Skocz do zawartości

e46 2.0i wydaje dziwny dźwięk


Maly_B-H

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samochód od dawna wydaje dziwny dźwięk, nikt nie potrafi mi stwierdzic co to jest więc postanowiłem spytać sie tutaj na forum. Nic podobnego na ten temat nie znalazłem więc zakładam nowy. Zamieściłem filmik na yutube
ponieważ cieżko byłoby to opisać. Mój samochód przy dodawaniu gazu dziwnie jęczy nie ważne czy na luzie czy na biegu jak wcisne gaz to słychać dziwny dźwięk, towarzyszy mu jeszcze przy tym wszystkim szarpanie podczas jazdy ale nie wiem czy to z tego samego powodu. Miał ktoś taki przypadek??? Co to może być?? Samochód to E46 2.0i 1998r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 200% odma. Na allegro widziałem za 160 + wysyłka, w serwisie dałem 160zł, wymiana samemu pod blokiem ( górna rurka wciskana dolna przekręcana).

Swój samochód kupiłem dzięki niej bo ludzie nie wiedzieli co jej jest i sprzedający też :norty:

 

A bierze Ci olej ? Kopci ? Odkręć korek od wlewu oleju na wolnych obrotach. Jeżeli mocno zasysa i ciężko Ci to zrobić to tak jak koledzy wyżej ODMA do wymiany.

 

Jak w ogóle nie zasysa to odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie nie wymienialem ale to odglos dochodzi z odmy.sprawdzilem to i potwierdzam ze to odma a dokladnie to z tej malutkiej uszczelki ktora widac na zdj

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4b4bb7df4a1a3ea.html

 

dluchajac od zwenetrznej str zaczyna pierdziec .czyli takjakby zasysalo do srodka powietrze.powinno tak sie dziac??w sensie zasysac?

nie wiem co mam o tym myslec.dodam ze odzywa sie odma dopiero wtedy jak silnik jest rozgrzany.

ma to moze zwiazek z tym ze czasem auto kreci sie tylko do 2.5 tys i nie chce dalej?zachowuje sie tak jakby sie dlawil.

 

a duza gumka jest w nienaruszonym stanie.(500km ma odma)_

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73312c136cce5e0c.html

 

chcialbym dodac jeszcze ze bylem chwile pojezdzic i jak narazie przestala odma sie odzywac.zobaczymy jutro bo wyjezdzam w trase do szczecina to sie okaze:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.