta (7690 x 4.1998) 32296.46 PLN

Wysokość akcyzy 1001.19 PLN

Opłata skarbowa - za akcyzę 17.00 PLN

Koszt tablic zjazdowych 348.58 PLN

Zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT-25 160.00 PLN

Tłumaczenie dokumentów w Polsce 50.00 PLN

Pierwszy przegląd w kraju 98.00 PLN

Tablice, dowód rejestracyjny, karta pojazdu 256.00 PLN

Opłata recyklingowa 500.00 PLN

Dodatkowe koszta (naprawa, nocleg, inne) 300.00 PLN

Koszt paliwa auta, którym jedziemy 660 PLN

Koszt paliwa auta, które kupiliśmy 330 PLN

Całkowity koszt zakupu auta 36017.24 PLN

Wysokość opłat trafiających do Państwa 2430.77 PLN

 

Szkoda że w PL można jedynie pomarzyć o takich kwotach za auto :roll:

Witam,mieszkam w Niemczech i w wolnych chwilach spogladam na ceny aut a w szczególności BMW,cena tego auta to jak na Niemcy normalna cena,tylko my Polacy jak przeliczymy to wychodzi dużą suma,kupując takie auto i prowadząc je do polski juz na starcie tracimy dużo kasy bo kto odkupił e46 za tyle pieniędzy przecież na allegro są takie po 15 tys:-) ,sam kupilem swoje e 46 za podobna cenę, do tego z lika,dobrze ze nie muszę auta w pl rejestrować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podczas wczorajszego deszczu spotkała mnie przykra niespodzianka w postaci rozwarstwionej gumy wycieraczki (marketowej) :roll: Długo nie zwlekając udałem się do serwisu i zakupiłem nowe Bosch AERO. Różnica w wykonaniu widoczna gołym okiem, podejrzewam, że ich dokładność oraz trwałość również będą na odpowiednim poziomie. Cena wysoka, ale nie zwalająca z nóg. 82,25 za komplet 475/550mm. Przestrzegam przed zakładaniem krótszej wycieraczki 500mm jak sugerują to internetowi sprzedawcy. Wiele więcej nie oczyści, a istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru na rancie maski.

 

Stare i nowe:

IMG_20140724_104942.jpg

IMG_20140724_105103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobiłem to samo jakiś czas temu, ale moje szkła podświetlenia były w o wiele gorszym stanie. Jeszcze zastanawiam się nad lampami w klapie, bo ewidentnie widać, że się rozszczelniły i są wewnątrz brudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to dość powszechna przypadłość e46. U mnie jest jeszcze całkiem ok. Z ciekawości sprawdziłem ceny i nowe klosze na klapę można kupić za ok 200zł/sztuka, ale pozostaje ryzyko że będą ładniejsze od tych zewnętrznych :wink: Sprawdzałem także używane, jednak w większości są w gorszym stanie niż moje. Nigdzie nie trafiłem instrukcji samodzielnego czyszczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma :wink: w miejscu gdzie niemal cały czas gromadzi się brud i wilgoć taka sytuacja jest nieunikniona. Na szczęście cała operacja kosztowała mnie 38zł za klosze, 4zł za żarówki oraz kilka minut majsterkowania :cool2: Satysfakcja bezcenna :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna mała wymiana. Podczas przeglądu rejestracyjnego kilka dni temu diagnosta zasugerował wymianę łączników przedniego stabilizatora. Zdecydowałem się na zamiennik marki FEBI. Poniżej zamieszczam porównanie stare-nowe. Co ciekawe na starych widnieje mały napis BMW co mogłoby sugerować, że są to jeszcze fabryczne części... 159100km na fabrycznych łącznikach? możliwe? mechanik z warsztatu poważnie wątpił :wink: ale kto wie

 

1.jpg

2.jpg

4.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od jakiego przebiegu ją masz? Pewnie poprzedni właściciel jak był na serwisie to wymienił, ciekawe ile wytrzyma Ci febi, ja mam już od dłuższego czasu lemfordery i są ok, ale podobno najlepsze są meyle hd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu miała 124500km. W chwili obecnej - 159100km. Mogło tak być, jednak mam dziwne wrażenie, że to jeszcze fabryczne. Mam nadzieję, że osobiście nie przekonam się ile wytrzymają :wink:

Kiedyś w MB w203 ojciec wymienił łączniki na jakieś markowe zamienniki i aż do sprzedaży auta, czyli przez 5 lat i ok 105000km głównie po drogach Warmii i Mazur i wszystko było ok. Oczywiście jak ktoś lubi zaliczać każdą dziurę, czy nie ma większego wyboru to taki wynik jest raczej nieosiągalny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny sugerowałbym poważnie zacząć się zastanawiać nad sprzedażą autka hehe, bo przednie łączniki to początek góry lodowej ........... której efektem jest prawie nowy samochód :) .

 

Jest bardzo prawdopodobne, że wymieniane były jeszcze fabryczne łączniki.

Auta z większym przebieg z DE itd. dostają szoku jak poczują naszych dróg i kolejne elementy mniej lub bardziej kwalifikują się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi :wink: jednak w przypadku mojego auta o szoku raczej można zapomnieć, bo za 2 tygodnie miną już 4 lata jak jeździ po polskich drogach :wink: Na szczęście w Olsztynie nie ma tragedii jeżeli chodzi o dziury, a okoliczne trasy które głównie pokonuję Olsztyn-Ostróda, Olsztyn-Lubawa to bardzo przyzwoite drogi. Moja najdalsza podróż to ok 250km nad morze... kilkanaście razy Trójmiasto, z dwa razy Wawa... stąd taki stan licznika :roll:

 

Choć w sumie masz rację... 4 lata to sporo jak na jedno auto :wink: chodzą za mną od pewnego czasu pedantyczne e34... :cool2: albo powrót w czasy komfortu 124...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Johnny to sprzedaj mi swoją Beemkę :roll:

 

 

Wychodzi średnio 14,4km na dzień

Ja mam więcej z domu do pracy. Marnuje się ONA u Ciebie. Żądam żebyś mi ją sprzedał! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zasadniczo na chwilę obecną nie planuję zmiany auta. No chyba że propozycja cenowa zwaliłaby mnie z nóg :wink:

 

9900zł :lol: Myślę, że właśnie teraz nogi się pod Tobą ugięły. :D

 

Oczywiście to żart - nie obrażaj się. Wiem ile cenicie na forum swoje perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód żadną "perełką", ani nic w tym stylu nie jest. W moim rozumieniu to normalne zadbane auto ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, kompletem dokumentów, kluczy, zimowek i innych gadżetów.

Cena 9900 jak najbardziej mnie zadowoli w 2020 roku :cool2: jak już dogorywać będzie turbo, wtryski, dwumas, zawieszenie, wydech, klimatyzacja, elektryka, opony w końcu wyłysieją, a w fabrycznych dywanikach wytrą się dziury :wink:

Na zachętę mogę dodać, że jeżeli nadal będę pokonywał porównywalne dystanse jak do tej pory to jest szansa że przebieg ledwo przekroczy 200000km :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.