Skocz do zawartości

Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki


kacpercio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 541
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
gdybyś choć trochę znał temat, wiedział byś, że na walizkę zazwyczaj są dawane osoby z podstawową wiedzą, napotkanie jakiegokolwiek oporu powoduje zaniechanie.. co innego jak trafisz na typowego złodzieja samochodów, wtedy tylko czas działa na niekorzyść. Sam keyless jest wręcz zaproszeniem do kradzieży. Dla mnie np nie ma ciężko nacisnąć przycisk na pilocie.. więc to po prostu wywalilem w kosmos.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 318i 143 KM, 2007, ok. 172 kkm.


75% trasy do 120 km/h, 25% ruch miejski (Wwa i mniejsze miejscowości) - spokojnie poniżej 7,5 l/100. Im więcej trasy tym niższe spalanie. Najniższe z całego baku to 6,19 l/100 km. Sprawdzane oczywiście przy dystrybutorze. Komp zaniża o ok. 0,5 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa trasie nierówna, czasami wyjazd z Warszawy przez Łomianki trwa prawie godzinę :/ W mieście robię raczej krótkie odcinki, do 5-7 km. Trasy w 3-4 osoby, załadowany bagażnik i z włączoną klimą. Pewnie powinienem w takim razie zmienić proporcje udziału trasy i jazdy miejskiej na co najmniej 60-40 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nic mi się nie pomyliło.. 8lat jeżdżę, może tak trudno w to uwierzyć bo 99 procent fur u nas to zajazdy?..



Nm4MNde.jpg

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tu natomiast średnia z niemal 700km, w tym było trochę miasta i trochę ciskania, ale 95 procent trasy


RQRvMzA.jpg



tak, takie spalania można spokojnie w zdrowym n53 osiągać, z racji pracy w bardzo ubogich warunkach z lambdą rzędu 2.8-3.0 w trybie uwarstwionym :-) też nie wierzyłem w zapewnienia producenta w książce 5.8 trasa, 7.5 cykl mieszany, no ale jak widać można i da się i to bez przesadnego dziadowania, normalna płynna jazda. Wiadomo jest fantazja jest 20+

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E92 2.0d 184km

Spalanie na przestrzeni 40k km średnie wyszło 6,75l

Głownie dojeżdżam do pracy pod Krakowem, 60km dziennie 50/50 miasto i autostrada.

Średnie spalanie na takiej trasie to 7,5l. Jakbym jechał łagodniej to spokojnie poniżej 7 da się zejść ale jadąc do pracy trzeba się przynajmniej jazdą nacieszyć :D

W trasie jadąc spokojnie można zejść grubo poniżej 6, najmniej miałem 5,2 litra jadąc przez Danię.

A w Niemczech w nocy wychodziło około 7,5 litra.

Samo miasto ~8,5l

mTXnLGf.jpg

Cała ekologia na miejscu.


Plus zdjęcie z wyjazdu do Austrii w Alpy, auto załadowane prawie pod dach.

iYy3KFm.jpg


Dodatkowo mam opony przód 225 a tył 255 co też na pewno nie pozostaje bez wpływu na spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tu natomiast średnia z niemal 700km, w tym było trochę miasta i trochę ciskania, ale 95 procent trasy


RQRvMzA.jpg



tak, takie spalania można spokojnie w zdrowym n53 osiągać, z racji pracy w bardzo ubogich warunkach z lambdą rzędu 2.8-3.0 w trybie uwarstwionym :-) też nie wierzyłem w zapewnienia producenta w książce 5.8 trasa, 7.5 cykl mieszany, no ale jak widać można i da się i to bez przesadnego dziadowania, normalna płynna jazda. Wiadomo jest fantazja jest 20+

 

Potwierdzam n53 ,po zainstalowaniu noxem spokojnie do osiągnięcia. Jeden warunek, wszystko w aucie w należytym porządku! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Auto: e92 335D 2007 automat DPF ON EGR ON

Ogumienie: wtedy jeszcze 225/40/18 255/35/18

Dystans: 516,7

Rodzaj trasy: Bydgoszcz, 100 procent miasto, średnia prędkość ok 33-34 km/h

Zużyte paliwo: 53,9 l

Rodzaj paliwa: ON

Średnie spalanie wyliczone: 10,5

Średnie spalanie BC: 10,43 prawie identyczne spalanie jak wyliczone, z 3 tankowań różnica max 0,2l

Średnia prędkość BC: 33-34 km/h

Najczęściej jest to 10,5, max przy normalnej jeździe po mieście i korki do 11 litrów

https://imgur.com/a/fWOuDXU

https://imgur.com/a/A3wlJTF

Ropa jeszcze po 6,44 była :roll:

Zrobiłem traśe hamburg Bydgoszcz i mam jeszcze takie tankowania:

Ogumienie: 225/40/18 255/35/18

Dystans: 764,2

Rodzaj trasy: 100% autostrada

Zużyte paliwo: 54,88

Rodzaj paliwa: ON

Średnie spalanie wyliczone: 7,1 l

Średnie spalanie BC: 7,18 l

Średnia prędkość BC: około 115 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.